توضیح بانک مرکزی درباره پرداخت‌های ریالی

30/03/2021 05:00:00 ب.ظ

بانک مرکزی اعلام کرد که نمی‌تواند از پرداخت‌های ریالی که به موجب قانون به آن تکلیف شده است، خودداری کند.

بانک مرکزی: نمی‌توانیم از پرداخت‌هایی که به موجب قانون تکلیف شده خودداری کنیم، این پرداخت‌ها علت افزایش پایه پولی است

بانک مرکزی اعلام کرد که نمی‌تواند از پرداخت‌های ریالی که به موجب قانون به آن تکلیف شده است، خودداری کند.

در ادامه پیام توئیتری این بانک آمده است:  بانک مرکزی نمی‌تواند از پرداخت‌های ریالی خودداری کند که طبق نص صریح قانون موظف به انجام آن است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

کارنامه بانک مرکزی؛ سونامی تورم، افزایش نقدینگی و کمبود ارز | DW | 01.04.2021رئيس بانک_مرکزی از چشم‌انداز مثبت اقتصاد ایران در سال ۱۴۰۰ سخن می‌گوید؛ ادعایی که باورپذیر نیست. بانک مرکزی در مهار تورم ناکام بوده و افزایش نقدینگی و ناترازی حساب‌های مالی بانک‌ها را به ورطه ورشکستگی کشانده است.

همتی: بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکار نبودهواکنش همتی به اظهارات اخیر نوبخت بانک مرکزی هیچگاه به دولت بدهکار نبوده و نخواهد شد کافی است که نگاهی به ترازنامه بانک مرکزی شود تا بدهکار مشخص شود اگر بانک مرکزی بدهکار دولت باشد، به معنای آغاز حکمرانی درست در اقتصاد و مهار و کنترل تورم خواهد بود کل اطلاعات رهبر از کشورش در این حده که حتی رتبه اقتصادی مملکتشو هم نمیدونه! وقتی گفت ما گفتیم داره کس میگه پیره خرفت وحتی صداوسیما کلی برنامه ساخت که رتبه ایران همون ۱۸ هست و پخش کرد! الان خودش گفت کس گفتم میگم ناخداتون اینه! ده_تا_بزنید

گزارش جدید بانک مرکزی از ابعاد بحران اقتصادی سال ۹۹ قابل اعتماد است؟

بیانیه دولت در خصوص عملکرد مدیریت ارزی بانک مرکزیبه دنبال انتشار خبر گزارش دادستان تهران در نشست شورایعالی قضائی، در خصوص پرونده مداخله ارزی ، دولت بیانیه ای را در این خصوص صادر کرد. | بیشتر بخوانید:

جزئیات معاملات مسکن در فروردین 1400/ بانک مرکزی: مسکن ارزان شد- اخبار پول | ارز | بانک - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimبانک مرکزی: مسکن ارزان شد بانک مرکزی در گزارشی از کاهش ۳.۱ درصدی متوسط قیمت خرید و فروش واحدهای مسکونی شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ نسبت به ماه قبل از آن خبر داد هرچند قیمت مسکن در قیاس با سال قبل ۹۱.۷ درصد افزایش یافته است! آب زرشک رئیس اتحادیه مشاوران املاک: بانک مرکزی ماموریت دارد بازار را به تشنج بکشاند تا بانک‌ها ورشکسته نشوند گزارش بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن واقعی نیست در بازار مسکن خریداران ناز می‌کنند اما بانک مرکزی به کمک بسازو بفروش‌ها کاری می‌کند فروشندگان ناز کنند ملت رو خوب مسخره کردن!!! ربا در بانک داری ما هست چون مصلحت اینه!!اسلام مصلحتی

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی اعلام کرد: تامین ریال از منابع بانک مرکزی، به پشتوانه ارزهای مسدودی، موجب رشد پایه پولی و نقدینگی می‌شود.عکس تزیینی است سایت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در ارتباط با مسائل اقتصادی ایران پای صحبت عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی نشسته است.به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت: اخیرا به نقل از رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه مطلبی در رسانه‌ها منتشر شده است، مبنی بر اینکه بانک مرکزی بزرگ‌ترین بدهکار دولت است.گزارشی را با عنوان «تحلیل تحولات اقتصاد کلان و اقدامات بانک مرکزی در سال ۱۳۹۹» منتشر کرد.

در ادامه پیام توئیتری این بانک آمده است:  بانک مرکزی نمی‌تواند از پرداخت‌های ریالی خودداری کند که طبق نص صریح قانون موظف به انجام آن است. انتهای پیام . در شرایطی که خامنه‌ای و روحانی از ناموثر بودن فشارهای حداکثری ناشی از تحریم‌های آمریکا و عبور اقتصاد از پیامدهای این تحریم‌ها سخن می‌گویند، رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی قادر به پنهان کردن تاثیرات تحریم‌ها بر اقتصاد ایران نیست.