توضیح درباره سطل زباله خبرساز!

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

تصویر یک خمره نسبت داده‌شده به دوره ماد در موزه باستان‌شناسی رشت، درحالی منتشر شده که داخل این خمره کیسه پلاستیکی مشکی قرار گرفته و مقداری هم زباله در آن مشاهده می‌شود. با این وجود مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان گفت: این خمره مربوط به دوره ماد نبوده و سطل زباله هم نیست.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، پس از انتشار تصویر این خمره از سوی برخی رسانه‌ها، ولی جهانی _ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان _ در توضیحاتی که از سوی روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منتشر شده است، گفت: خمره موزه شهر رشت نه به دوره ماد تعلق دارد و نه به عنوان سطل زباله مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او در ادامه این توضیح گفت: قدمت خمره موزه شهر رشت به «دوران معاصر» بازمی‌گردد، که محلی برای تأمین و ذخیره آذوقه بوده است و کیسۀ پلاستیکی روی آن، برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و ریزش خس و خاشاک با توجه به مرمت‌های در دست اقدام موزه به درون آن بوده است. انتشار این خبر توسط یک رسانه انجام شد، که از حساسیت خبری قدردانی می‌کنم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان گیلان همچنین درباره چند جمجمه از هزاره اول پیش از میلاد که ناسالم و شکسته بدون حفاظ در موزه باستان‌شناسی رشت نگهداری می‌شود، توضیح داد: بازسازی یکی از انواع گورهای باستانی استان گیلان به دلیل تثبیت اسکلت و اشیاء بدلی داخل آن با مواد نگهدارنده از نظر علمی و ایمنی قابل دفاع بوده و از ابتدا طراحی آن بر اساس الگوی فعلی انجام شده است.

جهانی همچنین گفت: در دو سال اخیر بیش از ۱۰ میلیارد تومان برای مرمت موزه، کف‌ساری، محوطه‌سازی، ثبت بیش از ۲۷ هزار شیء در سامانه جام و... هزینه شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دلیل کایسدو برای پیوستن به چلسی و رد پیشنهاد لیورپولهافبک اکوادوری چلسی درباره رد پیشنهاد لیورپول و پیوستن به چلسی توضیح داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیح جالب پدر ستاره لیورپول از آدم‌ربایی در کلمبیاپدر لوئیس دیاس توضیح داد که آدم‌رباها هیچگونه بدرفتاری‌ای با او نداشتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

از الگوی پرسپولیسی قائدی تا افتخار با استقلال +فیلمستاره سابق استقلال و عضو باشگاه اتحاد کلباء درباره الگوهای فوتبالی اش صحبت کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

واکنش مدیرعامل باشگاه تراکتور به بیانیه باشگاه استقلالمدیرعامل باشگاه تراکتور نسبت به بیانیه استقلال درباره صحبت‌های پاکو خمس واکنش نشان داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مطالعه انتقال آرادکوه درطرح«جامع پسماند»/پیمانکار حق استفاده کودکان برای جمع آوری زباله رانداردمعاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: برای انتقال آرادکوه مطالعاتی صورت گرفته و در طرح جامع پسماند تهران پیش بینی انجام شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حجت الاسلام و المسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده: جنایات رژیم صهیونیستی در غزهیک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: کشورهای اسلامی باید دست به تحریم بزنند و درباره آنچه اسرائیل در بحث انرژی و کالاهای دیگر نیاز دارد، اقدام عملی انجام دهند و این گونه، همان جمله امام(ره) که فرموده بود اگر هر مسلمان یک سطل آب بریزد اسرائیل از بین می‌رود را شاهد خواهیم بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »