تورهای خالی ماهی‌گیران ایرانی در سایه تاراج کشتی‌های صیادی چینی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بنا به روایت محلی‌ها، از اوایل تیر امسال دوباره سر و کله کشتی‌های_چینی پیدا شده است که با صید_ترال (کف‌روب)، تمام آب‌های منطقه را جارو می‌کنند و از هیچ موجود زنده‌‌ای هم نمی‌گذرند. گزارش ونوس امیدوار👇 شهروندخبرنگاری راستی_آزمایی چین خلیج_فارس

امروز هم تور صیادی «رحمان»، به قول خودش، بدون رزق و روزی بود. ۵۰ سالش است و بیش از ۳۵ سال از زندگی خود را روی آب‌های خلیج فارس به صیادی و ماهی‌گیری مشغول بوده و از این طریق روزگار گذرانده است.

موضوع صید کشتی‌های پیشرفته چینی در آب‌های جنوب ایران و خالی کردن آب‌های سطحی و عمقی از انواع موجودات زنده، به‌ویژه ماهی، چند سالی است که به دغدغه‌‌ای بزرگ برای ماهی‌گیران محلی تبدیل شده است؛ موضوعی که سال گذشته به دنبال پی‌گیری‌ مصرانه برخی مقامات و مردم این مناطق و فشارهای رسانه‌‌ای، بحث در مورد آن مدتی متوقف شد و کشتی‌های چینی بساط خود را جمع کردند و رفتند.

محمد به پی‌گیری‌های متعدد از طریق نمایندگان بندرعباس در مجلس شورای اسلامی و مسوولان شیلات استان اشاره می‌کند و می‌افزاید: «احمد مرادی، نماینده بندرعباس بارها از تریبون مجلس این موضوع را اعلام کرده و از وزیر جهاد کشاورزی خواسته با کوتاه کردن دست صیادان چینی از منطقه، به داد ماهی‌گیران که تنها منبع درآمدشان در دریا و صید ماهی است، برسد. اما ظاهرا فریادهای او هم به جایی نرسیده و تنها حضورشان در برخی مناطق محدود شده است.

درخشان ضوابط قانونی صیادی توسط چینی‌ها را برمی‌شمرد و می‌گوید: «کشتی‌های چینی باید در عمق ۲۰۰ متری از ساحل از منبع ماهی "میکتوفیده" که در محدوده آب‌های مشترک بین استان‌های سیستان‌وبلوچستان و هرمزگان با کشور عمان است، صید کنند. شیلات به بهانه این که این منبع ذخیره مشترک است و برای تولید پودر ماهی به آن نیاز دارد، برای کشتی‌های چینی مجوز صادر کرده است اما این کشتی‌ها قوانین را درست اجرا نمی‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جای خالی ایران میان ۱۰۴ عضو کمیته بین‌المللی المپیک؛ عقب‌گرد تاریخی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شدطرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد طرح مالیات بر خانه‌های خالی برای کار کارشناسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شدطرح مالیات بر خانه‌های خالی برای رفع ابهامات و بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شدمالیات بر خانه‌های خالی | نمایندگان مجلس جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم(مالیات بر خانه‌های خالی) را برای رفع ابهام به کمیسیون اقتصادی ارجاع کردند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نجات نهنگ عنبر گرفتار شده در تور ماهیگیران در سواحل ایتالیاگارد ساحلی ایتالیا توانست به سختی یک نهنگ عنبر گرفتار شده در تور ماهیگیران در سواحل سیسیل را به زحمت نجات دهد. ابعاد بزرگ این نهنگ و جست‌وخیزهای زیاد آن عملیات نجات را دشوار کرده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اجساد ۵۸ پناهجو از جمله ۲۴ افغان از دریاچه وان ترکیه بیرون کشیده شدکشتی حامل پناهجویان که علاوه بر اتباع افغانستان شماری از شهروندان پاکستانی و ایرانی نیز در آن حضور داشتند روز ۲۷ ژوئن (هفتم تیر) در دریاچه وان غرق شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »