توقف صدور پروانه نشریات با توزیع کمتر از ۵۰ نسخه

22/06/1398 09:51 ق.ظ

معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان اعلام کرد از ابتدای مهرماه جاری اگر تعداد شمارگان نشریه ای کمتر از ۵۰ نسخه باشد نسبت به توقف صدور پروانه فعالیت دفتر سرپرستی اقدام و فعالیت پروانه‌های دارای اعتبار به حالت تعلیق در می‌آید. اخبار_ایران

عبید رستمی ، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان گفته این تصمیم در پی تغییراتی در بند ۱۵ از ماده ۵ شیوه نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی‌های رسانه‌ها و توزیع کاغذ برای کلیه روزنامه‌های کشور با قیمت و میزان مناسب، اتخاذ و...

عبید رستمی ، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد کردستان گفته این تصمیم در پی تغییراتی در بند ۱۵ از ماده ۵ شیوه نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی‌های رسانه‌ها و توزیع کاغذ برای کلیه روزنامه‌های کشور با قیمت و میزان مناسب، اتخاذ و ابلاغ شده است.

رستمی افزوده «بر همین اساس اگر تعداد شمارگان روزنامه‌های سراسری و منطقه‌ای که در استان توزیع می‌شوند، روزانه کمتر از ۵۰ نسخه باشد از ابتدای مهرماه سال جاری نسبت به توقف صدور پروانه فعالیت دفتر سرپرستی اقدام و فعالیت پروانه‌های دارای اعتبار به حالت تعلیق در می‌آیند.»

وی اضافه کرده «تخصیص آگهی‌های دولتی به نشریاتی که نامنظم چاپ می‌شود، موجب بی‌عدالتی نسبت به نشریات منظم می‌شود و آگهی‌های دولتی به نشریات محلی با نظم انتشار زیر ۵۰ درصد نیز تعلق نمی‌گیرد.» بازار کاغذ در ایران در پی کمبود و گران شدن آن در یک سال اخیر به شدت بحرانی شده است و برخی از نشریات هم بارها اعلام کرده‌اند که به خاطر نبود کاغذ یا گرانی دیگر نمی‌توانند فعالیت خود را ادامه دهند. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

صدور حکم اعدام برای سارق مسلح آرایشگاه‌های زنانه در شیرازرئیس کل دادگستری استان فارس از صدور حکم اعدام برای سارق مسلح آرایشگاه‌های زنانه در شیراز خبر داد.

مشکلی برای صدور کارت‌های سربازی وجود نداردرییس سازمان وظیفه عمومی ناجا: ما هیچ مشکلی در تامین و صدور این کارت‌ها نداریم و در صورتی که مدارک و پرونده افراد کامل باشد حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز کارت برایشان صادر خواهد شد.

بیانیه سازمان عفو بین‌الملل در محکومیت صدور احکام سنگین فعالان کارگری

دلهایی که با خودسوزی سحر سوختند؛ از پروانه سلحشوری تا رضا پهلوی | DW | 11.09.2019با گذشت دو روز از اعلام رسمی مرگ سحر خدایاری معروف به 'دختر آبی' واکنش‌ها نسبت به این رویداد همچنان ادامه دارد. از مسئولان دولتی و حکومتی تا فوتبالیست‌های ایرانی و خارجی نسبت به این واقعه موضع‌گیری کرده‌اند.

کمتر از ۵ درصد وراث از انتقال سهام عدالت متوفیان استقبال کردند/ جزییات لایحه پیشنهادی ساماندهی سهام عدالتمشاور سازمان خصوصی‌سازی اظهار داشت: در حال حاضر کمیسیون‌های مختلف مجلس در حال بررسی لایحه ساماندهی سهام عدالت هستند و ظاهرا این لایحه مراحل نهایی را می‌گذراند و به زودی به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

معترضان هنگ کنگی خواستار ممنوعیت دسترسی پلیس به پرونده‌های پزشکی شدندبسیاری از معترضان هنگ کنگی این روزها با استفاده از یک چشم‌بند خونین یا بستن یکی از چشم‌هایشان، حمایت خود را از زخمی‌های این اعتراضات اعلام می‌کنند.