تولد نوزاد ۱۱۷ روز پس از مرگ مغزی مادر

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

تولد نوزاد ۱۱۷ روز پس از مرگ مغزی مادر بیشتر بخوانید🔽

این زن باردار که نزدیک به چهار ماه پیش دچار مرگ مغزی شده بود، با تدابیر پزشکان بیمارستان دانشگاه برنو به حیات جسمانی خود ادامه داد تا جنین او مراحل رشد خود کامل کند.

این نوزاد دختر که الیسکا نامگذاری شده روز ۱۵ ماه اوت به دنیا آمد. او در لحظه تولد ۲.۱ کیلوگرم وزن داشت و قدش هم ۴۲ سانتیمتر بود. مادر ۲۷ ساله او که از نوعی ناهنجاری شریانی رنج می‌برد، ۲۱ ماه آوریل دچار خونریزی مغزی شد و به کما رفت. در این مدت متخصصان مختلف دانشگاه برنو از جمله بیهوشی، احیا، مراقبت‌های ویژه، زنان و زایمان برای حفظ و تکامل این جنین همکاری کردند.الیسکا به همراه پدرش بیمارستان را ترک کرده و این روزها تنها برای رفع عفونت باقیمانده از دوران حضور در رحم مادرش قدری داروی آنتی‌بیوتیک مصرف می‌کند.

بیمارستان دانگشاه برنو اعلام کرده که پیش از این ۲۰ مورد از این نوع تولد در جهان رخ داده ولی تجربه الیسکا از نظر طول دوران مرگ مغزی مادرش تاکنون بی‌سابقه بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

زن اهل جمهوری چک، 117 روز پس از مرگ زایمان کردپزشکان بیمارستان دانشگاهی شهر برونو در جمهوری چک اعلام کردند توانسته‌اند زنی که 117 روز پیش دچار مرگ
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ربیعی:منتظر اروپا هستیم/چشم اندازی نداریم که تا روز جمعه اروپا توافق را بگیردربیعی: *چشم اندازی نداریم که تا روز جمعه اروپا توافق را بگیرد *منتظر اروپا هستیم، البته وعده خرید نفت محقق شده است و اکنون رفته‌اند تا مجوزش را بگیرند *دیدگاه‌های ما جلو رفته و از ۱۹ مورد اختلاف به ۳ مورد رسیده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عکس روز: ناآرامی در هاییتی در پی کمبود سوخت | DW | 03.09.2019هاییتی: ناآرامی در پی کمبود سوخت در خیابان‌های پورتو پرنس تایر خودروها به آتش کشیده شده‌اند. پایتخت هاییتی در روزهای اخیر بار دیگر صحنه ناآرامی شده، زیرا بیش از یک هفته است که سوخت کمیاب شده. عکس‌های روز دویچه وله در اینجا:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

خلیلزاد: در صورت تایید ترامپ آمریکایی‌ها در ۱۳۵ روز پنج پایگاه را ترک می‌کنند«بربنیاد توافق صلح امریکا با طالبان، ازمیان چهارده هزار نظامی امریکایی پنج هزار درمرحله نخست ازپنج پایگاه درافغانستان بیرون خواهند شد و طالبان خشونت‌ها را درگام نخست در ولایت‌های کابل وپروان کاهش خواهند داد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

علاقه روز افزون ایرانیان به شهر وان ترکیهگردشگران ایرانی در 8 ماه نخست امسال نیز شهر وان را به عنوان یکی از مراکز تفریح و گردشگری خود در ترکیه انتخاب کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازگشت دلار به مدار صعود؛ طلا به اوج ۱۰ روز گذشته رسیدتنها یک روز پس از نزول دسته جمعی قیمت‌ها در بازار ارز و طلای تهران و با آغاز معاملات روز سه‌شنبه، روند صعودی نرخ‌ها بار دیگر بر این بازار حاکم شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »