تولید ناخالص داخلی ایران طی سه سال '۵۷درصد سقوط کرد' | DW | 21.09.2021

30/06/1400 11:25:00 ب.ظ

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تازه‌ترین گزارش بانک جهانی هشدار داد که تولید ناخالص داخلی ایران طی سه سال ۵۷درصد سقوط کرده و رتبه کشور از پله ۲۶ اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷ به پله ۵۱ تنزل یافته است.

تولید ناخالص داخلی, گزارش بانک جهانی

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تازه‌ترین گزارش بانک جهانی هشدار داد که تولید ناخالص داخلی ایران طی سه سال ۵۷درصد سقوط کرده و رتبه کشور از پله ۲۶ اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷ به پله ۵۱ تنزل یافته است.

رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به تازه‌ترین گزارش بانک جهانی هشدار داد که تولید ناخالص داخلی ایران طی سه سال ۵۷درصد سقوط کرده و رتبه کشور از پله ۲۶ اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۷ به پله ۵۱ تنزل یافته است.

رئيس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با اشاره به رتبه ایران در سطح جهان از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) نسبت به یک"تنزل نگران‌کننده برای اقتصاد ایران" هشدار داد و مسئولان اقتصادی را به"تیزبینی" دعوت کرد.به گزارش انتخاب، غلامحسین شافعی در سی‌ودومین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی مشهد به ‌‌آخرین به‌روزرسانی گزارش بانک جهانی در تیرماه ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت، بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی ایران که در سال ۹۶ (به قیمت جاری) ۴۴۵ میلیارد دلار بود، در سال ۹۹ با ۵۷ درصد کاهش به ۱۹۱میلیارد دلار تنزل یافته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

قهرمان «هتل رواندا» به جرم «تروریسم» به ۲۵ سال زندان محکوم شدهواداران پل روسساباگینا بر این باور هستند که پرونده او و روند رسیدگی به آن «سیاسی» است.

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم

جو بایدن در سازمان ملل: به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبندیمجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا طی سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که ایالات متحده به همراه متحدان به عدم دستیابی ایران به سلاح پاکستان هسته ایو کسی ندید چرا ؟؟؟

محکومیت سروش آبادی، شهروند بهائی به ۳ سال و ۳ ماه حبس تعزیریچیکار کرده، البته بهایی‌ها جواسیس اسرائیل هستند .

فعال شدن نوبت‌دهی واکسن کرونا برای افراد ۱۷ سال به بالا در سراسر کشورسامانه واکسیناسیون وزارت بهداشت برای نوبت‌دهی واکسن کرونا به افراد ۱۷ سال به بالا در سراسر کشور فعال شد.

بیست و هفت سال از بزرگترین قرارداد نفتی آذربایجان موسوم به 'قرارداد قرن' می‌گذردتوافقنامه موسوم به 'قرارداد قرن' که 27 سال پیش برای بهره‌برداری از میدان نفتی 'آذری-چراغ-گونشلی' امضا شد، مهمترین موتور توسعه آذربایجان بوده است. - خبرگزاری آناتولی

غلامحسین شافعی، رئيس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران رئيس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران با اشاره به رتبه ایران در سطح جهان از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) نسبت به یک"تنزل نگران‌کننده برای اقتصاد ایران" هشدار داد و مسئولان اقتصادی را به"تیزبینی" دعوت کرد.دادستانی رواندا برای پل روسساباگینا درخواست حبس ابد کرده بود.21.هسته‌ای پایبند است.

به گزارش انتخاب، غلامحسین شافعی در سی‌ودومین جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی مشهد به ‌‌آخرین به‌روزرسانی گزارش بانک جهانی در تیرماه ۱۴۰۰ اشاره کرد و گفت، بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی ایران که در سال ۹۶ (به قیمت جاری) ۴۴۵ میلیارد دلار بود، در سال ۹۹ با ۵۷ درصد کاهش به ۱۹۱میلیارد دلار تنزل یافته است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته او، کاهش تولید ناخالص داخلی به کمتر از نصف در این مدت، رتبه ایران را از پله ۲۶ اقتصاد جهان در ۲۰۱۷ به پله ۵۱ تقلیل داده است. فیلم «هتل رواندا» که در سال ۲۰۰۴ به نمایش درآمد روایتگر زندگی پل روسساباگینا در جریان نسل‌کشی سال ۱۹۹۴ است. شافعی این آمارها را هشدارهایی جدی برای آینده اقتصاد ایران و تاکیدی بر ضرورت بازنگری در سیاست‌گذاری‌های موجود دانست. بایدن: به دنبال جنگ سرد جدید نیستیم بایدن: با اعلام حمایت قاطعانه خود از یک کشور مستقل یهودی تاکید می کنیم که بهترین راه برای دستیابی به این هدف «راه حل دو دولتی» مشتمل از یک دولت فلسطینی حاکم است. تولید ناخالص داخلی بر اساس قیمت جاری دلار به زبان ساده عبارت است از ارزش سالانه محصولات تولیدی و خدمات انجام شده در ایران بر اساس نرخ جاری دلار در بازار آزاد. او ۳۰ روز برای اعتراض و ارائه درخواست تجدیدنظر در حکم فرصت دارد. طبق گزارش بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی ترکیه و عربستان بر اساس قیمت جاری دلار در سال گذشته میلادی، سه برابر و امارات و اسرائیل بیش از دو برابر ایران بوده است.» در پاسخ به سوالی درباره احتمال برگزاری نشست وزرای خارجه ایران و 4+1 در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل، گفت: «برجام و گفتگوهای وین یکی از موضوعات اصلی ملاقات‌های دوجانبه با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزرای خارجه حاضر از 4+1 خواهد بود، اما نه برنامه‌ای از قبل برای چنین جلسه‌ای تنظیم شده و نه اینکه بر اساس اطلاع ما همه وزرای خارجه طرف مذاکره در نیویورک حاضر هستند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید مطابق آمارهای بانک جهانی، حجم اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ به سطح سال ۲۰۰۴ رسیده است. دولت بلژیک در واکنش به حکم صادره علیه او اعلام کرد که از نظر بروکسل دادگاه او «درست و منصفانه» نبود. غلامحسین شافعی از دولت ابراهیم رئيسی و تیم اقتصادی جدید خواست، این مؤلفه‌ها را با تیزبینی رصد کنند و برای تغییر وضعیت موجود دست به اقداماتی اصلاحی بزنند که از جمله می‌تواند"انتخاب معاونان شایسته در وزارتخانه‌های اقتصادی و مدیران اصلح و کارآمد در رده میانی" باشد. در همین زمینه: . هم‌رسانی این مطلب:.