توقف صادرات سلاح از اروپا به ترکیه تا چه حد عملی است؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

با توجه به نتایج اقدام مشابهی که کشورهای اروپایی در مورد عربستان سعودی اتخاذ کردند، تا چه حد می‌توان به توقف صادرات سلاح به ترکیه امیدوار بود؟

عربستان سعودی در قالب یک ائتلاف نظامی از سال ۲۰۱۵ تاکنون درگیر یک جنگ داخلی با شورشیان یمن است، جنگی که ۱۸ هزار غیرنظامی را یا به کام مرگ فرستاده یا مجروح کرده است. این جنگ همچنین ۲۴.۱ میلیون نفر از مردم یمن را در سخت‌ترین شرایط زندگی قرار داده و بسیاری از آنها را از حداقل‌های غذایی و بهداشتی محروم کرده است.

اواخر ماه سپتامبر گذشته نیز لیز تراس، وزیر تجارت دولت بریتانیا تائید کرد كه سه مورد نقض «ناخواسته» ممنوعیت صادرات تسلیحات نظامی به عربستان رخ داده که دو مورد از آنها را او در نامه‌ای به كمیته كنترل صادرات اسلحه اعلام كرده و دیگری نیز به اطلاع مجلس رسیده است.نتایج بررسی موسسه بین‌المللی تحقیقات صلح نشان می‌دهد که فرانسه نوعی زره پوش به عربستان سعودی صادر کرده که در جنگ یمن از آنها استفاده می‌شود.

فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه نیز تاکید کرده که دولت این كشور اخیراً هیچ اسلحه‌ای را كه در یمن مورد استفاده قرار گیرد به عربستان نفروخته است. اما اسناد درز کرده در اوایل سال جاری، چیز دیگری نشان داد.آلمان صادرات سلاح به عربستان را پس از قتل جمال خاشقجی در اکتبر سال ۲۰۱۸ متوقف کرد. اما تنها چند هفته پس از این‌كه سعودی‌ها تهدید کردند که از اجرای توفق‌نامه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیر ساختی اسپانیا انصراف خواهند داد، دولت اسپانیا از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خودشون هم خوب میدونن اصلا عملی نیس

اینقدر سلاح فروختن حالا جالا ترکیه، لازم نداره هر وقت لازم داشت آشتی میکنن.

کشف بزرگترین انبار سلاح و مهمات تروریست‌ها در راس العین نیروهای مسلح ترکیه در چارچوب عملیات چشمه صلح بزرگترین انبار سلاح و مهمات متعلق به تروریست‌ها در راس العین سوریه را کشف کردند.

صفر....

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کره جنوبی صادرات دارو و مواد جانبی به ایران را متوقف کرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشتمین روز حمله ترکیه به سوریه؛ ارتش روسیه به کوبانی رسیدرئیس جمهوری ترکیه:‌ «آنها می گویند: آتش بس اعلام کن. ما هرگز آتش بس اعلام نمی کنیم. آنها به ما فشار می آورند تا عملیات را متوقف کنیم. آنها تحریم علیه ما اعلام می کنند. هدف ما روشن است. ما نگران هیچ گونه تحریمی نیستیم.» FuckinErdogan ErdoganTheBasterd SaveRojava SaveTheKurds دانشگاه_تهران
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدار آمریکا به چین: کمک غیرمسئولانه به انتقال نفت ایران را متوقف کنیدکاخ سفید نسبت به همکاری پنهانی شرکت‌های کشتیرانی چین برای کمک به دور زدن تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران هشدار داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

به دلیل پوشش زنان بازیگر در یک مراسم، وزیر ارشاد برای پاسخ‌گویی به مجلس احضار شدJoon بذارین حال کنن بد بختا وگرنه میرن خارج با غریبه ها حال میکنن
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درخواست اخراج قطر از اتحادیه عرب در واکنش به حمایتش از حمله ترکیه به سوریهدر پی حمایت دوحه از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، بسیاری از فعالان سوری و دیگر کشورهای عربی در عالیه اگه منزویش کنند هردو مثل همند ساپورت کننده یک مشت تروریست اخوان ال ترو بست هستند درخواست اخراج عربستان سعودی از اتحادیه عرب به دلیل حمله به یمن خيلي هم خوب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رويترز به نقل از مقام عراقی : حشد الشعبی وابسته به ايران مسئول قتل تظاهر کنندگان استخبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه 17 اکتبر در گزارشی اختصاصی به نقل از 2 منبع ارشد امنیتی در عراق نوشت ، دولت عراق چرا بی درو پیکره یه گروه مسلح از ج.ا برن کشورشون برای اعتراضات داخلی مداخله کنند ! مسئول قتل بچه های یمنی کیه وهابی کثیف؟ Lier
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »