تورم حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مقطعی است/ رقم یارانه‌ها نهایی نشده‌است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون وزیر اقتصاد در گفت‌وگو با ایلنا: تورم حاصل از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی مقطعی است/ رقم یارانه‌ها نهایی نشده‌است

سید محمد هادی سبحانیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره سیاست‌های دولت برای تک نرخی شدن ارز اظهار داشت: ‌آنچه که درباره تک نرخی شدن ارز در سال آینده گفته شده مربوط به حذف ارز 4200 تومانی است. هر چند تفاوتی بین نرخ ارز نیمایی و سنا وجود دارد اما این اختلاف و فاصله می‌تواند کاهش پیدا کند اما مبنا همان نرخ نیما خواهد بود و در حال حاضر هم عمده واردات مبتنی بر نرخ ارزی است که سازوکار نیما کشف می‌شود.

سبحانیان درباره بار تورمی این سیاست اظهار داشت: نکته بسیار مهم است که نباید اینگونه تصور شود که اجرای این سیاست هیچ افزایشی را در قیمت‌ها ایجاد نخواهد کرد اما سوال این است که آیا تداوم وضع موجود یعنی تداوم اختصاص ارز ترجیحی به برخی از کالاها مانع از افزایش قیمت این کالاها شده و می‌شود؟حتما پاسخ این سوال منفی است.

سبحانیان تاکید کرد: نکته بسیار مهم‌تر این است که تداوم وضع موجود، به تورم پایدار منجر می‌شود و دامن می‌زند و از محل افزایش پایه پولی، تورم افزایش پیدا می‌کند در حالی که با تغییر روش حمایت از مصرف‌کنندگان افزایش قطعی را در قیمت برخی از اقلام خواهیم داشت و این جهت بین دو این افزایش قیمت تفاوت معنادار و ماهوی وجود دارد . ‌

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_پس_از_۱۰_سال_بلاتکلیفی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

استقلال و پرسپولیس رسما از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدندکنفدراسیون فوتبال آسیا در اطلاعیه ای از ابطال قطعی پروانه حرفه ای سه تیم استقلال، پرسپولیس و گل گهر سیرجان و غیبت این سه تیم در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رسمی؛ استقلال و پرسپولیس از آسیا حذف شدنددو باشگاه تهرانی از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته شدند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حذف 3 نماینده ایران از لیگ‌قهرمانان فوتبال آسیاکنفدراسیون فوتبال آسیا از حذف تیم‌های پرسپولیس، استقلال و گل گهر سیرجان ایران از رقابت‌های فصل امسال لیگ قهرمانان فوتبال آسیا به دلیل نداشتن مجوز حرفه‌ای خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 😂😂فدراسیون ۵ ستاره 😆 بایستی عملکرد کل حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی تحمیلی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران در سراسر جهان بایکت شود و از سازمان ملل متحد حذف و براندازی شود چون این حکومت جاهلیت، برخلاف علوم حق حقیقت و بر خلاف علوم علمی جهانی عمل میکنند ایرانیان را به فقر و فلاکت و نابودی می کشانند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تراژدی حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا | DW | 07.01.2022طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال و گل‌گهر سیرجان به رغم راه‌یابی به لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۲، به علت عدم رعایت معیارهای ضروری اساسنامه، از این رقابت‌ها خط خوردند. بهتر گور جد و آباد 'کنفدراسیون فوتبال آسیا' اگر کمی غیرت در مسئولین بی غیرت ایرانی باقی مانده باشد باید از آن خارج شده و رأساً اقدام به تأسیس 'کنفدراسیون غیرسیاسی فوتبال آسیا' کند. تبریک به روسای فدراسیون فوتبال که توانستند یک چنین شوکی به فوتبال دوستان وارد کنند،خسته نباشید
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر از لیگ‌ قهرمانان فوتبال آسیا حذف شدند - BBC News فارسیبا تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا سه تیم فوتبال استقلال تهران، پرسپولیس تهران و گل‌گهر سیرجان به طور قطعی از شرکت در مسابقات امسال لیگ قهرمانان آسیا محروم شدند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

کنفدراسیون آسیا، استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر را از لیگ قهرمانان حذف کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »