توقیف کشتی کره‌جنوبی توسط سپاه؛ سئول یگان ویژه اعزام کرد، آمریکا: ایران سریع‌ رفع توقیف کند

16/10/1399 12:45 ق.ظ

توقیف کشتی کره‌جنوبی توسط سپاه؛ سئول یگان ویژه اعزام کرد، آمریکا: ایران سریع‌ رفع توقیف کند جزئیات بیشتر🔽

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به توقیف نفتکش کره‌ای گفته است که پنتاگون در جریان این ماجرا قرار گرفته و وضعیت در منطقه را تحت نظر دارد. وزارت امور خارجه کره‌جنوبی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید خبر توقیف کشتی حامل مواد شیمایی این کشور توسط یگان‌های دریایی سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس از ایران خواست تا فورا این کشتی را آزاد کند.

از سوی دیگر وزارت دفاع کره جنوبی نیز در واکنش به این ماجرا اعلام کرده که یک واحد از نیروهای دریایی مامور به مقابله با دزدان دریایی را به آب‌های مجاور تنگه هرمز گسیل کرده است.

این واکنش‌ها از سوی سئول پس از آن رسانه‌ای شد که خبرگزاری‌های بین‌المللی و نیز چند رسانه‌ ایرانی روز دوشنبه اعلام کردند یک نفتکش با پرچم کره جنوبی در آب‌های خلیج فارس از مسیر اصلی خود منحرف شده و به سوی ایران در حرکت است.

دقایقی بعد اعلام شد که این نفتکش به دلیل نقض پروتکل‌های زیست محیطی توسط یگان‌های دریایی سپاه پاسداران ایران توقیف شده و سپس در لنگرگاه بندر عباس پهلو گرفته است. این نفتکش که نامش «هانکوک چمی» عنوان شده و خدمه‌ آنرا اتباع کره جنوبی، اندونزی، ویتنام و میانمار تشکیل می‌دهند پیش از توقیف ۷ هزار و دویست تن اتانول را به سوی کره‌جنوبی حمل می‌کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

قوا و نیروی نظامی ایران از هر نیروی خاص و ویژه ای قوی تر و ویژه ترو قدرتمند تره چرا که دست خدا با ماست✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️✌️😍😍😍 کره اي ها لابد فکر کردن ديگه دنيا شهر هرته! پول ما را بلوکه کنند و نخواهند بدهند و برای ماندن پول ايران در حساب بانک هايشان از ما پول بخواهند!؟. يک کشوری در حد سگچه برای شيران واق واق کنه!!

خدا کنه جومونگ و سوسانو رو هم با خودشون بیارن ایران 😂 ارسال يگان به پشت تنگه فايده نداره بايد بياد داخل خليج فارس امریکاییها چقدر احمق هستن هنوز نفهمیدن مرگ بر امریکا داریم ما جومونگ وارد می‌شود... والسلام امریکا چقدر گوه زیادی می خوره اروپا بیشرف

سپاه پاسداران یک کشتی متعلق به کره‌جنوبی را توقیف کردوقتی یک کشتی ( مربوط به کره جنوبی ) به دلیل آلودگی توقیف می شود ، پس آلوده کنندگان آسمان شهرهای ایران ( با مازوت ) چگونه باید مجازات شوند ؟ باج گیری برای رها سازی پول های بلوکه شده😒 تخم دارین مال چین یا روسیه رو بگیرین اونقدر بی پول شدن که عملا وارد دزدی دریایی شدن ☠ خصوصا دزدی از دوستان سابق

قشنگ معلومه شیر داره بیدار میشه .مزاحم خوابش شدید بشینیدو ببینید داستان تازه شرو شده . ايران مدت بسيار درازى است که خیلی متمدنانه و با احترام با كره جنوبى رفتار كرد‌ه تاشاید پولهای بلوک شده ی ایران پرداخت کند اما چونکه کره ها كاملا با ترامپ و پامپیو همکاری میکنند‌ و تصمیم بر فشار حد اکثری اقتصادی بر ملت ایران دارن دیگر هیچ راهی غیر از همین اجرا وجود ندارد

آفرین سئول کشتی های کره ای حق ندارند آب های سرزمینی ما را آلوده کنند و پاسخگو هم نباشند! آمریکا هم از قدیم هیچ غلطی نمی تواند بکند. پول های ایران را هم باید آزاد کنند. و البته هزینه حمل و نگهداری کشتی آلوده کننده ی آنها هم زیاده تقریبا برابر هزینه نگهداری پول های ما و باید پرداخت کنند جمهوری آخوند یک دولت مدرن نیست که به تعهدات بین المللی پایبند باشد، بلکه یک باند مافیایی است که احکام و شیوه های وحشیانهٔ تبهکاران قرون وسطا را در دنیای مدرن پیاده میکند گروگانگیری و راهزنی از آن شیوه هاس خارجی ها را گروگان میگیرد سپس آنها را با اسرای تروریست خود مبادله میکند

ما هم کماندوهای دزدان سر گردنه به شرق آسیا اعزام می‌کنیم تا پول‌های دزدیده شده توسط کره جنوبی رو پس بگیرن!!! سوسانو جان دوران قلدری تموم شده... فکر کنم بگاه بشو. یا خدا. ا چندروز وضع خراب زهی خیال باطل اینجا سرزمین حاج_قاسم_سلیمانی يگان ويژه هم بگيريم محسن رضايي به ارزوش ميرسه🤣 مال کره بوده. آمریکا سگ کیه واق واق میکنه؟

توقیف کشتی کره جنوبی توسط سپاه؛ سئول یگان ویژه دریایی به خلیج فارس اعزام کردیک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکشن به توقیف نفتکش کره‌ای گفته است که پنتاگون در جریان این ماجرا قرار گرفته و وضعیت در منطقه را تحت نظر دارد. دمت گرم سپاه ما اینیم 👏👏👏 ایرانی یعنی این خداقوت پهلوان زیاد ... نخورین! انگلیسیها هم اولش از همین ..... خوردن ولی بعدش تمکین کردن! فکر می کنم سپاه باید زودتر اقدام می کرد. اگر چه این گام مقتدرانه سپاه، نباید بدون هماهنگی با دولت صورت گرفته باشد. بنابراین باید گفت: ای کاش دولت زودتر از پاسداران عزیز کمک می گرفت!

انتقام بزرگ سپاه پاسداران!!!! باشه میگیم بانو سوسانو رو بیاورند چشم 🤪

توقیف نفت‌کش کره‌جنوبی در ایرانآسوشیتدپرس مدعی توقیف نفت کش کره جنوبی توسط ایران شد.

سفر مقام کره‌ای به ایران برای آزادسازی کشتی توقیف شدهتهران و سئول درباره رفع انسداد بخشی از دارایی‌های ایران در کره جنوبی از طریق سازوکار تجاری

اعتراض بیت آيت‌الله‌ منتظری به توقیف مستندات فیلم توسط نهاد امنیتی | DW | 30.01.2021بیت منتظری با صدور بیانیه‌ای به توقیف مستندات فیلمی که در مورد آيت‌الله حسینعلی منتظری در حال ساخت بوده اعتراض کرد. در بیانیه بدون ذکر نهادی گفته شده که مستندات فیلم توسط یک نهاد امنیتی توقیف شده است. منتظری وقتی زنده بود نتونست مردمو ملتفت کنه بنظر شما الان میتونه ؟ حالا آخوند خمینی چه کوهی به سر ما زد که آخوند منتظری میخواست بزنه؟ منتظری از خمینی بدتر بود همین آخوند دغل ولایط وقیح رو درست کرد !!!

کره جنوبی ساعاتی پس از انتشار خبر توقیف یک کشتی تجاری این کشور توسط ایران واکنش نشان داد و خواستار آزادی فوری آن شد.

وزارت امور خارجه کره‌جنوبی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تایید خبر توقیف کشتی حامل مواد شیمایی این کشور توسط یگان‌های دریایی سپاه پاسداران در آب‌های خلیج فارس از ایران خواست تا فورا این کشتی را آزاد کند.

از سوی دیگر وزارت دفاع کره جنوبی نیز در واکنش به این ماجرا اعلام کرده که یک واحد از نیروهای دریایی مامور به مقابله با دزدان دریایی را به آب‌های مجاور تنگه هرمز گسیل کرده است.

این واکنش‌ها از سوی سئول پس از آن رسانه‌ای شد که خبرگزاری‌های بین‌المللی و نیز چند رسانه‌ ایرانی روز دوشنبه اعلام کردند یک نفتکش با پرچم کره جنوبی در آب‌های خلیج فارس از مسیر اصلی خود منحرف شده و به سوی ایران در حرکت است.

دقایقی بعد اعلام شد که این نفتکش به دلیل نقض پروتکل‌های زیست محیطی توسط یگان‌های دریایی سپاه پاسداران ایران توقیف شده و سپس در لنگرگاه بندر عباس پهلو گرفته است.

این نفتکش که نامش «هانکوک چمی» عنوان شده و خدمه‌ آنرا اتباع کره جنوبی، اندونزی، ویتنام و میانمار تشکیل می‌دهند پیش از توقیف ۷ هزار و دویست تن اتانول را به سوی کره‌جنوبی حمل می‌کرد.

سپاه پاسداران نفتکش کره‌ای را در آستانه سفر قائم‌مقام وزیر خارجه کره جنوبی به تهران توقیف کرد

نیروی دریایی سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که نفتکش کره‌ای «از مبدا بندر الجبیل عربستان سعودی عازم بمبئی در هند بود که در خلیج فارس به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی» توقیف شده است.

پایگاه اطلاع رسانی فرارو با انتشار گزارشی در این خصوص اعلام کرده که توقیف کشتی کره‌ای به درخواست اداره بنادر و کشتیرانی و با حکم دادستانی استان هرمزگان صورت گرفته و پرونده این تخلف برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی کشور خواهد شد.

این اقدام نیروی دریایی سپاه پاسداران در حالی انجام می‌شود که تنش میان ایران و ایالات متحده در آب‌های خلیج فارس با پرواز بمب‌افکن‌های ب۵۲ و نیز بازگشت ناو هواپیمابر نیمیتز آمریکا به منطقه در روزهای پایانی ریاست دونالد ترامپ بر کاخ سفید بالا گرفته است.

افزایش تنش میان ایران و ‌آمریکا؛ واشنگتن به ناو هواپیمابر «نیمیتز» دستور داد در خاورمیانه بماند

آمریکا: ایران هر چه سریع‌تر از کشتی کره‌ای رفع توقیف کند

ساعاتی پس از آن که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که پنتاگون در جریان توقیف کشتی کره‌ای قرار گرفته و وضعیت را در منطقه تحت نظر دارد، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرگزاری رویترز گفت که آمریکا خواستار رفع توقیف سریع کشتی کره جنوبی است.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که نامش فاش نشده است در همین خصوص و با متهم کردن ایران به اخاذی اعلام کرد: «رژیم [ایران] به عنوان بخشی از تلاش آشکارش برای اخاذی از جامعه جهانی جهت کاستن از فشار تحریم‌ها، همچنان حقوق و آزادی‌های ناوبری را در خلیج فارس تهدید می‌کند. ما در کنار و همگام با جمهوری کره [جنوبی] در رفع توقیف سریع نفتکش توسط ایران هستیم.»

از سوی دیگر سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفته است که کشورش «همانند سایر کشورها نسبت به تخلفات مشابه و بویژه آلوده کردن محیط زیست دریایی حساسیت دارد» و در چارچوب قوانین با این گونه موارد برخورد می‌کند. سعید خطیب‌زاده تاکید کرده که این رویداد استثنایی نبوده و پیش‌تر نیز موارد مشابه آن در آب‌های ایران و سایر کشورها روی داده است.