توده گرد و خاک و کاهش دید در غرب کشور/کاهش دمای سواحل شمالی

19/12/1400 09:52 ق.ظ

توده گرد و خاک و کاهش دید در غرب کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز طی امروز و فردا، رگبار و رعدوبرق و وزش باد و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی و همچنین پدیده گردوخاک در غرب خبر داد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا از ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز طی امروز و فردا (۱۹ و ۲۰ اسفندماه)، رگبار و رعد و برق و وزش باد و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی و همچنین پدیده گرد و خاک در غرب کشور خبر داد. وی ادامه داد:بارش در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، ارتفاعات تهران و قزوین شدت بیشتری دارد و طی امروز بارش پراکنده در استان‌های یزد،خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان بتدریج از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارندگی و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا ضمن اشاره به این‌که شنبه(۲۱ اسفندماه) گستره بارش محدود به نوار شمالی و شمال غرب کشور است افزود: بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال فارس و در یزد، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمالی کرمان به صورت پراکنده خواهد بود.

وی با اشاره به ادامه بارش‌ها در شمال غرب کشور گفت: از یکشنبه(۲۲ اسفندماه) شدت و گستره بارش‌ها کاسته می‌شود و روز دوشنبه(۲۳ اسفندماه) بارش‌ها در غرب، سواحل خزر ، اردبیل و قسمت‌های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به صورت پراکنده در استان‌های خراسان رضوی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و شمال فارس پیش‌بینی می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

سفیر روسیه در ایران: در مذاکرات وین منافع خودمان را هم در نظر می‌گیریملوان جاگاریان، سفیر روسیه در ایران در خصوص مذاکرات برجامی در وین گفت این کشور منافع خود را نیز در نظر می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی

ورود توده گرد و غبار به جنوب غرب کشورورود توده گرد و غبار به جنوب غرب کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وزش بادشدید، ورود سامانه بارشی جدید به کشور و شکل‌گیری توده گرد و خاک در کشورهای همسایه و انتقال آن به استان‌های غرب و جنوب غرب کشور خبر داد.

کرونا در ایران | وضعیت ناپایدار شهرهای قرمز در آستانه نوروزکرونا در ایران | وضعیت ناپایدار شهرهای قرمز در آستانه نوروز فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفته است که از جمعیت ۱۴ میلیونی این استان، بیش از ۳ میلیون نفر هنوز دز نخست واکسن را دریافت نکرده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

فقط گاهی در شناسنامه و رویای مادرم فرشته‌ام؛ زن در اشعار بکتاش آبتینSGhadarkhan

۲ سرهنگ سپاه در جریان حمله موشکی اسرائیل در سوریه کشته شدند

انتقاد نماینده بریتانیا در سازمان ملل از حکومت تک‌قومی در افغانستانسایمون داملی، سفیر دائمی بریتانیا در سازمان ملل متحد، با تک‌قومی خواندن دولت طالبان و انحصار قدرت از سوی این گروه هشدار داد این رویکرد ثبات افغانستان را به

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره شرایط جوی کشور ،اظهار کرد: پنجشنبه و جمعه (۱۹ و۲۰ اسفندماه) با ادامه فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب و غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، بخش‌هایی از استان سمنان و دامنه‌های زاگرس مرکزی در استان‌های خوزستان و لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال فارس، همچنین در بخش‌هایی از استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و اصفهان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد:بارش در استان‌های چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، ارتفاعات تهران و قزوین شدت بیشتری دارد و طی امروز بارش پراکنده در استان‌های یزد،خراسان جنوبی و ارتفاعات کرمان دور از انتظار نیست.

به گفته ضیاییان بتدریج از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارندگی و کاهش نسبی دما در سواحل شمالی کشور نیز پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطران وضع هوا ضمن اشاره به این‌که شنبه(۲۱ اسفندماه) گستره بارش محدود به نوار شمالی و شمال غرب کشور است افزود: بارش‌ها در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال فارس و در یزد، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمالی کرمان به صورت پراکنده خواهد بود.

وی با اشاره به ادامه بارش‌ها در شمال غرب کشور گفت: از یکشنبه(۲۲ اسفندماه) شدت و گستره بارش‌ها کاسته می‌شود و روز دوشنبه(۲۳ اسفندماه) بارش‌ها در غرب، سواحل خزر ، اردبیل و قسمت‌های شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و به صورت پراکنده در استان‌های خراسان رضوی، ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و شمال فارس پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: پنج‌شنبه (۱۹ اسفندماه)در نوار غربی کشور پدیده گردوخاک باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد و همچنین پنجشنبه وزش باد شدید در مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور و طی روزهای جمعه و شنبه در نواحی جنوب غرب، غرب، جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور موجب خیزش گردوخاک در مناطق مستعد خواهد شد.

وی افزود: از روز شنبه (۲۱ اسفندماه)در نیمه شمالی کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود. همچنین از بعداز ظهر پنجشنبه تا شنبه دریای خزر و نیمه غربی خلیج فارس مواج و متلاطم هستند.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۰ اسفندماه) ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران وگاهی وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق با احتمال تگرگ با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۰ و برای روز شنبه (۲۱ اسفندماه) نیمه ابری و گاهی ابری در بعضی ساعت‌ها بارش باران همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۹ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ اسفند ماه) بندرعباس با دمای ۲۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۱- و۸ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.