توضیحات رئیس‌جمهور درباره 'تصمیم سخت'/ دولت کار سختی برای اصلا اقتصادی دارد

05/03/1401 02:20:00 ب.ظ

در جلسه شورای اداری استان تهران مطرح شد؛ توضیحات رئیس‌جمهور درباره 'تصمیم سخت'/ دولت کار سختی برای اصلا اقتصادی دارد

رئیس جمهور گفت: من در جلسه خصوصی سازی گفتم تصمیمات سخت، دوستان عنایت نکردند، رسانه های خارجی شیطنت کردند و داخلی ها اصل مطلب را متوجه نشدند. تصمیمات سخت دولت چند موضوع است نخست رشد اقتصادی، در کشور حتمی است چطور حاصل می‌شود با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، دوم افزایش بهره‌وری، یکی از مشکلات کشور بهره‌وری است. وی ادامه داد: نکته اول همانی است که رهبری دیروز به همه ما یاد دادند اخلاص، اخلاص رمز حرکت است و ما باید یاد بگیریم با اخلاص حرکت کنیم.

صمیمانه تشکر می‌کنم از مردم برای همراهی‌شان با دولت؛ چند ماه قبل یک‌ حمله سایبری داشتیم در حوزه بنزین و چند روز بنزین تمام کشور دچار مشکل شد اما اگر همدلی و همراهی مردم نبود چه اتفاقی رخ می‌داد؟ همراهی مردم خیلی ارزشمند و سرمایه دولت است در این زمینه جا دارد از مردم تشکر کنم.

وی ادامه داد: در بودجه سال ۱۴۰۱ تلاش کردیم که بودجه در راستای محرومیت زدایی باشد و به همین علت برمبنای آمایش سرزمینی تدوین شد. رییس‌جمهور با اشاره به سهم صندوق توسعه ملی عنوان کرد: این اولین سالی است که بودجه بدون ۲۰درصد صندوق توسعه ملی بود، در سالیان مختلف یکی از درآمدهایی که دولت روی آن حساب می‌کرد ۲۰ درصد صندوق بود که ما امسال سهم صندوق را همان ۴۰ درصد که قانون تعیین کرده بود، تنظیم کردیم. این نشان می‌دهد که دولت می‌خواهد صندوق را تقویت کند.

وی اظهار داشت: ما ۳۷ محور را به عنوان مهمترین مسائل کشور به عنوان محور تحول منتشر کردیم و همه به آن دسترسی دارند، همه می‌توانند مطالعه کنند و نظری هم داشتند مطرح کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

مصوبه_۲۱۴۸۷_دولت_قصد_دور_زدن_مصوبه_مجلس_مورد_تایید_شورای_نگهبان_را_دارد جز ۱_۴بندالف تبصره۱۲ را دولت قصد دارد احیا کند در_مقابل_نقض_قانون_بایستید جلوی_اعتصابات_اعتراضات_را_بگیرید لطفاًصدای اعتراض کارکنان قراردادمدت موقت وزارت نفت را به بیعدالتی و اپارتاید اداری و مالی حاکم بشنوید و ناجی 27000 خانوار بستوه آمده از ۱۰ سال جبر و ظلم باشید. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی

'تردیدهای دولت آلمان' در مورد اوکراین در نشست سران اتحادیه اروپا | DW | 25.05.2022محافل دولت آلمان به رویترز گفته‌اند در نشست ویژه آتی سران اتحادیه اروپا، کاندیداتوری اوکراین، طرح بازسازی این کشور و تحریم نفتی روسیه مورد تردید است.

دخالت دردسرساز دولت در امور کمیته ملی المپیک ایران | DW | 25.05.2022در پی دخالت دولت در انتخابات کمیته ملی المپیک ایران، کمیته بین‌المللی المپیک IOC اجرای اصلاحات در آیین‌نامه این نهاد ورزش ایران را الزامی دانسته است. اینا نمیدونن دولت ما تا توی شورت ملتو باید چک کنه و نظر بده. نمونش همین مشهد و اپیلاسیون. دیگه دخالت تو کمیته که چیزی نیست اعتصابات_سراسری رئیسی گرانی_افسار_گسیخته اعتراضات_سراسری اعتراضات_مردمی معلمان خوزستان تظاهرات_سراسرى IranProtests ايران طهران FreeIran2022 Iranian Iran . 🔃 به کوری رسانه های موذی ،چون، DW,این 'اصلاحیه' هم انجام می‌گردد!

چاووش‌اوغلو: در مسیر تلاش‌ها به منظور ایجاد یک دولت مستقل در کنار برادران فلسطینی خود خواهیم بود- خبرگزاری آناتولی

شورای ملی ایرانیان آمریکا خواستار کمک دولت بایدن برای دسترسی ایمن مردم ایران به اینترنت شدشورای ملی ایرانیان آمریکا خواستار کمک دولت بایدن برای دسترسی ایمن مردم ایران به اینترنت شد شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) با ارسال نامه‌ای به دولت بایدن خواستار کمک دولت آمریکا و فراهم کردن امکانات دسترسی ایمن به اینترنت برای مردم ایران شد. This is another trick by NIAC. The most hated body (NIAC) among the Iranian people. دیگه نایاک هم فهمیده که جمهوری اسلامی به آخر خط رسیده 🙃 نایلکس یک نهاد مغفور است از او سر به ما نرسد خیر او را خواستار نیستیم

صمیمانه از مردم برای همکاری و همراهی‌ با دولت تشکر می‌کنمرییسی: *صمیمانه از مردم برای همکاری و همراهی‌ با دولت تشکر می‌کنم *ما یک حمله سایبری در زمینه بنزین داشتیم اما دیدیم که مردم همراهی کردند. اگر همراهی نمی‌کردند چه می‌شد؟ *دولت می‌تواند فقر مطلق را ریشه‌کن کند نه زیر خط فقر را چرا یکبار بدون هماهنگی و برنامه ریزی و محافظ به میان مردمی که اینقدر همراه شما هستند و شما را دوست دارند نمیروید؟ زاررررت منظور از آلودگی؛ آلودگی هوا است ؟؟؟ یا فضای سبز پاستور رو میگه که آلوده کرده ...

«تصمیم سخت» هرچه باشد باید با مشارکت مردم اتخاذ شود/ تصمیم‌گیری پشت درهای بسته ما را دچار مصیبت‌های سخت‌تر می‌کندنماینده تهران در مجلس، گفت: به عقیده من هیچ تصمیمی چه سخت باشد و چه آسان، بدون مشارکت مردم در تصمیم‌گیری و نه مشارکت فقط در اجرای آن تصمیم قطعاً به دیوار خواهد خورد.