تولید و عرضه نخ‌های گرافنی با کاربرد وسیع در منسوجات و پزشکی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یک شرکت هندی با ارائه نخ‌های حاوی گرافن، فرصت‌های تازه‌ای در صنعت منسوجات و پزشکی ایجاد کرده است؛ در این نخ‌ها گرافن درون انواع مختلف پلیمرها قرار داده شده است.

به گزارش ایسنا، شرکت کلوسوتکس از نخ نانویی جدید خود رونمایی کرد. این شرکت اظهار کرد که نخ جدید گرافنی آنها دارای مزایای بی‌شماری است که این نخ‌های نانویی را از نخ‌های رایج در بازار متمایز می‌کند. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به خواص ضدباکتری، از بین بردن بو و کاهش بروز مشکلات و بیماری‌های پوستی اشاره کرد.

از سوی دیگر، ترکیب فناوری مادون قرمز با این نخ‌ها می‌تواند گردش خون در بدن را بهبود داده و به افزایش متابولیسم بدن کمک شایانی کند. این نخ با ترکیب گرافن در پلیمرهای مختلف از جمله رشته‌های پلی استر، نایلون و مخلوط نایلون پنبه در دسترس است و راه‌حل‌هایی برای طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها ارائه می‌دهد. روهیت دوسیت، مدیرعامل شرکت کلوسوتکس گفت: ارائه این نخ‌های نانویی جهش قابل توجهی در نوآوری ما ایجاد می‌کند. ما از تولید این محصول پیشگامانه که گواهی بر تعهد بی‌بدیل ما در جابه‌جا کردن مرزهای دانش است، هیجان زده‌ایم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شبکه‌سازی خانوادگی پلتفرم‌ها در شبکه نمایش خانگی/ آیا تماشاخونه شعبه دوم پلت‌فرم پرحاشیه می‌شود؟با مستحکم شدن این ارتباط خانوادگی، حلقه‌های تولید و توزیع آقازاده‌های فعال در عرصه تولید و نمایش با حمایت اپراتور گسترده و بزرگتر می‌شود.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

نوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان افتتاح شدنوزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان، با محور قرآن و زندگی و با تمرکز بر جوانان و بانوان، در محل نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان، واقع در پل تاریخی شهرستان افتتاح شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تولید تونر مورد نیاز چاپگرها با دستگاه ایران‌ساختمتخصصان ایرانی موفق به ساخت ماشین‌آلات تولید تونر شدند که امکان تولید انبوه این مواد پرمصرف و گران قیمت مورد استفاده در تجهیزات چاپ و تکثیر را در کشور فراهم می‌کند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در کالبدشکافی اجساد نیازمند همراهی خانواده‌ها هستیم/ ضرورت آموزش برای کنترل خشم و همسرآزاریمدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل با اشاره به ضرورت آموزش برای کنترل خشم و کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: در کالبدشکافی اجساد برای تبیین دلایل مرگ نیازمند همکاری و همراهی خانواده‌ها هستیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آماده باش کامل مراکز بهداشتی و درمانی در تعطیلات نوروزوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز مسافرت‌های نوروزی، از آماده باش کامل مراکز بهداشتی و درمانی در ایام تعطیلات نوروز خبر داد .
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

کشاورزان پیشرو، پلی میان بخش تحقیقات و مزارع هستندرییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه کشاورزان پیشرو، پلی میان بخش تحقیقات و مزارع در خوزستان هستند، گفت: تولید بر مبنای علم در دستور کار کشاورزان خوزستانی قرار گیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »