تورم در ترکیه به بالاترین نرخ در ۲۰ سال گذشته رسید | DW | 03.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 12 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

افزایش تورم در ترکیه در ۲۰ گذشته بی‌سابقه است. گرانی به حدی رسیده که مردم برای دریافت نان سوبسیدی صف می‌کشند. اردوغان می‌گوید حقوق کارمندان، بازنشستگان و دستمزدها را افزایش می‌دهد. اما کارشناسان آن را بی‌فایده می‌دانند.

در حالی که حدود ۱۸ ماه به انتخابات ریاست‌جمهوری در ترکیه باقی مانده است، نرخ تورم روند صعودی خود را ادامه می‌دهد، تا جایی که در ۲۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

به دلیل سیر صعودی قیمت‌ها، دولت طی هفته‌های گذشته از تمام سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای خواسته است قیمت‌ها را کاهش دهند. اردوغان گفت که شهروندان کشورش را در برابر گرانی‌ها تنها نخواهد گذاشت و از افزایش ۳۰،۵ درصد حقوق کارمندان سخن راند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این هم نتیجه دمکراسی که فقط در آن منافع اقتصاد ی تعیین کننده باشد حالا کی میخواهد AKP و اردوغان را پس از 20 سال از خر پیاده کنه ؟؟

غرور و تکبر بالث میشود بزمین بخورد. چوب خدا صدا ندارد! با پولهای ایران و ملت ایران آدم شده بود ولی با پشت زدن به محبت های ج.ا.ایران و ایرانیان خدا به زمینش زد تا بیدار شود و با همسایگان ناسازگاری نکند.

یک کشوری به قدرت تکنولوژی افتخار میکنه،یکی به قدرت منابع.یکی به فرهنگ غنی و تمدن.،... ترکیه به فاحشه پروری.بزرگترین فاحشه خونه دنیا.الان هم که فاحشه ها در این وضع کرونایی قادر به شکوفایی اقتصاد ترکیه نیستن.اما حقیقت درباره ترکیه...تجزیه دو قسمتی ترکیه و محو ترکیه..

دیگه نفت سوریه وعراق نیست داعش کجایی ک ببینی دلارای مفتوبدی.

نتیجه توهمات یه دیکتاتور

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نرخ تورم در ترکیه به ۳۶ درصد رسید؛ بالاترین رقم در ۱۹ سال گذشتهگروه مستقل پژوهش تورم، متشکل از دانشگاهیان و تعدادی از مقام‌های سابق دولتی، تخمین می‌زنند که نرخ واقعی تورم در ترکیه طی سال گذشته میلادی حدود ۸۳ درصد بوده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است🔺افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است ▪️محمدحسین سرمست گفت تنها از یک درصد موارد مثبت کرون، تست امیکرون گرفته می‌شود و‌ این یک مورد، «به معنی وجود ۱۰۰ مورد ابتلا به امیکرون در این استان است.»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

برق در ایران گران شد؛ وزیر نیرو: افزایش تعرفه آب «اکنون» در دستور کار نیستپیش‌تر نیز خبری مبنی بر گران شدن بنزین در رسانه‌های ایران منتشر شده بود که سخنگوی دولت آن را «سوءبرداشت» از طرح آزمایشی تغییر نحوه پرداخت یارانه سوخت دانست. گران‌تر صحیح است. در ترکیه هم پنجاه و دو درصد گران شد . عملاً جیب مردم رو دارن میزنن ! کسی هم صداش در نمیاد آب که تو اردیبهشت گران شده و برق هم علاوه بر گرانی روی قبر های جدید یک بدهی چهار پنج هزار تومانی قبلی می آید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشدار چشم‌پزشکان: افزایش نزدیک‌بینی کودکان در دوران کرونا | DW | 02.01.2022انجمن حرفه‌ای چشم‌پزشکان آلمان با اشاره به کاهش فعالیت‌های تفریحی کودکان در دوران کرونا از والدین خواسته تا با آن‌ها بیش‌تر در خارج از خانه وقت بگذارنند. در غیر این صورت نزدیک‌بینی، کودکان را تهدید خواهد کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وضعیت مسکن در ایران؛ افزایش صعودی قیمت مسکن و اجاره‌بهامقامات ایران می‌گویند ارائه عقدنامه محضری در زمان تحویل واحد مسکونی، در طرح «نهضت ملی مسکن» اجباری خواهد بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بحران اقتصادی در افغانستان؛ افزایش بیکاری موجب رشد قالیبافی شددر چند ماه اخیر، به دلیل بیکار شدن بسیاری از شهروندان افغان، خیلی‌ها برای امرار معاش به بافندگی روی آورده‌اند. بسیاری از آنها زنان بیکار شده و دختران جوانی که از تحصیل محروم شده‌اند هستند، اما تعداد قابل ملاحظه‌‌ای از مردانی که کار خود را از دست داده‌اند نیز دیده می‌‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »