تولید پاک‌ترین نوع انرژی با استفاده از فناوری گداخت هسته‌ای

20/11/1400 10:30:00 ب.ظ

تولید پاک‌ترین نوع انرژی با استفاده از فناوری گداخت هسته‌ای ▪️این که زمانی بتوانیم با قطعیت مدعی شویم برای حل معضل بحران تغییرات اقلیمی راه‌حل مناسبی یافته‌ایم، بسیار دور از دسترس و باور است.

این که زمانی بتوانیم با قطعیت مدعی شویم برای حل معضل بحران تغییرات اقلیمی راه‌حل مناسبی یافته‌ایم، بسیار دور از دسترس و باور است. اما گروهی از دانشمندان باور دارند که با استفاده از فناوری گداخت‌ هسته‌ای می‌توان با تولید کمترین میزان آلایندگی، انرژی پاک تولید کرد. دست‌یابی به این مهم، نویدبخش تولید انرژی هسته‌ای پایدار و کم آلاینده‌ برای آینده است. این فرآیند در نیروگاه حلقوی (به شکل دونات) توکاماک بریتانیا به مرحله اجرا در آمده است.

برخلاف نیروگاه‌های اتمی رایج که تولید انرژی در آنها براساس شکافت هسته‌ای است و ضایعات رادیواکتیو به شدت آلاینده تولید می‌کنند، اساس تولید انرژی در این نیروگاه بر همجوشی هسته‌ای استوار بوده است.

دانشمندان فرآیند استحصال انرژی پایدار به این شیوه را مشابه فرآیند تابش نور در خورشید و دیگر ستارگان ارزیابی کرده‌اند که طی آن این ستارگان توانسته‌اند میلیونها سال بدرخشند. پیشرفت به دست آمده در نیروگاه «جت توکاماک» واقع در روستای کالهام در نزدیکی آکسفورد بریتانیا، در حالی حاصل شده که دانشمندان دهه‌ها است تلاش می‌کنند تا به شیوه‌ای از تولید انرژی پایدار دست پیدا کنند که علاوه بر کاهش وابستگی به منابع کربنی، آلودگی کمتری ایجاد کند.

مزیت دیگر این شیوه از تولید انرژی، تولید بسیار کم زباله رادیواکتیو است. عدم نیاز به انباشت مواد اولیه هسته‌ای و استفاده از منابع طبیعی به عنوان سوخت‌ از دیگر مزایای عنوان شده در این شیوه تولید است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

مگه چین همین الان آزمایشش نکرد؟

تصاویری از اندونزی؛ تمساحی پس از پنج سال از لاستیک دور گردنش رهایی یافتتمساحی ۵.۲ متری در اندونزی پس از ۵ سال از یک حلقه لاستیک موتور سیکلت که دور گردنش گیر کرده بود، رهایی یافت. تایری بر گردنم افکنده دوست/می‌کشد هر جا که خاطرخواه اوست.

سپاه پاسداران از یک موشک بالستیک با برد ۱۴۵۰ کیلومتر رونمایی کردسپاه_پاسداران از یک موشک_بالستیک با برد ۱۴۵۰ کیلومتر رونمایی کرد ▪️نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه ۲۰ بهمن از یک موشک بالستیک به نام «خیبرشکن» با برد ۱۴۵۰ کیلومتر و «دارای سوخت جامد» در یکی از پایگاه‌های خود رونمایی کرد. سپاه سندروم رونمایی از موشک موقع توافق رو داره؟؟

سید حسن نصرالله: آمریکا از جنگ با ایران می‌ترسد/ پاسخ ایران به اسرائیل شدید خواهد بودسید حسن نصرالله در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه‌ای بزرگی است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت و یا به آسانی با آن جنگید. سیبیلش تازه چرب شده ها ترسو از جنگ واهمه دارد ولی اگر مجبور گردد جنون‌آمیز عمل می‌کند. جنگ‌های آمریکا با ژاپن، ویتنام، افغانستان، عراق را دیدید دنبال مجالس عزا و عروسی می‌گردند. وعده ما از سپیده‌دم ۲۲_بهمن با پرچم_سه_رنگ در میدان_آزادی با شعار مطالبات_ملی و اعتراضات_سراسری جنبش_قرمز اتحاد_ملی این بیچاره قرص هاشو سر وقت نمیخوره که انقدر مزخرف میگه

سپاه پاسداران از موشک بالستیک ایران با سوخت جامد رونمایی کرد | DW | 09.02.2022رسانه‌های ایران از رونمایی موشک بالستیک 'خیبرشکن' با برد ۱۴۵۰ کیلومتر در پایگاه هوافضای سپاه پاسداران خبر دادند. رونمایی از این موشک همزمان با شروع دور مذاکرات جدید هسته‌ای ایران صورت گرفته است. چقدر شبیه اسباب بازیه هم موشکا هم تریلی

مرور رسانه‌ها؛ روزنامه خراسان، تبلیغ اقتدار نظامی در کنار گزارشی از مرگ با مازوت

گوترش: همه‌گیری کرونا را با توزیع عادلانه واکسن می‌توانیم از بین ببریمگوترش: همه‌گیری کرونا را با توزیع عادلانه واکسن می‌توانیم از بین ببریم آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد طی سخنانی برای برنامه سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با کرونا اظهار داشت که می‌توان با توزیع عادلانه واکسن، کرونا را امسال از بین ببریم.