تولید و توزیع داروی 'رانیتیدین' متوقف شد + نامه

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تولید و توزیع داروی 'رانیتیدین' متوقف شد مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو دستور توقف تولید و توزیع قرص و آمپول رانیتیدین را از ۱۹ فروردین ماه ۱۳۹۹، صادر کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر غلامحسین مهرعلیان طی نامه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های تولید کننده داروی رانیتیدین دستور توقف تولید و توزیع قرص و آمپول رانیتیدین را صادر کرد که در این نامه آمده است:

«با توجه به بررسی‌های صورت گرفته و اطلاعیه اخیر مراجع علمی نظیر FDA ایالات متحده آمریکا و TGA استرالیا در خصوص ایجاد ناخالصی نیتروزآمین از نوع NDMA در فرآورده‌های دارویی رانیتیدین، لازم است تولید کلیه محصولات رانیتیدین از اشکال دارویی قرص و آمپول تزریقی از تاریخ صدور این نامه به طور کامل متوقف و از توزیع محصولات تولید شده موجود در کارخانه به شرکت‌های پخش خودداری گردد.

بدیهی است مطالعات و بررسی‌های لازم با حضور متخصصین امر در این خصوص در حال انجام بوده و سایر تصمیمات اتخاذ شده در این زمینه متعاقباً اعلام خواهد شد».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تو کانادا هم بیشتر از 6 ماهه که جمع شده. واقعا دنیا را آب ببره ....

فروش این دارو در اتحادیه اروپا از ۸ ماه پیش ممنوع و از پیشخوان داروخانه ها جمع آوری شد. شواهدی پیدا شده که نشان می دهند ممکن است رانیتیدین در بروز برخی سرطانها نقش تسهیل کننده داشته باشد.

چرا؟

mozhdehpourmand خداوند سازمانfda را برای جهانیان نگه دارد

چرا ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پینتو،‌ رباتی برای توزیع غذا و دارو به بیماران کرونا در تایلنداز این ربات‌ها که در تایلند «پینتو» نام گرفته‌اند به عنوان سربازان خط مقدم نبرد با ویروس کرونا در بیمارستان‌ها یاد می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توزیع رایگان ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در ترکیهتوزیع رایگان ماسک و مایع ضدعفونی‌کننده میان شهروندان بالای 65 سال در ترکیه آغاز شد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نخست‌وزیر کانادا: ۳۰ هزار دستگاه تنفس مصنوعی در داخل کشور تولید می‌کنیمجاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا از تولید ۳۰ هزار دستگاه تنفس مصنوعی و ۵۰۰ هزار ماسک در این کشور خبر داد. پنهان کاری سپاه پاسداران ودولت کاناداو منافقین خلق باارسال دانشجویان دیوانه بیولوژی به ایران فاجعه افریدوانها در هواپیما همه گی کشته شدند ویدیو امروز من نشان می دهد کلاغ ویروس کرونا دارد در کانادا می کند با کرد فرق دارد انصافا دو تا مترجم درست و حسابی ندارین؟؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تولید «گان» برای پرستاران و کادردرمانی بیماران کروناییتولید «گان» برای پرستاران و کادردرمانی بیماران کرونایی در حسینیه اعظم مکتب العباس (علیه السلام) تهران 'گا' برادر من نه 'گان' براى اينكه دكترا و پرستارا زود تر به مقصد برسن گا رو تن ميكنن موفق باشید 🤲❤
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

زنگنه: کاهش تولید نفت بدون همراهی آمریکا و کانادا ممکن نیست | DW | 08.04.2020نگاه‌ها متوجه کنفرانس 'اوپک پلاس' است. کنفرانسی در جست‌وجوی راه‌حل برای بحران سراسری انرژی در جهان و سقوط بهای نفت خام. وزیر نفت ایران با ارسال نامه‌ای به اوپک بر ضرورت نتیجه‌بخش بودن این اجلاس تأکید کرده است. تو برایت نفت ارزان نفعی نداره، و حتی همان را هم بفروشی، چه فرقی می کند، چه تضمینی بگیرند زنده باد‌ بیژن نفتی 😁
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فروشندگان ماسک‌های خانگی در تولید محصولات‌شان خلاقیت به خرج می‌دهندفروشندگان ماسک‌های خانگی در تولید محصولات‌شان خلاقیت به خرج می‌دهند جاش سیلورمن، مدیرعامل شرکت تجاری آنلاین «اتسی»، که بیشتر در آن آثار هنری و تولیدات دست‌ساز مردم به فروش می رود، می گوید که اخیراً شاهد تقاضای زیادی برای ماسک‌های صورت دست‌ساز بوده اند. better than nothing coronavirus جان مادرت نشون نده فردا عکس قاسم کتلت رو میزنن روی ماسک ها
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »