توضیحات حناچی درباره فساد و رانت در شهرداری تهران/به مردم تهران دروغ نگفتم

شهردار تهران: نتوانستم به طور کامل با فساد و رانت در شهرداری برخورد کنم

04/05/2021 09:06:00 ق.ظ

شهردار تهران: نتوانستم به طور کامل با فساد و رانت در شهرداری برخورد کنم

شهردار تهران با اشاره به اینکه در مورد دستگاهی مثل شهرداری با این حجم از گردش مالی و استحکاک با مردم، شرایط در معرض فساد بودن فراهم است و اگر حساسیت وجود نداشته باشد مشکلات بسیاری به همراه دارد، تأکید کرد: ما برخورد می کنیم؛ اما موضوع را در بوق نمی زنیم. در تلاش هستیم با شفاف کردن و سامانه ای کردن تصمیمات و سامانه ای کردن سیستم صدور پایان کار، در جلوگیری از بروز تخلف تاثیرگذار باشیم.

با رانت و فساد برخورد کردیموی افزود: تعهداتی که ایجاد شده برگردن شهرداری تهران است و به راحتی قابل لغو نیست؛ اما به طور قطع ما در این دوره تعهدی ایجاد نکردیم.ما کامل نتوانستیم با رانت و فساد برخورد کنیم چون بخشی از تعهدات ایجاد شده در گذشته بوده و بازپس گیری آنها هزینه های بسیاری برای مردم و شهر داشت؛ البته در بسیاری موارد حق و حقوق شهراز بزرگترین این تعهدات ایجاد شده گرفته شد و ما این موضوع رها نخواهیم کرد و پیگیر هستیم اما اساسا این موارد اصلا نباید اتفاق می افتاد که متاسفانه اتفاق افتاده و یادگار دوران گذشته شده است.

پشت پرده استفاده حامیان احمدی‌نژاد از شعار «اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا»؛ مصادره شعار مخالفان، برای «بقای نظام» عدم شرکت در انتخابات مثل لگدمال کردن یک نعمت است پرزیدنت بایدن خواستار کاهش خشونت‌ها در خاورمیانه شد؛ مذاکرات آمریکا با اسرائیل، فلسطینی‌ها و دیگر کشورها

استفاده حداکثری از تمام ذخایر شهر تهران در دوره مدیریت قبلیوی ادامه داد: در حقیقت نمی خواهم بگویم همه اتفاقاتی که در دوره قبل ما روی داده، بد بوده، ولی مطمئنا به جهت راهبردهای غلطی که انتخاب شده بخشی از مشکلات به یادگار از دوره قبل باقی مانده است. مثلا آغاز تراکم فروشی مختص دوره ای بوده یا برخی دوره ها ویژگی های خاصی دارند مانند مصوبه ۲۶۹ و ۳۲۹ کمیسیون ماده ۵ مربوط به دوره آقای الویری و بلندمرتبه سازی های بی رویه و استفاده حداکثری از تمام ذخایر شهر تهران اعم از زیست محیطی، فضای سبز و ذخایر شهرسازی که مختص دوره قبلی است.

تحول عظیم در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهرانشهردار تهران تاکید کرد: امیدواریم دوره ما هم به شهرنفروشی مزین شود؛ دوره ای که تلاش کردیم منابع درآمدی پایدار افزایش پیدا کند و از سوی دیگر هزینه های اجرا و اداره شهر کاهش پیدا کند. عارضه های ناهنجار در شهر به حداقل برسد و بودجه به انضباط مالی برسد؛ ما امسال در بودجه سال ۱۴۰۰ تحول عظیمی را رقم زدیم به این معنا که انضباط به طور کامل در بودجه مستقر شد و تمامی تبصره ها در داخل بودجه آمدند، درحالی که در قدیم ممکن بود تبصره های بودجه معادل خود رقم و عدد بودجه بزرگ باشد همین موضوع باعث قابل درک شدن بودجه شد لذا بودجه ۱۴۰۰ بسیار راحت تصویب شد. headtopics.com

موانع عدم تحقق مبارزه با فساد و رانت در شهرداری تهرانشهرداری تهران در حوزه های مختلف مستعد رانت استحناچی درباره موانع عدم تحقق مبارزه با فساد و رانت در شهرداری تهران ضمن تاکید بر تحقق شعار مبارزه با رانت و فساد در شهرداری گفت: رانت زمانی به وجود می آید که امتیازی ویژه را صرفا به دلیل سرمایه و ارتباطات و یا جایگاه ویژه ای که فرد برای خود قائل است، به وی بدهیم که به سایر مردم داده نمی شود و شهرداری در حوزه های مختلف بسیار مستعد چنین اتفاقی است؛ از تراکم و دادن طبقات تا چشم بستن بر روی تخلفاتی که بعدا به راحتی قابل تخریب نباشد.

قدرت و مانور شهرداری در شهر از دولت بالاتر استوی افزود: شهرداری تهران بزرگترین سازمان اجرایی کشور در یک محدوده جغرافیایی معین است. ممکن است دستگاه های دیگر بزرگتر از شهرداری باشند اما در سطح کشور هستند لذا در محدوده استان و شهر تهران ما بزرگترین سازمان اجرایی هستیم و قدرت مانور ما در خیلی موارد از قدرت مانور دولت در شهر تهران بالاتر است. گردش مالی شهرداری هم در چنین محدوده جغرافیایی نادر است.

شهردار تهران ادامه داد: تصور کنید بودجه ۴۰ هزار میلیاردی شهرداری تهران که اگر یک درصد پرتی در آن باشد چه مبلغی می شود؛ لذا ایجاد انضباط چه در حوزه مالی و چه حوزه کالبدی شهر می تواند از رانت جلوگیری کند. در گذشته شهرداری داشتیم که اساسا با طرح تفصیلی کار نداشت و حتی با کمیسیون ماده ۵ هم کار نداشت و به خود زحمت نمی داد مصوبه کمیسیون ماده ۵ بگیرد، در حالی که با آمدن ما و فشار شورای عالی شهرسازی بسیاری از موارد کمیسیون های ماده ۵ از سال ۱۳۹۲ مدنظر قرار گرفتند و پیش از آن این انضباط نبود و دولت هم خیلی مدعی نبود و به دنبال ایجاد انضباط هم نبود، گویی مورد مسالمت آمیز دو طرفه ای اتفاق افتاده بود.

باید شهر را با حداکثر ایجاد عدالت اداره کردحق نداریم همه منابع و ذخایر تهران را مصرف کنیمحناچی با تاکید بر اینکه باید شهر را با حداکثر ایجاد عدالت اداره کرد افزود: شهرداری وجود داشت که اعلام می کرد من شهر را با ۲۵ سرمایه گذار اداره می کنم، البته که من نافی آمدن سرمایه گذار به شهر نیستم؛ اما شهری که با ۲۵ سرمایه گذار اداره شود فقط منافع آنها را تامین می کند و منافع ۸ میلیون دیگر عملا در محاق قرار می گیرد. تلاش کردیم این شهر با بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت ساکن که سرمایه گذارها هم جزو آن هستند، اداره شود و منافع همه را ببینیم و اگر بهره ای در شهر است همه از آن بهره مند شوند. قطعا حق نداریم از منابع شهر تهران به گونه ای استفاده کنیم که تمامی باغات را با بارگذاری تحت تاثیر قرار دهیم و تمامی ذخایر تهران را دست خورده کنیم؛ هر دوره تنها باید به اندازه دوره خود مداخله داشته باشد و حق نداریم همه منابع و ذخایر تهران را مصرف کنیم. headtopics.com

تصمیم اسحاق جهانگیری برای ثبت نام در انتخابات قطعی شد اعلام وضعیت قرمز در بازار رمز ارزها؛ ایلان ماسک بیت‌کوین را کنار گذاشت وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی حملات راکتی را محکوم کرد

کاری که به مصلحت شهر نیست را انجام نمی دهیموی ادامه داد: نگاه ما این بوده که در شهر آرامش ایجاد شود؛ باید هزینه های جاری شهر از منابع سالم تامین شود. شهرداری ممکن است به خاط حقوق پرسنل هرکاری انجام دهد و تاکنون هرکاری انجام می شده ولی می توانم بگویم دو سال و نیم است ما هرکاری انجام نمی دهیم بلکه تلاش می کنیم کاری که قبول نداریم و به مصلحت شهر نیست را انجام ندهیم.

پیماکاران شب عید پشت درهای شهرداری نماندندحق و حقوق ۴هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی در دوره قبل داده نشدشهردار تهران تاکید کرد: امسال اولین سالی بود که پیمانکاران جلوی شهرداری نیامدند و شب عید هم پشت در باقی نماندند. تعهدات بسیاری بر دوش داریم که تا آنها را پاس نکنیم مسرها برای ما باز نمی شود. امسال برای اوراق مشارکت با سازمان تامین اجتماعی به مشکل خوردیم، چرا که در دوره قبل مدیریت شهری حق و حقوق سازمان تامین اجتماعی داده نشده بود. ادعای سازمان تامین اجتماعی بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است که هنوز حسابرسی نشده ولی واقعیت این است که پرداخت نشده. بی تردید این هنر نیست که از شهر فقط برای اداره دوره خودمان به هر قیمتی عبور کنیم.

حناچی با تاکید براینکه نباید به قصد کاهش هزینه ها آنها را به دوره های بعد منتقل کنیم، گفت: قانون هم اجازه نمی دهد یک مدیر بیش از یک سوم بودجه سالانه را برای دوره بعد تعهد ایجاد کند در حالی که در دوره های گذشته چند برابر بودجه برای دوره بعدی تعهد ایجاد شده است.

بدهی ۵۰ هزار میلیاردی شهرداریاستفاده از تسهیلات جدید در گروی تسویه بدهی هاوی در تشریح بدهی شهرداری تهران نیز تصریح کرد: بدهی های شهرداری ثابت نیست و هر لحظه برای آن سود محاسبه می شود. برآورد ما رقمی حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان است که شامل همه تعهدات از جمله بانکی، قضایی، سازمان تامین اجتماعی و سود و... است. تا زمانی که مراجعه صورت نگیرد و بررسی انجام نشود بدهی قطعی نمی شود؛ ادعا زیاد است ولی آنها را احصا می کنیم. تاکنون ۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که ۲۰ هزار میلیارد تومان ان برای بانک شهر بوده است و تا زمانی که اینها را تسویه نکنیم یا قدم در راه تسویه آنها نگذاریم نمی توانیم از تسهیلات جدید استفاده کنیم. headtopics.com

وی افزود: با توجه به تاثیرات اقتصادی ناشی از تحریم ها و تورم و شرایط خاص موجود، سخت ترین شرایط بعد از انقلاب را داریم و در این شرایط خدمات باید با قیمت بالاتری ارائه شود. شرایط کرونا هم افزوده شد که برای شهرداری ها دو معنی دارد کاهش درآمد و افزایش هزینه ها. همچنین در این شرایط ضرر بسیاری به سیستم حمل و نقل تحمیل می شود و دولت هم ریالی در این زمینه کمک نکرده است.

موانع سد راه مبارزه با رانت در شهرداری تهرانشهردار تهران درباره موانع سد راه مبارزه با رانت در شهرداری تهران گفت: بی تردید کسانی که منافعشان تحت الشعاع قرار می گیرد مقاومت می کنند و این مقاومت بعضا به شکل شکایت قضایی به محاکم است که ما یا درآن پیروز می شویم یا شکست می خوریم و یا از ابزارهای حاکمیتی استفاده می کنیم تا ضرر شهرداری را به حداقل برسانیم و در این مسیر قوه قضاییه خیلی کمک کرده است.

سخنگوی القسام: هدف گرفتن تل‌آویو و فرای آن از آب خوردن آسانتر است حماس با موشکی به برد ۲۵۰ کیلومتر دومین فرودگاه اسرائیل را هدف قرار داد جمهوریخواهان خطاب به بایدن: ایران حامی حماس است، به گفتگو با تهران پایان دهید

از تخلفات در باغات جلوگیری کردیموی ادامه داد: مثلا در ضوابط باغات ظاهرش خیلی فریبنده بود و در ضوابط برج- باغ اعلام می کرد برای حفظ باغ ۳۰ درصد اجازه سطح اشغال داده می شود تا مابقی باغ حفظ شود؛ اما در عمل اتفاق دیگری روی می داد اولا تغیر کاربری از باغ به مسکونی رخ می داد و دوم اینکه بارگذاری مثلا برای پارکینگ ها برای برج در۳۰ درصد زیرزمین تامین نمی شد؛ لذا مجبور می شدند سطح اشغال زیرزمین را تا ۸۰ درصد و بعضا ۱۰۰درصد افزایش دهند. بر همین اساس در این دوره از این اتفاق جلوگیری کردیم  و در این شرایط کسانی که منافع داشتند تلاش و هزینه می کنند تا مانع ایجاد کنند.

شهرداری مستعد فساد و رانت استحناچی تاکید کرد: من در مورد مبارزه با فساد، فرد معرفی نمی کنم اما کسی که منافع میلیاردی خود را تحت تاثیر می بیند حاضر است یکی دو درصد آن را هزینه کند و در این میان شهرداری جزو سازمان هایی است که در معرض چنین موضوعاتی است و کارمند و کارشناس سیستم ممکن است مورد اغوا قرار بگیرد؛ اما مهم این است که سیستم اداری مطلع می شود و برخورد می کند. ما تلاش کردیم برخورد کنیم و در این مسیر سروصدا هم نکردیم. تلاش کردیم درصد کوچکی که ممکن است این اتفاق برایشان بیافتد، آبروی درصد بزرگی که با صداقت کار می کنند را خدشه دار نکنند.

آخرین جزییات پرونده عیسی شریفیشهردار تهران درباره آخرین جزییات پرونده عیسی شریفی نیز گفت: پرونده در دادسرای نیروهای مسلح در حال بررسی است. در مقطعی اعضای شورا اعلام کردند که گزارشی که در رابطه با این پرونده ما ارائه کردیم به جایی نرسیده که پیگیری ما هم نشان داد این صحبت درست است، در حالی که منطقا باید بررسی می شد. بازپرس وظیفه تحقیق دارد و وقتی پرونده تکمیل می شود برای بررسی به دادسرا ارسال می کند. ما در مرحله تحقیق، پرونده مفصلی فرستاده بودیم و تصور می کردیم این گزارش در پرونده تاثیر دارد ولی ظاهرا تاثیری نگذاشته بود.

پرونده ۴ هزار میلیاردی از سرمایه های تهرانوی ادامه داد: مجددا از طریق سامانه قوه قضاییه و توسط دفتر حقوقی طرح شکایت کردیم و شماره پیگیری آن را در اختیار اعضای شورای شهر تهران قرار دادیم. هم شهرداری و هم سپاه از هیات مدیره یاس شکایت کردیم. برآورد قطعی اولیه که با سپاه بر سر آن به توافق رسیدیم رقمی بالای ۴هزار میلیارد تومان است؛ البته به نظر ما بیشتر از این است ولی آنچه که آنها پذیرفته اند ۴هزار میلیارد تومان از سرمایه های شهر تهران است.

شهردار تهران ادامه داد: در مورد این پرونده با توجه به اینکه رسا تجارت یک کارگذار طرف قرارداد شهرداری بوده خیلی بدنه شهرداری را درگیر نکرده است و سراغ اموالی رفته اند که در تصرف شهرداری بوده؛ اما شهرداری سند نداشته و برای گرفتن سند انها اقدام کرده اند و در این مسیر مدیریت ارشد شهرداری، آنها را همراهی کرده است. ملک های زیادی در تصرف شهرداری است ولی ما سند نداریم که اگر بخواهیم اینطور برخورد کنیم چه سرمایه ای از سرمایه های شهر از دست شهرداری خارج می شود.

حناچی درخصوص اظهار نظر شهردار وقت درباره این پرونده مبنی بر بی اطلاعی از انچه که توسط قائم مقام وی، روی داده است، گفت: به اعتقاد من این موضوع درست نیست شهردار نمی تواند بی اطلاع باشد و اگر در این ارتباط حساسیتی نداشته باشد، اساسا این وجه کسب درآمد برای شهر را موجه شناخته باشد. من در شهر تردد می کنم هرکجا حجم غیرمتعارف می بینم چک می کنم و اگر مصوبات درست نداشته باشد با آن برخورد می کنم وهر فردی شهردار می شود باید این حساسیت را داشته باشد.

وی ادامه داد: موقعی ممکن است اتفاقی در زیر مجموعه روی دهد که مطلع نباشم مانند آنچه در دوتا از مناطق ما افتاد که من واقعا مطلع نبودم البته الان هم در حد اتهام است و تا در دادسرا بررسی و حکم برای ان صادر نشود ما نمی توانیم حکم صادر کنیم، اما اینکه یک کار غیرمتعارف در آنجا رخ داده است محرز است. این موضوع عمدتا مربوط به منطقه ۲۱ و زمان رفتن آقای نجفی و آمدن آقای افشانی است.

حناچی درباره استعلام این افراد نیز گفت: بر روی این پرونده ۸ ماه بود که اطلاعات کار می کرد و در این فاصله وقتی ما استعلام کرده بودیم استعلام مثبت داشتیم.آغاز گزارش دهی شهرداری به مردم تهرانیشهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه گزارش به مردم توسط مجموعه شهرداری تهران آغاز شده است، افزود: در پرونده های حقوقی جزییات را نباید به مطبوعات بدهیم. در برخی قراردادها طرف مقابل به دنبال نفع خود است که البته این مورد برای یک سرمایه گذار طبیعی است؛ اما اگر سیستم مقابل به هر دلیل هوشمند نباشد قراردادی بسته می شود که بر ذمه شهرداری می افتد و شهرداری اگر بخواهد آن را فسخ کند باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

تبدیل تخلفات شهرداری از سازمان تشریفاتی به عملیاتی۵۰۰ پرونده فساد در دوره مدیریت فعلیوی تاکید کرد: می توانیم بگوییم امروز تخلفات شهرداری تهران از یک سازمان تشریفاتی به یک سازمان عملیاتی تبدیل شده است. الان حدود ۵۰۰ پرونده از دوره خودمان فرستادیم و در مورد دو شهردار منطقه نیز افتخار ما این است که در دوره ما با آنها برخورد شد. توافقاتی که توجیه نداشته و توسط بازرسی و حراست گزارش شده و در هیات ها بررسی و رأی ان صادر شده است.

حناچی افزود: چنین مواردی را با مذاکره به حداقل رساندیم و تلاش کردیم با توافق، طرفین از هم جدا شوند.از پرونده های معروف می توان به ایران مال اشاره کرد که وقتی سهامی عام شد بابی باز کردیم و در بررسی تخلفات آن سال گذشته ۵۰۰ میلیارد جرائم از آن دریافت و بخشی از تخلفات تخریب شد و برای بخش دیگراجازه ادامه داده نشد.

وی ادامه داد: بسیاری موارد دیگر در شوراهای معماری مناطق شکل پیدا می کرد که آنها را ضابطه مند کردیم و برای آن از طریق ارسال لایحه به شورای شهر تهران چارچوب تعیین کردیم. در مورد دستگاهی مثل شهرداری با این حجم از گردش مالی و استحکاک با مردم، شرایط در معرض فساد بودن را فراهم می کند که اگر حساسیت وجود نداشته باشد مشکلات بسیاری به همراه دارد لذا ما برخورد می کنیم؛ اما موضوع را در بوق نمی کنیم. در تلاش هستیم با شفاف کردن و سامانه ای کردن تصمیمات و سامانه ای کردن سیستم صدور پایان کار، در جلوگیری از بروز تخلف تاثیرگذار باشیم.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره تغیر نگاه نقادانه خود پس از شهردار شدن گفت: در نگاه نقادانه اداره امور شهر هیچ تغییری در من حادث نشده منتها دیگر از آن موضع صحبت نمی کنم؛ زمانی در شورای عالی شهرسازی بودم که برای کل کشور است و وظیفه نظارت عالیه را برعهده دارد.درآن هنگام جایی که حس می کردیم موضوعی از ریل خارج شده، برخورد می کردیم و با تهران هم برخورد کردیم. بسیاری شهرهای دیگر همچون اصفهان، تبریز، مشهد، ساری و... نیز برخورد با آنها انجام شد. برخی شهرداران تمکین می کردند و برخی نه و شهرداری بود که تا مرز عزل آن رفتیم و اگر امضای وزیر کشور بود درآن هنگام عزل می شد.

شهر رابه گونه ای اداره کنیم که عارضه های آن به حداقل برسدوی تاکید کرد: اعتقاد دارم باید به گونه ای شهررا اداره کنیم که عارضه های آن به حداقل برسد. منابع سالم را به حداکثر برسانیم و بدنه را چابک و هوشمند کنیم. باید از حداکثر امکانات و تجهیزات برای اداره شهر استفاده کنیم. حداکثر توسعه حمل و نقل عمومی را داشته باشیم و می توانیم این ادعا را داشته باشیم که چنین کردیم. ما دو لایحه را پیگیری و به سرانجام رساندیم؛ لایحه مالیات بر ارزش افزوده و افزایش سهم شهرداری ها که دو هفته پیش تصویب شد. برای تصویب این لایحه به مجلس گفتیم فراکسیونی که ۱۷۰ عضو دارد یعنی ۱۷۰ نفر در آن هستند که موضوعات و معضلات شهرداری ها را نیز می فهمند، اگر این لایحه در زمان شما بر زمین بماند باید به آیندگان جواب دهید؛ انتظار ما این است که حمایت کنید و فارغ از رقابت های سیاسی این موضوع را ملی ببینید. فرض کنید سال آینده من نیستم اما تیم شما که هست برای آن هم که شده باید این کار را انجام دهید که خوشبختانه انجام شد و به نتیجه رسید؛ البته هنوز ابلاغ نشده است.

حناچی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ایا شهردار صادقی با مردم بوده یا خیر؟ گفت: تلاش کردم دروغ نگویم ممکن است با مواردی مواجه شده باشم که به مردم به دلیل مصلحت های مدیریتی نگفته باشم، ولی به مردم دروغ نگفتم. به خودم نمره نمی دهم و ترجیح می دهم مردم نمره بدهند اما در نظرسنجی ها به شهرداری تهران در حوزه خدمات شهری عمدتا نمره قبولی می دهند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

الماس ۱۰۰ قیراطی ۱۴ میلیون و ۲۰۰هزار دلار فروش رفت

ستاره این حراج الماس ۱۰۰.۹۴ قیراطی تراش خورده در روسیه بود که پنج سال پیش در شمال شرقی روسیه کشف شد. کارشناس جواهرات کریستی درجه شفافیت و کیفیت رنگ آن را عالی ارزیابی و ارزش آن را بین ۱۳.۳ تا ۲۰ میلیون دلار برآورد کرده بود که در نهایت به قیمت ۱۴.۲ میلیون دلار فروخته شد.

خوب ، بکن! قبل از هر کاری پرونده قالیباف باید شفاف بشه تا فساد بقیه برملا شود وبس اگر خود شهردار دزد است بقیه هم بچه دزدند خب معلومه نميشه چون سردسته اون بالاست اخوي شما براي ريشه كن كردن فساد اومدين سراغ شاخه هاي درخت بايد برين سراغ ريشه درخت ريشه كه خشك بشه شاخه ها عملا كاري ازشون ديگه برنمياد بالا بالأهارو بگردين

مگه حرف هم زدی که دروغ گفته باشی؟ فعلا موشهای شهر تهران را کنترل کن ... نمیخواد با فساد مقابله کنی. خانه از پای بست ویران است اینجایگاه رو فقط آقا سعید محمد میتونه مدیرییت کنه انشالله چون نتونستی جلوی خودت رو بگیری، نتونستی جلوی بقیه رو هم بگیری خاک تو سرت باید خودتو فدا میکردی بی عرضه مگه چقد پول باید داشته باشی برای یه زندگی راحت؟ شما به حروم خوری عادت کردید😉

تو هم امدی و مالیدی حالا که داری میری نتونستی!!! پس چرا اگه ناتوانی استعفا نمیدی!!! نمیصرفه؟؟؟ بودجه شهرداری تهران اندازه لندن هستش میخوام بپرسم توی این چند سال چیکار کردی،؟؟؟

شهرداری تهران: درباره خسارت اموال نسبت به معترضان آبان رضایت می‌دهیمبه دنبال واکنش‌های گسترده در رسانه‌های اجتماعی، رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران خبر داد که این نهاد شکایت قبلی خود از معترضان آبان ۹۸ را درباره «خسارت به اموال و تاسیسات شهری» پس خواهد گرفت

نامه 'زالی' به 'نمکی' درباره استفاده از ظرفیت سایر بخش‌ها در اجرای طرح واکسیناسیون کرونافرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران در نامه ای از وزیر بهداشت خواستار استفاده از ظرفیت سایر بخش‌ها نظیر آموزش و پرورش و شهرداری برای اجرای طرح واکسیناسیون کرونا شد.

سوله‌های ورزشی تهران در اختیار واکسیناسیون کرونا قرار گرفتمدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از در اختیار گرفتن ۲۲ سوله ورزشی پایتخت جهت انجام واکسیناسیون کرونا خبر داد.

​​​​​​​شهردار تهران استفاده از 'پرستو' برای اغوا را تایید کرد | DW | 09.05.2021پیروز_حناچی، شهردار تهران ضمن تائید استفاده از 'پرستو' برای به دام انداختن او گفته است 'رد و اثری پیدا نکردم که بفهمم وابسته به کجا هستند'. اگه حواسشو از اونجای پرستوها به این که کار کی بوده معطوف میکرد حتما متوجه میشد که پرستوها وابسته به کجا بودن . سربازان امام زمان به عمل “بکشی” هم مشغو لند؟ روایتی در مورد ثواب “بکشی” در راه اسلام وجود دارد؟ متاسفانه به دلیل نداشتن کارنامه موفق در شهرداری روی به فرافکنی آورده! ایشان هنوز نفهمیده هر کسی با گرفتن مسئولیت آن هم در سطح شهرداری کلان شهر محتمل است در دام پرستو بیفتد.