تورم اردیبهشت به زیر ۳۰ درصد رسید

تازه ترین گزارش رسمی حاکی از کاهش تورم سالانه تا کمتر از ۳۰ درصد در اردیبهشت و البته رشد تورم نسبت به همین ماه در سال قبل دارد.

21/05/2020 03:59:00 ب.ظ

تورم اردیبهشت به زیر ۳۰ درصد رسید تازه‌ترین گزارش رسمی حاکی از کاهش تورم سالانه تا کمتر از ۳۰ درصد در اردیبهشت و البته رشد تورم نسبت به همین ماه در سال قبل دارد.

تازه ترین گزارش رسمی حاکی از کاهش تورم سالانه تا کمتر از ۳۰ درصد در اردیبهشت و البته رشد تورم نسبت به همین ماه در سال قبل دارد.

اما نرخ تورم نقطه‌ای با افزایش همراه بوده است، یعنی درصد تغییر شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل در اردیبهشت رشد داشته به طوری که با افزایش ۱.۲ درصدی نسبت به فروردین به ۲۱ درصد رسیده است.این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی ها و دخانیات» با افزایش ١.۳ درصدی به ١٢درصد و گروه «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» با افزایش یک درصدی به ٢٥.٧ درصد رسیده است.

وکیل جورج فلوید: فلوید قربانی پاندمی نژادپرستی و تبعیض شد | DW | 05.06.2020 توضیح سخنگوی وزارت امور خارجه درباره آزادی مجید طاهری و مایکل وایت مرکل: مرگ جرج فلوید دهشتناک بود | DW | 04.06.2020

بررسی تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری نیز ٢١.۳ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.١ واحد درصد افزایش داشته است. این نرخ برای خانوارهای روستایی ١٩.۳ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ١.۲ درصد افزایش داشته است.افزایش نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشوربه عبارتی دیگر درصد تغییر شاخص قیمت، نسبت به فروردین ماه ۲.۵ درصد اعلام شده است که نرخ تورم ماهانه اردیبهشت ١٣٩٩ به ٢.۵ درصد رسیده که در مقایسه با همین اطلاع در ماه قبل، ٠.٤ درصد افزایش داشته است. تورم ماهانه برای گروه‌های عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» و «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» به ترتیب ٠.٤ درصد و ٣.٥ درصد بوده است.

این در حالی است که نرخ تورم ماهانه برای خانوارهای شهری ٢.۶ درصد است که نسبت به ماه قبل، ٠.٦ درصد افزایش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ٢.١ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ١.٠ واحد کاهش داشته است. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

اين امار رو كي ميده همه چي صد درصد رفته بالا بله خداروشکر همه چی عالیه😊👌 همین جوری پیش بره به امید خدا منفی میشه

رکورد بارش باران در استان تهران شکسته شدتهران- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: میانگین بارش در این استان از اول مهر سال ۹۸ تا امروز (سی و یکم اردیبهشت) نسبت به بلند مدت ۵۰ درصد افزایش یافته است.

فروش 30 درصد سهام عدالت از طریق شعب بانکها/تکمیل تعهدنامه فروش از 6 خرداد ماه- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimفروش ۳۰ درصد سهام_عدالت از طریق شعب بانکها کلیه دارندگان سهام عدالت از هفته آینده می‌توانند با مراجعه به بانکها، ۳۰ درصد سهام خود را به فروش برسانند

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 8676 نفر رسیدشمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 8676 نفر رسید

شمار قربانیان کرونا در انگلستان به 36 هزار و 42 نفر رسیدشمار قربانیان کرونا در انگلستان به 36 هزار و 42 نفر رسید

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 93 هزار و 594 تن رسیدشمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به 93 هزار و 594 تن رسید

شمار قربانیان کووید-19 در انگلستان به 35 هزار و 704 نفر رسیدشمار قربانیان کووید-19 در انگلستان به 35 هزار و 704 نفر رسید