توسعه خدمات درمانی، نیاز جدی استان گلستان است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

با وجود جمعیت دو میلیون نفری تنها دو بیمارستان تامین اجتماعی در شهرهای گنبدکاووس و گرگان وجود دارد و این در حالیست که بیشتر از ۸۳۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه این سازمان قرار دارند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، آمارها حکایت از وجود ۴۶ هزار کارگاه فعال در استان گلستان دارد که ۲۸۰ هزار نفر بیمه شده زیر پوشش تامین اجتماعی، مشغول به کار هستند. سازمان تامین اجتماعی یک سازمانی کارگری و غیر دولتی است و دومین تولید کننده درمانی کشور به شمار می‌رود.

توسعه خدمات درمانی از نیازهای جدی گلستان است. به زودی رئیس جمهور به استان گلستان سفر می‌کند و توسعه تخت‌های بیمارستانی، اختصاص اعتبار مناسب برای پروژه‌های درمانی، رفع کمبود تجهیزات تکمیلی درمانی باید در سفر ایشان به این استان مورد توجه قرار بگیرد. مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهارکرد: تا سال ۱۴۰۰ تعداد هفت درمانگاه تامین اجتماعی در استان فعالیت داشت که دو درمانگاه در این مدت اضافه شده است. با پیگیری‌های مکرر توانستیم مجوز ایجاد ۶ درمانگاه جدید را بگیریم که می‌تواند به افزایش سرانه درمانی استان کمک کند.

وی افزود: استان گلستان حدود ۹۰۰ هزار نفر بیمه‌ شده اصلی و تبعی و ۱۲۰ هزار نفر مستمری‌بگیر دارد که از خدمات بیمه‌ای و درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی بهره‌مند استفاده می‌کنند. در یک سال اخیر بیش از ۱۱ میلیون نفر از خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی استان گلستان در دو بخش درمان مستقیم و غیرمستقیم بهره برده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

میانگین سن ازدواج در گلستان کمتر از متوسط کشوری استمدیرکل ثبت احوال استان گلستان گفت: در حال حاضر میانگین سن ازدواج بار اول در گلستان کمتر از میانگین کشوری است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

چندین پروژه پیشران برای گردشگری کرمانشاه تعریف کرده‌ایمسرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از تعریف چندین پروژه پیشران برای توسعه گردشگری استان در حوزه های مختلف خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دریافت خدمات «همراز» در همراه‌بانک تجارتبه‌منظور رفاه حال مشتریان و بهبود و توسعه خدمات همراه‌بانک تجارت، نسخه جدید این اپلیکیشن با قابلیت‌های جدید از جمله دریافت خدمات «همراز» رونمایی شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

هیچ گونه کمبود معلم در گلستان وجود نداردمدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: هیچ گونه کمبود معلم در گلستان وجود ندارد و ۴۱۷ هزار نفر دانش آموز آغاز سال تحصیلی در بیش از ۳ هزار مدرسه درگلستان آغاز کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در گلستاننیروهای مسلح در استان گلستان امروز به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس با برگزاری رژه‌ای مشترک توان نظامی و دفاعی خود را به نمایش گذاشتند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

گره حقوقی یک پرونده کثیرالشاکی باز شدبا دستور رئیس قوه قضاییه و پیگیری‌های رئیس کل دادگستری استان گلستان، مشکلات حقوقی پرونده کثیرالشاکی موج‌های آبی حل شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »