توضیحات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره دلایل اصلاح یارانه در کشور

22/02/1401 11:36:00 ق.ظ

وزیر تعاون و رفاه اجتماعی: تا دو ماه یارانه نقدی برای مردم واریز می‌شود؛ چراکه هنوز زیرساخت کالابرگ الکترونیکی آماده نیست؛ اما به محض آماده‌سازی این کالابرگ، سهمیه‌های مناسبی برای مردم در چهار قلم ذکر شده اختصاص پیدا خواهد کرد

دکتر حجت الله عبدالملکی در مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به دلائل اصلاح یارانه در کشور اشاره کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان ساخت: این عدالت باید در عرصه های گوناگون اجرا شود؛ وگرنه در حد همان شعار باقی می ماند و یکی از عرصه های تجلی آن، مسئله اصلاح یارانه های کشور و مسئله ارز ترجیحی می باشد.

دکتر عبدالملکی در ادامه به دلائل اصلاح یارانه کشور اشاره و تصریح کرد: اختصاص ارز ۴۲۰۰ برای مردم، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان در سال هزینه دارد که این پول از حق مردم خرج می شود تا رفاه برای آنان ایجاد گردد؛ اما متأسفانه اثر معکوس داشته است.

* فقط یک چهارم از عوائد ارز ترجیحی به مردم می رسید دکتر عبدالملکی در ادامه به چهاربخشی که ارز ترجیحی در آن هزینه می شود، اشاره کرد و گفت: بخش اول، دلال ها هستند که به جای اینکه اجناسی که با ارز ترجیحی تهیه کرده اند، با قیمت یارانه ای به مردم بدهند، با قیمت آزاد به بازار تزریق می کنند و در نتیجه عوائد آن در جیب دلال می رود. headtopics.com

امسال محرم نداریم چون خودمون مصیبتیم گریه کن نداریم لعنت بر یزید زمان

سهمیه های مناسب مثلا ماهی یک کیلو مرغ دو عدد تخم مرغ یک لیوان شیر

پارچ ببریم دو ملاقه روغن بریزن توش. دو کف دست نون. دو لیوان برنج

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

۷ میلیون جامانده یارانه نگران نباشند؛ وارد سامانه وزارت رفاه نشویدمعاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه جاماندگان یارانه باید منتظر آغاز فعالیت سامانه سازمان هدفمندی باشند و نگرانی هم نداشته باشند گفت: اما آنها که یارانه گرفته‌اند و احساس می‌کنند که به اشتباه در دهک ۱۰ یا دیگر دهک‌ها قرار داده شده‌اند، می‌توانند در سامانه وزارت رفاه ثبت اعتراض کنند که ما بررسی کرده و نتیجه را اعلام می‌کنیم.

چرا برخی افرادی که یارانه ۴۵ هزار تومانی دریافت می‌کردند، مشمول یارانه جدید نشدند؟معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به چگونگی ثبت نام جامانده یارانه جدید گفت: طی روزهای آتی سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها سامانه‌ای را برای ثبت نام جاماندگان یارانه‌ جدید تدارک می‌بیند. مردم نگران نباشند، به کسی ظلم نخواهد شد.

برقراری منع آمد و شد در سری‌لانکا در پی مرگ پنج نفر در تظاهراتدر پی هفته‌ها اعتراض و مرگ دست‌کم پنج نفر در روز دوشنبه، دولت سری‌لانکا روز سه‌شنبه حکم منع آمد و شد اعلام کرد و هزاران نیروی پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد.

هشدار وکیل فرهاد میثمی: جان موکلم در زندان در خطر استفرهاد میثمی با ارسال نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر اعلام کرده است تا زمانی اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی زندانی لغو نشود، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. هرجای دنیا رزومه 'فرهاد میثمی' رو تو حوزه 'فرهنگ سازی آموزشی' ببری، بعد بگی این آدم الان توی زندان بهت پناهندگی با حقوق میدن. این نظام پَخمه ها هم دیگه نیست نظام 'رو هوایی ها' ست. به 🥚چپم💩💩 آقای جنتی هم قول داده تا زمان اجرای حکم زنده بماند.

ده میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی هستندصندوق نجات کودکان اعلام کرد که حدود 10 میلیون کودک در افغانستان در معرض خطر گرسنگی قرار دارند. - خبرگزاری آناتولی

رکوردشکنی تورم در منطقه یورو؛ نرخ بهره در تابستان افزایش می‌یابدکریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه اعلام کرد که به دلیل تورم فزاینده در منطقه یورو، بانک مرکزی اروپا احتمالا از اوایل ژوئیه آینده افزایش نرخ بهره را آغاز می‌کند.