توقیف کشتی تفریحی ۳۰۰ میلیون دلاری اولیگارش روس در فیجی

17/02/1401 12:03 ق.ظ

وزارت دادگستری آمریکا توقیف یک کشتی مجلل ۳۰۰ میلیون دلاری متعلق به یک اولیگارش روس در فیجی را تایید کرد.

وزارت دادگستری آمریکا توقیف یک کشتی مجلل ۳۰۰ میلیون دلاری متعلق به یک اولیگارش روس در فیجی را تایید کرد. این بازرگان روس که گفته می‌شود روابط نزدیکی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دارد، بعد از تهاجم این کشور به اوکراین مورد تحریم آمریکا قرار گرفت. وی همچنین متهم به پولشویی و کسب دارایی با فساد و رانت در سایه روابط با کرملین است.

مریک گارلند دادستانی کل آمریکا گفته است این کشور همه کسانی را که راه دولت روسیه را برای کشتار و تخریب اوکراین تسهیل کرده‌اند مواخذه خواهد کرد. سلیمان کریم‌اوف بر اساس برآورد نشریه فوربس حدود ۱۴.۵ میلیارد دلار دارایی دارد و نهمین ثروتمند بزرگ روسیه است.

طی دو ماه گذشته چندین کشتی تفریحی گران‌قیمت اولیگارش‌های روس در کشورهایی نظیر ایتالیا و فرانسه توقیف شده است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

حمله به یک پایگاه نظامی در سومالی؛ 35 نظامی کشته و زخمی شدنددر حمله گروه تروریستی الشباب به یک پایگاه نظامی در سومالی 35 نظامی کشته و زحمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

یک تغییر کوچک در دی‌ان‌ای، انسان را بیشتر مستعد ابتلا به سرطان کردیک تغییر کوچک در دی‌ان‌ای، انسان را بیشتر مستعد ابتلا به سرطان کرد افرادی که دارای انواع خاصی از ژن BRCA۲ هستند- به صورتی که فعالیت‌های ترمیمی آن کمتر است - در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان، به ویژه سرطان پستان و تخمدان قرار دارند.

پیشنهاد تزریق یک دز واکسن کرونا در سال جاری از سوی وزیر بهداشتوزیر بهداشت گفت: پیشنهاد ما این است که امسال همه مردم حداقل یک دز دیگر واکسن کرونا را تزریق کنند چون این واکسن می‌تواند بسیار ایمنی‌بخش و اطمینان‌بخش باشد. نمی‌توان اینطور قضاوت کرد که ویروس در جهان غیرفعال شده، چون ویروس در دنیا فعال است و همچنان در جاهای مختلف مرگ و میر دارد.

طوفان شن در عراق یک قربانی گرفتبر اثر طوفان شن در عراق یک نفر جان خود را از دست داده و بیش از 5000 نفر آسیب دیدند. - خبرگزاری آناتولی

عفو بین‌الملل: جمهوری اسلامی جان یک زندانی باردار را به بازی گرفته استسازمان عفو بین‌الملل با انتشار اطلاعیه‌ای درباره وضعیت سعدا خدیرزاده، زندانی باردار محبوس در زندان ارومیه هشدار داد و رفتار حکومت ایران با وی را «بیرحمانه» توصیف کرد. اخبار_ایران زندانی_سیاسی

اتحادیه اروپا: روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کنداتحادیه اروپا: روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا اعلام کرد که روسیه از تجاوز به زنان در اوکراین به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند.

این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای گفت که دولت فیجی بنابر درخواست وزارت دادگستری آمریکا، قایق تفریحی مجلل متعلق به سلیمان کریم‌اوف اولیگارش روس را توقیف کرده است.

این بازرگان روس که گفته می‌شود روابط نزدیکی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه دارد، بعد از تهاجم این کشور به اوکراین مورد تحریم آمریکا قرار گرفت.

وی همچنین متهم به پولشویی و کسب دارایی با فساد و رانت در سایه روابط با کرملین است.

مریک گارلند دادستانی کل آمریکا گفته است این کشور همه کسانی را که راه دولت روسیه را برای کشتار و تخریب اوکراین تسهیل کرده‌اند مواخذه خواهد کرد.

سلیمان کریم‌اوف بر اساس برآورد نشریه فوربس حدود ۱۴.۵ میلیارد دلار دارایی دارد و نهمین ثروتمند بزرگ روسیه است.

طی دو ماه گذشته چندین کشتی تفریحی گران‌قیمت اولیگارش‌های روس در کشورهایی نظیر ایتالیا و فرانسه توقیف شده است.

با استفاده از اطلاعیه وزارت دادگستری آمریکا و گزارش‌های رادیو فردا؛ د.خ/س.ن