تورم در بریتانیا به بیشترین میزان در ۳۰ سال اخیر رسید

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اداره ملی آمار بریتانیا می گوید نرخ تورم در ماه فوریه به بالای ۶ درصد رسیده که در ۳۰ سال گذشته بی سابقه است. جزئیات بیشتر🔽

اداره ملی آمار بریتانیا می گوید تورم در ماه فوریه سال جاری به ۶.۲ درصد رسیده است که در ۳۰ سال گذشته بالاترین نرخ در این کشور محسوب می شود. در ماه ژانویه نیز نرخ تورم به بیش از ۵.۵ درصد رسیده بود که این نرخ هم در نوع خود در دهه‌های اخیر کم سابقه است.انتقادها ازدولت بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به‌دلیل افزایش نرخ تورم افزایش یافته است. در همین راستا، ریشی سوناک، وزیر خزانه داری به مجلس عوام رفت تا درباره پیشنهادهای احتمالی برای کنترل نرخ تورم صحبت کند.

او در جریان دیدار با نمایندگان پارلمان قول داد تا با تغییر «سیستم مالیاتی» هرچه سریعتر به کاهش نرخ تورم کمک کند. اداره ملی آمار بریتانیا می گوید یکی از عمده ترین دلایل بالارفتن نرخ تورم افزایش قیمت حامل های انرژی از جمله برق و گاز خانگی و همچنین بنزین و گازوئیل است. جنگ در اوکراین در این میان شوک جدیدی به تصاعدی شدن قیمت نفت و غلات در جهان وارد کرده و بریتانیا از این قضیه مستثنی نیست.

همزمان با افزایش نرخ تورم، دولت بریتانیا اعلام کرده است که در سال ۲۰۲۲، شهروندان بیشترین کاهش سالانه درآمد در ۷ دهه اخیر، پس از جنگ دوم جهانی، را تجربه می کنند. دولت بریتانیا قصد دارد برای کنترل نرخ تورم، مالیات ها را افزایش داده و برای حامل های انرژی سقف قیمت تعیین کند. به گفته اقتصاددانان بریتانیا ۱۰ درصد از فقیرترین خانوارها در این کشور با کاهش ۸ درصدی درآمد تا پایان سال جاری مواجه خواهند شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

بی تردید با افزایش نرخ سوخت تورم افزایش پیدا خواهد کرد. البته باید توجه کرد نرخ تورم در کشورهای اروپایی بسیار دقیق هست به بیان دیگر بیش از سه برابر نرخ اعلامی نیست!!!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بریتانیا: روس‌ها برای آرایش نظامی مجدد نیروهایشان در اوکراین به زمان نیاز دارندوزارت دفاع بریتانیا در گزارش روزانه خود از جنگ اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه پیش از آغاز عملیات بزرگ خود جهت پیشروی به سوی کی‌یف، نیازمند زمان برای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

در مورد موضوعات اندک باقی مانده در مذاکرات وین،ابتکاراتی را به آمریکا ارائه کرده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی امشب خود با «فواد حسین» وزیر امور خارجه جمهوری عراق، با تبریک عید نوروز، در خصوص موضوعات مورد علاقه دو کشور به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ثبات در کابل را به مثابه ثبات در تهران می دانیم‌سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در سخنانی در نشست وزیران امورخارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی گفت : شرایط کنونی در افغانستان، بستر مناسبی را برای سوءاستفاده گروه های تروریستی به ویژه داعش برای جذب نیرو در این کشور ایجاد کرده است . کص مادر تو و دین کیری اسلام کیر سلمان رشدی تو کص مادر محمد پیامیر کیری اسلام
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نرخ تورم در ۱۴۰۰ بیش از ۴۰ درصد اعلام شد؛ سومین نرخ تورم بالا در تاریخ جمهوری اسلامیاوج‌گیری تورم به بالای ۴۰ درصد در حالی است که در سال گذشته خورشیدی، هم حجم نفت صادراتی و هم قیمت آن، تقریبا دو برابر شد و صادرات غیرنفتی کشور نیز شاهد رشدی بالای ۴۰ درصد بود. گوه خوریش به رادیو فرادییها نیومده حرومزاده ها🍆 کیانوش فرید حرف میزنه موندم بپاچم تو صورتش یا بریزم تو کونش 😂😂😂از فرشید بپرسید چیکارکنم البته هومنم وارده 😂😂
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

حذف ارز ترجیحی به تولیدکنندگان فشار تورمی می‌آورد/ توزیع کالابرگ اثر تورم انتظاری کمتری داردکامران ندری در این رابطه می‌گوید: خود پروژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یک اثر تورمی گسترده دارد. هزینه‌های تولید برای تولیدکنندگان کالاهای اساسی با اجرای این طرح به‌شدت افزایش می‌یابد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

دادگاهی در روسیه شرکت مِتا را به اتهام «فعالیت افراط‌گرایانه» مجرم شناختبا این‌حال، دادگاه منطقه تورسکوی مسکو فعالیت واتساپ را از اتهام «فعالیت افراط‌گرایانه» مبری کرده و به شهروندان روس اجازه داده است که به این اپلیکیشن دسترسی داشته باشند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »