توصیه شهرداری به شهروندان در مورد جداسازی ماسک و دستکش استفاده شده از زباله‌های خانگی

29/02/2020 10:23:00 ب.ظ

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شهروندان خواست که دستکش، دستمال و ماسک استفاده شده خود را در یک کیسه جداگانه و دربسته به درون سطل‌های زباله بیندازند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شهروندان خواست که دستکش، دستمال و ماسک استفاده شده خود را در یک کیسه جداگانه و دربسته به درون سطل‌های زباله بیندازند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از شهروندان خواست که دستکش، دستمال و ماسک استفاده شده خود را در یک کیسه جداگانه و دربسته به درون سطل‌های زباله بیندازند.

وی در مورد پسماند پزشکی نیز با بیان اینکه سعی کردیم در این مدت ناوگان پسماند پزشکی را افزایش دهیم و ناوگان خاصی برای بیمارستان‌های ایزوله داشته باشیم، گفت: زباله‌های بیمارستان‌های ایزوله با شرایط خاص به آرادکوه منتقل می‌شود و در یک محل خاص بنا بر ضوابط و دستورالعمل ابلاغی دفن می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه از امروز فرایند تفکیک و بازیافت زباله در ایستگاه‌های میانی پسماند و سایت آرادکوه را تعطیل کردیم و حتی به کارگران این خط مرخصی دادیم تا در معرض بیماری قرار نگیرند، گفت: در سطح مناطق نیز از فردا صبح تفکیک از مخازن انجام نمی‌شود و به مدت یک ماه این تفکیک تعطیل می‌شود. هرچند که ممکن است در برخی از مخازن با زباله‌گردی مواجه باشیم که نیازمند کمک پلیس و دادستانی هستیم چراکه ممکن است افرادی بخواهند به صورت غیرمجاز در سطح شهر زباله‌گردی کنند. اما از آنجایی که ممکن است در میان پسماند خانگی ماسک، دستکش و غیره استفاده شده شهروندان وجود داشته باشد نباید اجازه دهیم در راستای کنترل شیوع بیماری این تفکیک انجام شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

واقعا شعور هم خوب چیزیه که یه عده اصلا حالی‌شون نیست. خواهش میکنم کف زمین و لای شمشادها و... نندازند توی کیسه جدا پیشکش این کار کثیفیه . حداقل تو این روزهای سخت بفکر رفتگران محترم شهرداری باشیم.🙏 ملت گاو اومدیم و‌گذاشتیم تو‌کیسه جدا این کیسه ی جدا رو‌ کجا بزاریم ،کی میبردش، اصلا شما که اخرش اینا رو میریزد روهم!

اروپا در پاسخ به حفاری در آب‌های قبرس؛ ترکیه را تحریم می‌کنداتحادیه‌اروپا روز دوشنبه 24 فوریه، چارچوب سیاسی و قانونی اعمال تحریم علیه ترکیه را تصویب کرد.این

آشوب در جزیره لسبوس یونان در اعتراض به ساخت کمپ برای پناهجویاناین گروه از ساکنان جزیره به ساخت یک اردوگاه دولتی جدید برای پذیرش پناهجویان در این جزیره اعتراض دارند.

ترکیه: در صورت وخامت اوضاع در ادلب، مهاجرت پناهجویان از ترکیه به غرب شدت خواهد یافتوزارت امور خارجه ترکیه: در صورت وخامت اوضاع در ادلب، موج مهاجرت پناهجویان از ترکیه به غرب شدت خواهد یافت کاش نمیذاشتید روسیه و امیریکا بین ایران و سوریه و ترکیه قرار بگیرن کاش کمک میکردین به سوریه تا از این نکبتی که توشه خلاص بشه نکه سربازاتون جان برکف برای اسراییل اینجوری کشته بشن

نماینده طالبان در قطر: به تعهداتمان در توافق‌نامه با آمریکا پای‌بند می‌­مانیم📌 ملا عبدالغنی_برادر: طالبان امیدوارند که با خروج نیروهای خارجی از افغانستان صلح در این کشور برقرار شده و از همه دعوت می‌کنیم برای حفظ ارزش‌های خود در کنار هم قرار بگیرم.

اتریش ادعای ابتلای اعضای هیات این کشور به کرونا در سفر به ایران را تکذیب کردلندن – ایرنا – وزارت امورخارجه اتریش روز جمعه با صدور بیانیه‌ای ضمن تکذیب برخی ادعاها تاکید کرد که هیچ‌یک از اعضای هیات دیپلماتیک این کشورکه هفته گذشته به ریاست وزیر خارجه اتریش به تهران سفر کرده بودند به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در ایتالیا به ۶۵۰ نفر افزایش یافتآنجلو بورلی، رئیس حفاظت مدنی ایتالیا گفت که مجموع افراد مبتلا به کرونا در این کشور به ۶۵۰ نفر افزایش یافته است. ای داد

به گزارش ایسنا، صدرالدین علیپور درخصوص آخرین وضعیت امحاء پسماند بیمارستان‌های ایزوله در تهران گفت: از هفته گذشته که موضوع شیوع کروناویروس مطرح شد، مجهز کردن کارگران پسماند به ماسک و دستکش در ایستگاه‌های میانی بازیافت و سایت آرادکوه در دستور کار قرار گرفت، گفت: بعد از آن نیز به معاونت خدمات شهری درخواست کردیم نسبت به ضدعفونی کردن محل اسکان کارگران اقدام کند که این مهم نیز در دستور کار قرار گرفت و روزی دو نوبت محل اسکان کارگران ضدعفونی می‌شود.اتحادیه‌اروپا روز دوشنبه 24 فوریه، چارچوب سیاسی و قانونی اعمال تحریم علیه ترکیه را تصویب کرد.پلیس در برابر پرتاب سنگ و اشیاه دیگر از سوی معترضان، برای پراکنده ساختن آنها از گاز اشک آور استفاده کرد.28.

وی در مورد پسماند پزشکی نیز با بیان اینکه سعی کردیم در این مدت ناوگان پسماند پزشکی را افزایش دهیم و ناوگان خاصی برای بیمارستان‌های ایزوله داشته باشیم، گفت: زباله‌های بیمارستان‌های ایزوله با شرایط خاص به آرادکوه منتقل می‌شود و در یک محل خاص بنا بر ضوابط و دستورالعمل ابلاغی دفن می‌شود. مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه از امروز فرایند تفکیک و بازیافت زباله در ایستگاه‌های میانی پسماند و سایت آرادکوه را تعطیل کردیم و حتی به کارگران این خط مرخصی دادیم تا در معرض بیماری قرار نگیرند، گفت: در سطح مناطق نیز از فردا صبح تفکیک از مخازن انجام نمی‌شود و به مدت یک ماه این تفکیک تعطیل می‌شود. اتحادیه اروپا اعلام کرد که این تحریم‌ها، در واکنش به حفاری‌های نفتی ترکیه در آب‌های قبرس بوده و شامل ممنوعیت صدور روادیدهای ورود و بلوکه کردن دارایی می‌گردد. هرچند که ممکن است در برخی از مخازن با زباله‌گردی مواجه باشیم که نیازمند کمک پلیس و دادستانی هستیم چراکه ممکن است افرادی بخواهند به صورت غیرمجاز در سطح شهر زباله‌گردی کنند. اما از آنجایی که ممکن است در میان پسماند خانگی ماسک، دستکش و غیره استفاده شده شهروندان وجود داشته باشد نباید اجازه دهیم در راستای کنترل شیوع بیماری این تفکیک انجام شود. اقدامات غیرقانونی نیکوس آناستاسیادس، رئیس‌جمهور قبرس، اکتبر گذشته اعلام کرد که عملیات حفاری دریایی برای کشف ذخایر گازی، طبق برنامه و علیرغم «تهدیدها و اقدامات غیرقانونی ترکیه»، در داخل آب‌هایی که در آن کشور مدیترانه شرقی از حقوق انحصاری اقتصادی برخودار است، ادامه خواهد یافت. وی خطاب به شهروندان گفت: از شهروندانمان می‌خواهیم که دستمال، دستکش، ماسک و غیره استفاده شده خود را که در فضای خانه استفاده می‌کنند در داخل سطل آشغال رها نکنند بلکه این اقلام استفاده شده را در داخل یک کیسه بگذارند وبعد از آن کیسه اقلام استفاده شده را داخل پسماند قرار دهند.

وی با بیان اینکه از شهروندان می‌خواهیم اقلام مورد استفاده خود را در یک کیسه دربسته دیگر قرار دهند، گفت: همه ما تلاش می‌کنیم تا از شیوع این بیماری جلوگیری شود. ترکیه و دولت قبرسی‌های یونانی که از سوی مجامع بین‌المللی برسمیت شناخته شده، در قبرس بر سر اکتشاف نفت و گاز در مدیترانه شرقی، منازعه دارند که منطقه‌ای است که گمان می‌رود سرشار از گاز طبیعی باشد. اما متاسفانه بعضا دیده می‌شود که ماسک، دستکش و غیره استفاده شده شهروندان در فضای عمومی شهر رها می‌شود که برای جمع‌آوری این اقلام رها شده کارگران باید به آنها دست بزنند و این مساله سبب می‌شود که آنها در معرض بیماری قرار گیرند و در این روزها می‌بایست حواسمان به پاکبان‌های شهر باشد. انتهای پیام . ترکیه مبادرت به ارسال کشتی‌ها برای جستجوی هیدروکربن‌ها در منطقه اقتصادی انحصاری قبرس کرده است.