توقف پشتیبانی شرکت فرانسوی از سامانه بورس به دلیل تحریم‌ها | DW | 05.01.2022

15/10/1400 03:19:00 ب.ظ

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس می‌گوید شرکت فرانسوی پشتیبان سامانه بورس، به دلیل تحریم‌ها، از ادامه همکاری با ایران خودداری کرده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس می‌گوید شرکت فرانسوی پشتیبان سامانه بورس، به دلیل تحریم‌ها، از ادامه همکاری با ایران خودداری کرده است. مدیرعامل شرکت فناوری بورس با اشاره به امضای قرارداد پشتیبانی با این شرکت فرانسوی در سال ۱۳۹۶ افزود که در این قرارداد، به روزرسانی سامانه هم ذکر شده بود اما"پس از آخرین به روزرسانی، دور جدید تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد" و از این رو،"قرارداد پشتیبانی...

مدیرعامل شرکت فناوری بورس با اشاره به امضای قرارداد پشتیبانی با این شرکت فرانسوی در سال ۱۳۹۶ افزود که در این قرارداد، به روزرسانی سامانه هم ذکر شده بود اما"پس از آخرین به روزرسانی، دور جدید تحریم‌ها علیه ایران آغاز شد" و از این رو،"قرارداد پشتیبانی به اجرا نرسید".

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید دهقان می‌گوید: «در حال حاضر قرارداد پشتیبانی برای سامانه بورس وجود ندارد چرا که تحریم‌ها اجازه ادامه قرارداد را نداد و قرارداد دیگری هم منعقد نشد». مدیرعامل شرکت فناوری بورس با بیان اینکه حدود ۲۰ میلیون کد سهامداری مربوط به سهام عدالت،"خارج از سامانه معاملات اصلی نگهداری می‌شوند"، تصریح کرد: «درغیراینصورت، دچار مشکلات جدی می‌شدیم».

او ابراز ''اطمینان'' کرد که ورود این تعداد سهامدار به سامانه معاملات،"نه تنها برای سامانه معاملات بلکه برای شبکه کارگزاری هم مشکل ایجاد می‌کنند". به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید ادامه بحران در بورس headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>