تولد میمونی با چشمان سبز و انگشتان فلورسنت با روش مهندسی ژنتیک

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

محققان چینی با موفقیت به یک میمون کمک کردند تا نوزادی را به دنیا بیاورد که بدنش از بخش بزرگی از سلول‌های بنیادی تشکیل شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا و به نقل از آی، در یک مطالعه تجربی، گروهی از محققان چینی با موفقیت به یک میمون کمک کردند نوزادی را به دنیا بیاورد که بدنش از بخش بزرگی از سلول‌های بنیادی تشکیل شده است. محققان گفته‌اند که این یک نقطه عطف علمی مهم است، زیرا این اولین باری است که بخش قابل توجهی از بدن یک میمون با استفاده از این سلول‌های خاص و همه کاره ساخته می‌شود.

این میمون دارای مخلوطی از سلول‌هایی است که از دو جنین مختلف میمون گرفته شده‌اند، اما هر دو جنین از یک گونه میمون هستند. در گذشته، دانشمندان می‌توانستند این کار را روی موش‌ها انجام دهند، اما آنها نمی‌توانستند این کار را روی حیوانات دیگری مانند میمون‌ها انجام دهند. دانشمندان بر این باورند که برای اینکه این سلول‌های بنیادی به رشد بچه میمون‌ها کمک کنند، تعداد زیادی از آن‌ها باید از همان ابتدا زنده بمانند و رشد کنند.آن‌ها خط سلول‌های بنیادی را با پروتئین فلورسنت سبز برچسب‌گذاری کردند و سپس گروه خاصی از این سلول‌ها را به جنین‌های میمون بسیار جوان تزریق کردند. این جنین سپس در رحم یک میمون ماده کاشته شد. نتیجه آن ۱۲ بارداری و تولد ۶ میمون زنده بود.

همانطور که در عکس بالا دیده می‌شود، سیگنال‌های فلورسنت سبز را می‌توان در نوک انگشتان و چشمان بچه میمون سه روزه مشاهده کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روش جدید عرضه «تایر» و «روغن موتور» دولتی در گلستانمعاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت گلستان از عرضه تایر و روغن موتور با روش جدید اجرایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

احیای نخلستان‌های درجه ۳ و ۲ با روش کشت بافتیمعاون موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال گفت: می‌توان از روش کشت بافت برای احیای نخلستان‌های درجه ۲ و ۳ استفاده کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تمایل افغانستان بر سرمایه‌گذاری در حوزه کشتیرانی ایراناستاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم ارتباط گسترده بین دو کشور ایران و افغانستان تأکید کرد و گفت: ما باید با اراده قوی تجارت با کشورهای همسایه را روزبه‌روز توسعه دهیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طراحی سامانه‌ای نوین برای تصمیم‌گیری مکانیمحققان دانشگاه تهران با استفاده از وب‌سرویس‌ها و استانداردهای متن‌باز موفق به طراحی و پیاده‌سازی سامانه تصمیم‌گیری مکانی (GIS-based DSS) چندکاربره با مدل‌های متنوع شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برپایی نمایشگاه «آشنایی نودانشجویان» با دستاوردهای جهاد دانشگاهی تهرانهم‌زمان با آغاز سال تحصیلی و بازگشایی دانشگاه‌ها، نمایشگاه «آشنایی نودانشجویان» با دستاورهای علمی و فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران در محل مرکز فرهنگی دکتر سعید کاظمی آشتیانی در حال برگزاری است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نشست کمیسیون صنایع مجلس درباره گرانی خودرو با وزیر صمت برگزار می‌شودرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از نشست هفته آینده این کمیسیون با وزیر صمت با موضوع گرانی خودرو خبر داد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »