تورم روسیه به بالاترین میزان ۷ سال اخیر رسید

18/01/1401 02:23:00 ب.ظ

تورم روسیه به بالاترین میزان ۷ سال اخیر رسید وزارت اقتصاد روسیه اعلام کرد که تورم سالانه در روسیه تا اول آوریل به ۱۶.۷۰ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم از مارس ۲۰۱۵ بود.

تورم روسیه به بالاترین میزان در هفت سال اخیر رسید و قیمت‌ها ۱۰ درصد جهش کردند. تورم در روسیه در چند هفته گذشته به شدت افزایش یافته است زیرا کاهش روبل به پایین‌ترین سطح تاریخی...

تورم در روسیه در چند هفته گذشته به شدت افزایش یافته است زیرا کاهش روبل به پایین‌ترین سطح تاریخی خود باعث افزایش تقاضا برای طیف گسترده‌ای از کالاها از مواد غذایی اصلی گرفته تا خودرو بر اساس انتظارات افزایش بیشتر قیمت‌ها شده است.

داده‌های سرویس آمار روسیه (Rosstat) نشان داد تورم هفتگی روسیه در هفته منتهی به اول آوریل از ۱.۱۶ درصد در هفته قبل به ۰.۹۹ درصد کاهش یافت و افزایش قیمت مصرف‌کننده را از اول سال تا به امروز به ۹.۹۹ درصد رساند.

در مدت مشابه سه ماهه سال قبل، قیمت مصرف‌کننده ۲.۷۲ درصد افزایش یافت. در هفته اول آوریل، قیمت تقریبا همه چیز از سبزیجات و شکر گرفته تا لباس و گوشی‌های هوشمند همچنان افزایش یافت اما با سرعت کمتری نسبت به هفته‌های گذشته زیرا روبل از پایین‌ترین سطح خود در ماه مارس بهبود یافت. headtopics.com

به یاری پروردگار امیدواریم به میزان ۷ قَرن اخیر برسه. تا بدانی حال ما چون است چون. تورم و تحریم و فرجام برجام همش زیر سر این روسیه خبیث با کمک پرسنل‌شان در ایران‌ه.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مقام کاخ سفید: انتظار تورم «۲۰۰ درصدی» در روسیه به دلیل تحریم‌های غربمدیر شورای اقتصادی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت تخمین زده می‌شود که اقتصاد روسیه نیز امسال حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کوچکتر شود.

زلنسکی به شورای امنیت: روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کندرئیس‌جمهور اوکراین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت که روسیه می‌خواهد اوکراین را به برده‌ای ساکت تبدیل کند.

ناتو: روسیه به دنبال تصرف دونباس استدبیرکل ناتو ضمن اشاره به عدم عقب‌نشینی روسیه در اوکراین تاکید کرد انتظار می‌رود حملات با هدف تصرف دونباس ادامه یابد. - خبرگزاری آناتولی استعمار جهانی زلنسکی کمدین یهودی را گاو سامری خود کرده به هر شکل ممکن معرکه گیری میکند و میخواهد جهانیان را فریب دهد ولی بشریت از مکر و حیله فتنه سازیها و جنایتهای عمدی صلیبچیهای غرب بر علیه روسیه و شرق به روشنی آگاهند.

چرا کشورهای اروپایی همچنان برسر تحریم نفت و گاز روسیه به توافق نرسیده‌اند؟وابستگی اتحادیه اروپا به نفت و گاز روسیه در دهه‌های اخیر افزایش یافته است. پس از تهاجم روسیه به اوکراین همه نگاه‌ها به اتحادیه اروپاست تا با تحریم مهم‌ترین منبع درآمدی کرملین، با این حمله مقابله کنند. با این حال همچنان با گذشت بیش از یک ماه و ده روز این تحریم‌ها اجرایی نشده‌اند. چون کشورهای اروپائی کم و بیش به بن بست رسیدن و فروپاشی نظام انحصارگر انگلستان و آمریکا متوجه شده اند و نمیخواهند با روسیه و کشورهای شرق دشمنی کنند بازیچه ی انگلستان و آمریکا شوند. چون تمدن مث ایرانو ندارن چون نیمی از نفت و گاز اروپا از روسیه تامین می‌شود به عبارت ساده تر با تحریم روسیه خوشون بد بخت می‌شوند !

جنگ اوکراین؛ کی‌یف: ارتش روسیه در تدارک حمله به جنوب شرق استارتش اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه روز سه‌شنبه برای حمله به جنوب شرق اوکراین آماده می‌شوند. تصاویر آمریکا؟!؟!؟ همون آمریکایی ک گفت عراق بمب شیمیایی مسیازه و هزارتا سند رو کرد، بعد از حمله و ویرانی عراق و کشتن هزاران نفر گفت اشتباه شده!! اینا رو با فتوشاپ پنج دیقه ای میشه درست کرد

زلنسکی: شورای امنیت باید روسیه را به پاسخگویی وادارد | DW | 05.04.2022رئیس جمهور اوکراین روز سه‌شنبه، ۵ آوریل (۱۶ فروردین) در سخنرانی ویدئویی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل اتهامات بی‌سابقه‌ای را متوجه روسیه کرد. او با تشبیه رفتار کرملین به رفتار کشوری استعمارگر گفت: «روسیه رفاه و موجودیت شهروندان را ما را نشانه رفته است.» با سخنرانیاش و تیکه هایی که بعضی وقتها بار اروپا و ناتو میکنه تمام دنیا را علیه روسیه بسیج کرده این قهرمان ملی اکراین دمت گرم پرزیدمنت قهرمان