توجه! هکرهای حکومتی ایران مشغول کارند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 93 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 40%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به تازگی شرکت تحقیقاتی امنیتی «فایرآی» گزارشی مبنی بر تمرکز هکرهای وابسته به حکومت ایران در شبکه اجتماعی «لینکدین» منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد آنها به دنبال کسب اطلاعات و شبکه‌های اشخاص حقیقی هستند. اخبار_ایران در گزارشaidaghajarبیشتر بخوانید

مبنی بر تمرکز هکرهای وابسته به حکومت ایران در شبکه اجتماعی «لینکدین» منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد آن‎ها به دنبال کسب اطلاعات و شبکه‌های اشخاص حقیقی هستند تا سیستم‌ آن‌ها را به بدافزارهای جاسوسی آلوده کنند. این هکرهای حکومتی موسوم به«APT34»، با ایجاد حساب جعلی در این شبکه اجتماعی، برای هدف‌های خود لینک‌های آلوده ارسال کرده‌اند که یکی از موارد شناسایی‌شده، شخصیتی به نام «ربه‌کا واتس» است.

داستان از این قرار است که شخصیتی با نام ربه‌کا واتس در شبکه اجتماعی «لینکدین» یک اکانت می‌سازد و مدتی در آن به فعالیت مشغول می‌شود. او خود را شخصیتی آکادمیک شاغل در «دانشگاه آکسفورد» معرفی ‎و بعد از مدتی ارتباط با هدف‎های خود، اعتماد آن‌ها را جلب می‌کند. در یک روز کاری شلوغ، برای اهداف مورد نظر خود فایلی می‎فرستد که در ظاهر، برنامه «اکسل» است.

شش ماه پیش، یعنی در دسامبر ۲۰۱۸، «آسوشیتدپرس» گزارش داد که گروهی از هکرهای حکومتی ایرانی با عنوان «بچه‌گربه‌های جذاب»، برخی از حساب‌های کاربری مسوولان امریکایی را هک کرده بودند. ایمیل‌ها و حساب‌های کاربری شخصی، بخشی از اهداف این حملات بودند. در این اقدام، دست‌کم ۷۷ آدرس ایمیل از مسوولان خزانه‌داری امریکا و چند دانشمند اتمی عرب هک شدند. از جمله این اشخاص هک‌شده، ایمیلی مرتبط با مدیر گروه «شبکه مقابله با جرایم مالی و تروریسم» بود.

بنابراین گزارش، هدف این هکرها، شرکت‌های نفت و گاز و تولیدکنندگان ماشین‌های سنگین بود که در چند کشور، از جمله عربستان سعودی، انگلیس، آلمان، هند و امریکا فعالیت داشتند. این حمله‌ها به گروه‌های موسوم به «Holmium» و APT34 مربوط هستند که با روش فیشینگ به دام افتادند. البته هک شدن شخصیت‌های دولتی مختص به ظریف نیست؛ «حسام‌الدین آشنا»، «شهین‌دخت مولاوردی» و نزدیکان حسن روحانی، چه در خانواده و چه در دولت هم بارها مورد چنین حمله‌های سایبری قرار گرفته‌اند.

به گفته رشیدی، تا به حال سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری بسیاری در خصوص هکرهای حکومتی هشدار داده‌ و این اقدام را محکوم کرده‌اند. اما این محکومیت‌ها مانع ادامه فعالیت‌های هکرهای حکومتی نشده‎اند؛ اگرچه این اقدام از نظر حقوق بشری، نقض حریم شخصی محسوب می‌شود: «جنگ‌های فیزیکی قواعد دارند. طبق قانون‌های وضع شده، به عنوان نمونه، کشتن یک اسیر یا حمله به غیرنظامی‌ها، "جنایت جنگی" محسوب می‌شود و در دادگاه "لاهه" قابل بررسی است. اما در حوزه سایبری هیچ قانون و قاعده خاصی برقرار نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توجه! هکرهای حکومتی ایران مشغول کارند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حمله سایبری هکرهای دولتی ایران به کاربران لینکدیناستکبار_جهانی رو به افول است و کم دشمن نداره . گفتیم انقلاب رو صادر می کنیم و ماموریت انجام شد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

گونه‌های متنوع و عجیب موسیقی افغانستان+ویدئودر میان کشورهای همسایه موسیقی افغانستان از تنوع بسیاری برخوردار است و دلیل این تنوع وجود قوم‌ها و زبان‌های مختلف است. زبان‌هایی چون دری و پشتو که ریشه‌شان فارسی است. هنرمندان افغانستان به ادبیات فارسی توجه دارند و از موسیقی هند نیز تاثیر گرفته‌اند. از طرفی هنرمندان افغان در مقایسه با دیگر کشورها به موسیقی بی‌کلام توجه بیشتری دارند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کاریکاتور هفته | DW | 22.07.2019یعنی این زنها هستند که از حسادت و زشت بودنشان زنهای دیگر را بگروگان گرفتند. مگر نه کدام مرد احمقی نمیخواهد موهای زیبای زنان را که نمایان وجودی خودشان هست را ببیند!؟ این ملا های زن بدون عمامه را دستگر و ویرانشان کنید!؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری مصر «وضعیت فوق العاده» کشور را سه ماه دیگر تمدید کرد«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر حالت فوق‌العاده در سراسر مصر را به مدت سه ماه دیگر تمدید شود. به گزارش رسانه‌های مصری، السیسی این دستور را با توجه به «شرایط امنیتی کشور» صادر کرد. «وضعیت فوق ال این هم مثل مبارک سی سال حالت فوق العاده اعلان میکنه تا سرنگون شود این مردیکه یک فاشیسته.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »