توقیف نفت‌کش روسی در آب‌های یونان؛ آمریکا: کشتی پگاس حامل نفت ایران است

31/01/1401 04:19 ق.ظ

گارد ساحلی یونان روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک نفت‌کش روسی را در نزدیکی جزیره اویا توقیف کرده است. ایالات متحده ضمن استقبال از این اقدام گفت که نفت‌کش روسی حامل نفت ایران بوده است.

گارد ساحلی یونان روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک نفت‌کش روسی را در نزدیکی جزیره اویا توقیف کرده است. ایالات متحده ضمن استقبال از این اقدام گفت که نفت‌کش روسی حامل نفت ایران بوده است. گارد ساحلی یونان روز سه‌شنبه اعلام کرد که در راستای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین، یک نفت‌کش روسی را در نزدیکی جزیره اویا توقیف کرده است.

از سویی ایالات متحده ضمن استقبال از این اقدام گفت که نفت‌کش روسی حامل نفت خام ایران بوده است.

اتحادیه اروپا اوایل ماه جاری میلادی با وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه برای مقابله با آن‌چه کرملین «عملیات نظامی ویژه» نامیده است، ورود شناورهای روسی به بنادر کشورهای عضو این اتحادیه، به جز چند مورد استثنا، را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، نفت‌کش پگاس که با پرچم روسیه تردد می‌کند به همراه ۱۹ خدمه آن در نزدیکی کاریستوس در ساحل جنوبی اویا توقیف شده است. سفارت روسیه در آتن، پایتخت یونان، در شبکه اجتماعی توییتر نوشت که این رخداد را بررسی می‌کند و دراین‌باره با مقامات یونانی در تماس است. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

کلمه ایران و سپاه توجیهی برای دزدی دمکراتها .... مادر یونان و نیروهای امریکایی در منطقه وقتی شوهر داده شد میفهمند معنی این کار چیه

خطیب‌زاده: پیگیری پرونده قاسم سلیمانی «اصل اساسی سیاست خارجی ایران» استسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است پیگیری پرونده کشته شدن قاسم سلیمانی «اصل اصلی در سیاست خارجی ایران» است. ج اسلامی با ایران تفاوت داره! قاسم رابینهود سنبل شماست که اختلاسگر و دزدید !

عراق: در سال ۲۰۲۰ هیچ پولی به ایران پرداخت نکردیم/ تحریم‌ها مانع پرداخت مستقیم بدهی‌ها استوزارت برق عراق اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ هیچ پولی در ازای واردات گاز از ایران پرداخت نکرده است و تحریم‌ها مانع پرداخت مستقیم بدهی‌ها است. تحریم نعمته :) حاجی لاکن پاسخ به شبهات مصائب جهاد سربازان گمنام

ناصر علیزاده قهرمان کشتی فرنگی آسیا شددر پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در مغولستان، فرنگی‌کاران ایران صاحب یک مدال طلا و ۲ برنز شدند.

خطیب‌زاده: آزاد کردن پول‌های مسدود شده ایران ربطی به آمریکا نداردسخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید آزادسازی پول‌های ایران در کشورهای خارجی که به دلیل تحریم‌های ایالات متحده مسدود شده‌اند ربطی به آمریکا ندارد. و ایضا حتما ربطی به روسیه و چین داره

ایران گاز وارد خواهد کردوزیر نفت ایران گفت در صورت نبود سرمایه‌گذاری کافی در حوزه گاز این کشور مجبور به واردات خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

خوزستان؛ بنا شده بر لوله‌های نفت اما محروم از توسعهلوله‌های انتقال نفت از لابه‌لای خانه‌ها در روستای کنعان عبور می‌کند و کارخانه‌های مجتمع صنایع فولاد خوزستان، در نزدیکی آن بنا شده، اما همچون دیگر نواحی خوزستان از توسعه محروم است. اسلام، دین سرقت است. خااااک🖐🏼🖐🏼برسر چنین مسئولینی🖐🏼🖐🏼خاکااااا‌.....خاااااااک🖐🏼😡🖐🏼

نسخه چاپی

گارد ساحلی یونان روز سه‌شنبه اعلام کرد که در راستای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین، یک نفت‌کش روسی را در نزدیکی جزیره اویا توقیف کرده است.

از سویی ایالات متحده ضمن استقبال از این اقدام گفت که نفت‌کش روسی حامل نفت خام ایران بوده است.

اتحادیه اروپا اوایل ماه جاری میلادی با وضع تحریم‌های جدید علیه روسیه برای مقابله با آن‌چه کرملین «عملیات نظامی ویژه» نامیده است، ورود شناورهای روسی به بنادر کشورهای عضو این اتحادیه، به جز چند مورد استثنا، را ممنوع کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، نفت‌کش پگاس که با پرچم روسیه تردد می‌کند به همراه ۱۹ خدمه آن در نزدیکی کاریستوس در ساحل جنوبی اویا توقیف شده است.

سفارت روسیه در آتن، پایتخت یونان، در شبکه اجتماعی توییتر نوشت که این رخداد را بررسی می‌کند و دراین‌باره با مقامات یونانی در تماس است.

یک مقام وزارت کشتی‌رانی یونان گفت: «این نفت‌کش در راستای تحریم‌های اتحادیه اروپا توقیف شده است.»

همچنین یکی از سخنگوهای وزارت خارجه ایالات متحده عنوان کرد که واشینگتن از تلاش یونان برای اجرای تحریم‌هایی که در واکنش به «حمله سبعانه و غیرقابل توجیه روسیه به اوکراین» وضع شده است، استقبال می‌کند.

وی افزود: «ما از گزارش‌ها در این‌باره که این نفت‌کش حامل نفت خام ایران بوده است، مطلعیم.» این مقام دولت آمریکا اما توضیحی بیشتری درباره گزارش‌های مورد اشاره و چگونگی راستی‌آزمایی آن نداد.

در عین حال یک مقام گارد ساحلی یونان نیز گفت که محموله نفت این کشتی مصادره نشده است.

مشخص نیست که این محموله را چه کسی بار نفت‌کش کرده، اما این کشتی تحت مدیریت شرکت ترانس‌مورفلوت در روسیه است. ترانس‌مورفلوت نیز در این‌باره توضیحی نداده است.

نفت‌کش پگاس که ماه گذشته میلادی به لانا تغییر نام داد اخیرا گزارش داده بود که موتور آن نیاز به تعمیرات دارد. بر اساس گزارش خبرگزاری آتن، این نفت‌کش به سمت شبه‌جزیره جنوبی پلوپونز حرکت می‌کرد تا بار خود را تحویل یک نفت‌کش دیگر بدهد، اما شرایط جوی باعث شد تا در نزدیکی کاریستوس، جایی که توقیف شد، لنگر بیندازد.

گروه آمریکایی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» که حرکت نفت‌کش‌های مربوط به ایران را از طریق ماهواره‌ها رصد می‌کند، می‌گوید که نفت‌کش پگاس حامل ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام ایران است که ماه اوت در جزیره سیری ایران بارگیری شد.

به گفته این گروه، نفت‌کش پگاس قصد داشته است که قبل از عزیمت به یونان محموله خود را در یکی از بنادر ترکیه تخلیه کند.

رویترز به نقل از شاهدان عینی نوشته که نفت‌کش پگاس تا بعدارظهر سه‌شنبه همچنان در خلیج کاریستوس لنگر انداخته بود.انتخاب سردبیر