Focus, توسعه پایا, غذا, گردشگری, دبی

Focus, توسعه پایا

تولید محصولات کشاوزری و غذا به شیوهٔ پایا در دُبی

تولید محصولات کشاوزری و غذا به شیوهٔ پایا در دُبی #Focus

09/04/2020 10:56:00 ق.ظ

تولید محصولات کشاوزری و غذا به شیوهٔ پایا در دُبی Focus

«مفهوم از سر زمین تا سر سفره، به‌تازگی رشد کرده و اساس آن استفاده از محصولات فصلی است. هرچه میوه و غذا ی شما تازه‌تر باشد مقوی‌تر است و چون از راه دور هم نمی‌آید، آلودگی سوخت ناشی از حمل و نقل را هم ندارد.» # Focus

پایایی در تولید محصولات غذایی بیش از پیش اهمیت یافته و امارات در این زمینه نیز پیشگامی‌هایی داشته است. این برنامهٔ زیر ذره‌بین نگاهی به این پیشگامی‌ها دارد.«امارات بیو فارم» بزرگترین تولیدکنندهٔ خصوصی میوه و سبزیجات اُرگانیک در امارات است و در جشنوارهٔ سالانهٔ خود به شرکت‌کنندگان دربارهٔ مزیّت‌های کشاورزی پایا آموزش‌ می‌دهد. در امر تولید پایا، نه تنها کاستن از دورریز، که فرآیند از سر زمین تا سر سفره نیز مهم است.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را به دخالت در ناآرامی‌های آمریکا متهم کرد | DW | 01.06.2020 واکنش‌ جهانی به «قتل» جورج فلوید در آمریکا؛ از بریتانیا تا دالای‌لاما

محصولات فصل؛ از سر زمین تا سر سفرهیزن القضمانی، مدیر اجرایی این شرکت می‌گوید: «مفهوم از سر زمین تا سر سفره، به‌تازگی رشد کرده و اساس آن استفاده از محصولات فصلی است. هرچه میوه و غذای شما تازه‌تر باشد مقوی‌تر است و چون از راه دور هم نمی‌آید، آلودگی سوخت ناشی از حمل و نقل را هم ندارد.»

بسیاری که امروز به این جشنواره آمده‌اند می‌خواهند علاوه بر چشیدن طعم محصولات تازه، چیزی هم به دانسته‌های خود دربارهٔ آنچه می‌خوریم اضافه کنند.در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، زمین‌های قابل کشت تنها یک درصد است و بیش از ۵۰ درصد منابع آب صرف آبیاری کشاورزی می‌شود. این در حالی است که این کشورها ۹۰ درصد محصولات خوراکی خود را وارد می‌کنند.

جشنوارهٔ دیگری با موضوع صنعت خوراک پایا در محدودهٔ جمیرا برپا شده است. شرکت وجی‌تِک شیوه‌ای ابداع کرده است که با آن می‌توان روند تولید محصولات کشاورزی را ردیابی کرد.همانت یولکا، بنیانگزار شرکت وجی‌تِک می‌گوید: «آدمی دیگر کنجکاو نیست که بداند غذایش از کجا می‌آید. مثلا یک گوجه فرنگی، شما نمی‌دانید از کجا آمده و این مسأله‌ای بود که ما می‌خواستیم آن را حل کنیم. بنابراین فناوری را به‌کار گرفتیم و نوعی کیوآ‌ر کد ساختیم. این کد به شما یک لینک می‌دهد که همه چیز را دربارهٔ محصول کشاورزی دارد، مثلا نشان می‌دهد که این ذرت یا فلفل دلمه‌ای کی کاشته شده و غیره. یا نشان می‌دهد که ما ۷۶۰ کیلو ذرت برداشت کرده‌ایم، و اینکه چند نفرساعت با ماشین کار شده و در کدام مزرعه.»

از حمایت دولت تا اشتیاق رستوران‌هافناوری و پایایی، اولویتِ تولیدکننده و خریدار، و طبیعتا دولت است.مريم حارب المهيری، وزیر تغذیه امارات می‌گوید: «اساسا سوال امنیت تغذیه این است که چطور می‌توان خوراک سالم، کافی و مغذی را به‌شکلی همیشگی و با قیمت مناسب برای شهروندان فراهم کرد. ماهی و سبزیجات جزو خوراکی‌هایی هستند که فن‌آوریِ‌ روز اجازه می‌دهد آنها را به شکل پایا و به‌صرفه تولید در کشور کنیم.»

بسیاری از رستورانهای دُبی هم مایل اند غذاهایی پایا با قیمت مناسب ارائه کنند. استیون هالووی، مدیر اجرایی مهمان‌سرای سارود می‌گوید: «مردم کنجکاوند بدانند غذایشان از کجا می‌آید و برایشان جالب است که مواد اولیهٔ ما قابلیت ردیابی دارد.»وی دربارهٔ واکنش مشتریان به این غذاها می‌گوید: «آنها باورشان نمی‌شود که بتوان اینجا محصولات محلی و غذایی با این کیفیت داشت. ولی با توسعهٔ فناوریِ کشاورزی، علاقه به غذا با مواد تازه بیشتر شده است.»

رستوران بوکا یک منوی ویژهٔ سرآشپز با محصولات محلی دارد. ماتایس ستینیسن، سرآشپز بوکا می‌گوید: «۸۰ تا ۹۰ درصدِ ماهی‌ و سبزیجات ما محلی است. همیشه گفته‌ام اگر خوشمزه باشد محلی است و با آن چیزی درست می‌کنم.»با اولویت پیدا کردن پایایی محصولات غذایی، فاصلهٔ سرِ زمین تا سرِ سفره کوتاه‌تر،‌ دورریزها کمتر و مزه‌ها بهتر خواهد شد.

آتش‌سوزی در چیتگر سناتور روبیو: خشونت در اعتراضات آمریکا توسط افراط‌گرایان چپ و راست تحریک شده و از سوی سه کشور خارجی تشویق می‌شود پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد ادامه مطلب: euronews فارسی »

ویدئویی از بناهای تاریخی شهر رم که خالی از هیاهوی گردشگران شده استرم، پایتخت تاریخی ایتالیا، مانند جای جای کشور هفته هاست در قرنطینه کامل است و این موضوع فرصتی بدست داده تا بناهای تاریخی شهر بیشتر به چشم بیایند.

آیا ابتلای مجدد به کرونا پس از بهبودی ممکن است؟آیا ابتلای مجدد به کرونا پس از بهبودی ممکن است؟ یک فوق تخصص ریه: افرادی که یکبار به کرونا مبتلا شدند،نسبت به آن ایمنی پیدا می‌کنند این موضوع بسته به شرایط ایمنی بدن افراد،متفاوت است فردی که سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد، ممکن است مجددا به کرونا مبتلا شود بخونید گزارش را یک سوم افراد جوانی که بیماری خفیف را گرفتند سطح آنتی‌بادی پایینه در تعدادی اصلا آنتی‌بادی دیده نمی‌شه. واقعا متخصصین ما شوتینا هستند بعد میان می‌گن نگفتن. در افرادی که سن‌شون زیاده سطح آنتی بادی بیشتره بله ممکن است کاملا .

واردات موبایل از یک ماه پیش متوقف استواردات موبایل از یک ماه پیش متوقف است رئیس هیئت مدیره انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی از به صفر رسیدن عرضه موبایل در کشور پس از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

از آخر هفته مسیر جدید واردات کالا از ترکیه فعال می‌شود دبی ر شورای اطلاع رسانی گمرک گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و تلاش سفارت ایران در آنکارا، بر اساس تصمیم ترکیه، بازارچه مرزی ' ساری سو' مسیر جدید ورود کالا از ترکیه به ایران می‌شود.

یکی از عاملان قتل بنیانگذار بنگلادش پس از 45 سال دستگیر شدوزارت کشور بنگلادش اعلام کرد که یکی از از عاملان قتل شیخ مجیب‌الرحمان رهبر و بنیانگذار این کشور پس از 45 سال دستگیر شده است. - خبرگزاری آناتولی

ساعاتی پس از اعلام آتش‌بس از سوی ائتلاف عربی؛ حوثی‌ها شهر مأرب یمن را بمباران کردندچند ساعت پس از آنکه ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه 8 آوریل 2020 در پاسخ به زر مفت نیش عقرب ( سگ هار ) نه از ره کین است، اقتضای طبیعتش اینست! علتش بی عرضگی ومدارا کردن ائتلافه که کارشون یکسره نمیکنند به هر قیمتی حتی اتمی.. ژاپن با بمباران اتمی ادم شد اینها هم دواش همینه نسل بعدی میاد میسازتش

ناآرامی‌ها در آمریکا؛ استقرار گارد‌ملی در ۱۵ ایالت و منع‌تردد در۴۰ شهر موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است/ با افغانستان به توافقاتی دست یافتیم واکنش وزیر خارجه آمریکا به توئیت ظریف: شما همجنس‌گرایان را اعدام و زنان را سنگسار می کنید در تناقضی فاحش با آمارهای بین‌المللی، جمهوری اسلامی شمار کشته‌شدگان اعتراضات آبان ماه را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد ایسنا: جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی احتمالا به فرانسه فرستاده شود تظاهرات در آمریکا؛ خودروی پلیس به میان جمعیت رفت کرونا و فوتبال ایران: نگران بیماری یا تقلا برای قهرمان نشدن پرسپولیس؟ وزیر کشور ایران از کشته شدن حدود ۲۲۵ نفر در حوادث آبان ماه خبر داد اعلام حالت فوق‌العاده در لس‌آنجلس- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim پرزیدنت ترامپ: گروه انتیفا به عنوان یک سازمان تروریستی تعیین خواهد شد کیت ایرانی تشخیص کرونا در 55 دقیقه ساخته شد/ اخذ مجوز صادرات به اروپا- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim