توضیحات شهرداری درمورد ساخت و ساز دولت در جماران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

توضیحات شهرداری درمورد ساخت و ساز دولت در جماران: *این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و ملک شخصی نیست *متاسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک رئیس جمهور منتشر شده است که صحت ندارد *این ملک باغ نیست

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حمید موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد جزئیات این تخریب با بیان اینکه ۶ سال پیش مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری در جماران صادر شد و در نهایت یک گود ۱۴ متری حفاری شد، گفت: اما بعد از مدتی این گود به حال خود رها شد و به مرور زمان به علت عمر محدود سازه نگهبان در زمره گودهای پرخطر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیش از سال جدید، نهاد ریاست جمهوری نسبت به تکمیل ساخت و ساز و درخواست اخذ پروانه نیز اقدام کرد، افزود: کاربری ملک، مسکونی و بر اساس ضوابط طرح تفصیلی دارای تراکم۳۰۰ درصد است و برخلاف برخی اخبار منتشره این ملک باغ نیست و به عبارتی مستند به مصوبه کمیسیون ماده هفت ازسال ۹۳ نوعیت ملک، باغ نیست و همچنین تائیدیه جدید کمیسیون ماده ۷ مبنی بر باغ نبودن را نیز دارد.

شهردار منطقه یک با تاکید بر اینکه براساس ضوابط طرح ویژه مصوب ساماندهی محدوده جماران، در شورایعالی شهرسازی در مجاورت حسینیه شماره یک تعداد طبقات مجاز بصورت دوطبقه روی زمین است، افزود: طرح ارائه شده بصورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده است که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی‌ است و همچنین براساس پهنه ملک، می‌توانستند ۷۰ درصد سطح اشغال داشته باشند؛ اما حدود۶۰ درصد ساخت و ساز داشتند که کمتر ازضوابط طرح تفصیلی شهر تهران است.

موسوی با بیان اینکه در حین اجرای کار ، مأموران شهرداری متوجه ساخت یک"نیم" طبقه برخلاف ضوابط مصوب شدند که عصر روز گذشته، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند، افزود: این ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری است و ملک شخصی نیست؛ اما متاسفانه در فضای مجازی اخباری مبنی بر تخریب ملک رئیس جمهور منتشر شده است که صحت ندارد.به گزارش ایسنا، از روز گذشته اخباری در فضای مجازی مبنی بر تخریب ملک حسن روحانی رئیس جمهور در جماران منتشر شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ وضعیت قرمز در پنج استان، مرگ ۸۷ نفر در شبانه روز گذشتهوزارت بهداشت ایران از وضعیت قرمز ابتلا به کرونا در استان های بوشهر، خوزستان، آذربایجان شرقی، کرمانشاه و هرمزگان خبر داده است. این وزارتخانه شمار مبتلایان را در شبانه روز گذشته ۲۵۹۶ مورد و آمار درگذشتگان را ۸۷ نفر اعلام کرد. از چند هفته پیش بر موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و همچنین مرگ و میرها در ایران افزوده شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ۱۵ استان در حال طغیان؛ روحانی می‌گوید محدودیت‌های شدید در دستور کار نیست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

در پی اصابت خمپاره به یک مدرسه قرآنی در افغانستان دست‌کم ۷ نوجوان کشته شدنددر پی اصابت خمپاره به یک مدرسه قرآنی در افغانستان دست‌کم ۷ نوجوان کشته شدند جزئیات بیشتر و بروزرسانی خبر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

عبور شمار قربانیان کرونا در کشور از مرز ۹۰۰۰ تن / ۵ استان همچنان در وضعیت قرمزسخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۵۹۶ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور خبر داد و گفت: متاسفانه مجموع جانباختگان این بیماری در کشور به ۹۲۷۲ نفر رسیده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشته شدن 4 سرباز افغانستان در حمله طالبان به پاسگاهی در نیمروز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش پذیرش کامیونها در گمرک مرزی بازرگان به ۱۵۰ دستگاه در روزمدیر کل گمرک بازرگان: کامیون‌های ورودی از ترکیه در مرز بازرگان به ۱۵۰ دستگاه در روز کاهش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »