تورم در ترکیه به بالاترین نرخ در ۲۰ سال گذشته رسید | DW | 03.01.2022

13/10/1400 11:47:00 ب.ظ

افزایش تورم در ترکیه در ۲۰ گذشته بی‌سابقه است. گرانی به حدی رسیده که مردم برای دریافت نان سوبسیدی صف می‌کشند. اردوغان می‌گوید حقوق کارمندان، بازنشستگان و دستمزدها را افزایش می‌دهد. اما کارشناسان آن را بی‌فایده می‌دانند.

افزایش تورم در ترکیه در ۲۰ گذشته بی‌سابقه است. گرانی به حدی رسیده که مردم برای دریافت نان سوبسیدی صف می‌کشند. اردوغان می‌گوید حقوق کارمندان، بازنشستگان و دستمزدها را افزایش می‌دهد. اما کارشناسان آن را بی‌فایده می‌دانند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که ترکیه به شدت به کالاهای وارداتی، به ویژه مواد اولیه و انرژی وابسته است، در عرض یک سال واحد پولی لیر ترکیه ۴۵ درصد ارزش خود را از دست داده است.

با این حال روند افزایش قیمت‌ها ادامه یافته‌اند: اداره آمار از افزایش قیمت قابل توجه در عرض یک سال خبر می‌دهد: قیمت آرد و گوشت مرغ ۸۶ درصد، روغن نباتی، شیر و ماست ۷۵ درصد، نان ۵۴ درصد. سیاست تحمیلی اردوغان به بانک مرکزی

بانک مرکزی ترکیه زیر فشار اردوغان بار دیگر بهره پایه را کاهش داد و به ۱۴ درصد رساند. حال اردوغان تلاش دارد با ابزار افزایش سطح دستمزد به مقابله با تورم برود. به گزارش خبرگزاری آناتولی، رئیس‌جمهور ترکیه روز دوشنبه ۱۳ دی طی اظهاراتی در کنفرانس خبری پس از نشست کابینه دولت در مجتمع بش‌تپه آنکارا گفت: «در مورد کاهش میزان تورم که در گذشته به ۶ درصد رسانده بودیم، به نرخ تک‌رقمی مصمم هستیم.» headtopics.com

این هم نتیجه دمکراسی که فقط در آن منافع اقتصاد ی تعیین کننده باشد حالا کی میخواهد AKP و اردوغان را پس از 20 سال از خر پیاده کنه ؟؟

غرور و تکبر بالث میشود بزمین بخورد. چوب خدا صدا ندارد! با پولهای ایران و ملت ایران آدم شده بود ولی با پشت زدن به محبت های ج.ا.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

دیگه نفت سوریه وعراق نیست داعش کجایی ک ببینی دلارای مفتوبدی. نتیجه توهمات یه دیکتاتور

نرخ تورم در ترکیه به ۳۶ درصد رسید؛ بالاترین رقم در ۱۹ سال گذشتهگروه مستقل پژوهش تورم، متشکل از دانشگاهیان و تعدادی از مقام‌های سابق دولتی، تخمین می‌زنند که نرخ واقعی تورم در ترکیه طی سال گذشته میلادی حدود ۸۳ درصد بوده است.

افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است🔺افزایش «نگران‌کننده» موارد ابتلا به امیکرون در ایران؛ امیکرون در «سراسر خورستان» گسترش یافته است ▪️محمدحسین سرمست گفت تنها از یک درصد موارد مثبت کرون، تست امیکرون گرفته می‌شود و‌ این یک مورد، «به معنی وجود ۱۰۰ مورد ابتلا به امیکرون در این استان است.»

برق در ایران گران شد؛ وزیر نیرو: افزایش تعرفه آب «اکنون» در دستور کار نیستپیش‌تر نیز خبری مبنی بر گران شدن بنزین در رسانه‌های ایران منتشر شده بود که سخنگوی دولت آن را «سوءبرداشت» از طرح آزمایشی تغییر نحوه پرداخت یارانه سوخت دانست. گران‌تر صحیح است. در ترکیه هم پنجاه و دو درصد گران شد . عملاً جیب مردم رو دارن میزنن ! کسی هم صداش در نمیاد آب که تو اردیبهشت گران شده و برق هم علاوه بر گرانی روی قبر های جدید یک بدهی چهار پنج هزار تومانی قبلی می آید

هشدار چشم‌پزشکان: افزایش نزدیک‌بینی کودکان در دوران کرونا | DW | 02.01.2022انجمن حرفه‌ای چشم‌پزشکان آلمان با اشاره به کاهش فعالیت‌های تفریحی کودکان در دوران کرونا از والدین خواسته تا با آن‌ها بیش‌تر در خارج از خانه وقت بگذارنند. در غیر این صورت نزدیک‌بینی، کودکان را تهدید خواهد کرد.

وضعیت مسکن در ایران؛ افزایش صعودی قیمت مسکن و اجاره‌بهامقامات ایران می‌گویند ارائه عقدنامه محضری در زمان تحویل واحد مسکونی، در طرح «نهضت ملی مسکن» اجباری خواهد بود.

بحران اقتصادی در افغانستان؛ افزایش بیکاری موجب رشد قالیبافی شددر چند ماه اخیر، به دلیل بیکار شدن بسیاری از شهروندان افغان، خیلی‌ها برای امرار معاش به بافندگی روی آورده‌اند. بسیاری از آنها زنان بیکار شده و دختران جوانی که از تحصیل محروم شده‌اند هستند، اما تعداد قابل ملاحظه‌‌ای از مردانی که کار خود را از دست داده‌اند نیز دیده می‌‌شود.