تولید چادر مشکی خنک‌کننده و ضد آب با فناوری نانو/عرضه پیراهن مردانه آنتی‌باکتریال

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

محققان با استفاده از فناوری نانو چادرهای مشکی ضدآب و خنک کننده تولید کردند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

بهاره ناصر الملکی از محققان طرح در گفت‌وگو با ایسنا تولید پارچه‌هایی با خواص ویژه را از زمینه‌های تحقیقاتی این شرکت فناوری دانست و گفت: در گذشته نانو ذرات بر روی پارچه انجام می‌شد که به منظور کاهش هزینه‌ها روش نوینی برای اعمال خواص ویژه به پارچه‌ها ارائه کردیم.

ناصرالملکی روپوش‌های بیمارستانی، ملحفه، رومیزی، پارچه های ضد آتش، شلوار ضد سایش و پیراهن مردانه را از محصولات تولیدی این شرکت دانست و افزود: پیراهن مردانه تولید شده در بخش‌های پشت، سر آستین و یقه ضد آب و لک است ضمن آنکه در زیر بغل این پیراهن‌ها آنتی باکتریال است و مانع از انتشار بوی عرق می‌شود و در صورت تعریق به سرعت خشک می‌شود.

ناصرالملکی چادرهای ضد آب و خنک کننده را از دیگر دستاوردهای دانش بنیان این شرکت نام برد و یادآور شد: چادرهای تولید شده با استفاده از نانو ذرات دارای دو خاصیت"خنک کننده" و"ضد آب" هستند. این دو ویژگی به طور همزمان بر روی چادرها ایجاد نشده است.وی با اشاره به چادرهای خنک کننده توضیح داد: این چادرها برای مناطق گرم به ویژه شهرهای جنوبی کشور مناسب هستند؛ چراکه پارچه این چادرها با جذب رطوبت هوا و حتی رطوبت کولرهای آبی، موجب می‌شود که فرد احساس خنکی کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

الان یه آیه در میاد که ۱۴۰۰ سال بعد محققانی از خراسان چادر مشکی با فناوری نانو تولید میکنن 😅😅

چه واجب بود این کشف

مبارک خانومای ایرانی

حالا ضدآب یه چیزی، خنک کننده آخه 😂

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چگونه یک عقاب با ارسال پیامک از ایران پژوهشگران روسی را ورشکست کرد؟دانشمندان روس برای جبران خسارت مالی خود یک کارزار کمک مالی برگزار کردند زیرا اگر این کار را نکنند بودجه آنها ۱۰ هفته زودتر از موعد ردیابی کامل عقاب ها به پایان می‌رسد. ببینید مردم از دست این جهرمی چی میکشند . جیب همه را خالی کرده اند azarijahromi تو ایران همه چی تعرفه داره، کیفیت آنتن دهی بسیار پایین با هزینه زیاد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی شیعه به حزب‌الله: زندگی مناسب برای لبنانی‌ها مهم‌تر از نبرد با اسرائیل استیاسر عوده، روحانی سرشناس شیعیان لبنان روز جمعه 25 اکتبر 2019 در خطبه نماز جمعه با مخطاب قرار دادن 😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳 سعودی ھا خوشحال نباشید، اسرائیل نابود می شود ان شاء الله.!!! بازي سعودي دفاع از اسرائيل دوام پذير نيست...
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جودو؛ مون جین لی با طلای گرند اسلم ابوظبی از گمنامی درآمدجودوکار کره جنوبی که رتبه ۴۰۶ جهانی را در اختیار دارد در فینال رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم حریفی از گرجستان را با امتیازهای وازاری و ایپون از پیش رو برداشت تا در نخستین حضور در مسابقات گرند اسلم صاحب مدال طلا شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازوکار آمریکا برای تجارت با ایران: الزام به ارائه 'حجم بی‌سابقه‌ای از اطلاعات'وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده است که با همکاری وزارت خارجه این کشور ساز و کاری جدید ایجاد می‌کند تا به شفافیت مالی معامله اقلام انسان‌دوستانه با ایران، از جمله غذا و دارو، کمک کند. آمریکا می‌گوید این مکانیسم شامل ارائه حجم بی‌سابقه‌ای از اطلاعات درباره معامله با ایران است. بشنو باور نکن 😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات مردمی لیگ عراق را به تعویق انداخت؛ دیدار با ایران در هاله‌ای از ابهام؟اعتراضات مردمی لیگ عراق را به تعویق انداخت؛ دیدار با ایران در هاله‌ای از ابهام؟ تیم ملی فوتبال عراق در انتخابی جام جهانی، ۲۳ آبان میزبان ایران است و اگر ناآرامی‌ها در این کشور ادامه یابد احتمالا این بازی به تعویق می‌افتد و یا در زمین بیطرف برگزار می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طرح حذف زبان انگلیسی از مدارس مطرح نیست/ با تدریس زبان محلی در مدارس موافقیمابطحی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: *طرح حذف زبان انگلیسی از مدارس مطرح نیست *موضوعی که مطرح شد بحث انحصار زبان انگلیسی در مدارس بود *نباید تدریس زبان انگلیسی در مدارس اجبار باشد *با تدریس زبان محلی در مدارس موافقیم کسی که زبان انگلیسی و کاربرد کامپیوتر نداند در اینده شغل و درامد نخواهد داشت. زبان عربی هم اختیاری میشه؟ یادگیری یک زبان خارجی برای تبادل اطلاعات با مردم آن زبان است، نه یادگیری شاهنامه و اشعار سعدی و حافظ. مسخره نیست اگرکسی که در اروپا بخواهد زبان فارسی یاد بگیرد ترجمه فارسی ایلیاد و اودیسه و کمدی الهی را بخواند؟ متاسفانه تفکر علمی بر این داستان حکمفرما نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »