توجه! هکرهای حکومتی ایران مشغول کارند

01/05/1398 07:35:00 ب.ظ

به تازگی شرکت تحقیقاتی امنیتی «فایرآی» گزارشی مبنی بر تمرکز هکرهای وابسته به حکومت ایران در شبکه اجتماعی «لینکدین» منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد آنها به دنبال کسب اطلاعات و شبکه‌های اشخاص حقیقی هستند. اخبار_ایران در گزارشaidaghajarبیشتر بخوانید

سال‌ها است که هکرهای حکومتی ایران در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مشغول به فعالیت هستند.

هدف‌های آن‌ها معمولا یا اشخاص حقیقی مثل روزنامه‌نگاران، کنش‌گران سیاسی، فعالان حقوق زنان و محیط زیست و کنش‎گران مدنی است یا وارد شدن به سیستم‌های کارمندان سازمان‌ها، شرکت‌ها و موسسات حقوقی. هکرهای حکومتی جمهوری اسلامی معمولا پس از نفوذ به حساب‌های کاربری، ارتباطات افراد را کشف می‌کنند و ضمن جمع‌آوری اطلاعات حساس و داده‌های مختلف، در مواقعی نیز از آن‌ها به‌صورت عمومی علیه افراد استفاده می‌برند.

داستان از این قرار است که شخصیتی با نام ربه‌کا واتس(به عنوان یکی از موارد شناسایی‌شده در این گروه از هکرهای حکومتی) در شبکه اجتماعی «لینکدین» یک اکانت می‌سازد و مدتی در آن به فعالیت مشغول می‌شود. او خود را شخصیتی آکادمیک شاغل در «دانشگاه آکسفورد» معرفی ‎و بعد از مدتی ارتباط با هدف‎های خود، اعتماد آن‌ها را جلب می‌کند. در یک روز کاری شلوغ، برای اهداف مورد نظر خود فایلی می‎فرستد که در ظاهر، برنامه «اکسل» است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

توجه! هکرهای حکومتی ایران مشغول کارند

حمله سایبری هکرهای دولتی ایران به کاربران لینکدیناستکبار_جهانی رو به افول است و کم دشمن نداره . گفتیم انقلاب رو صادر می کنیم و ماموریت انجام شد

گونه‌های متنوع و عجیب موسیقی افغانستان+ویدئودر میان کشورهای همسایه موسیقی افغانستان از تنوع بسیاری برخوردار است و دلیل این تنوع وجود قوم‌ها و زبان‌های مختلف است. زبان‌هایی چون دری و پشتو که ریشه‌شان فارسی است. هنرمندان افغانستان به ادبیات فارسی توجه دارند و از موسیقی هند نیز تاثیر گرفته‌اند. از طرفی هنرمندان افغان در مقایسه با دیگر کشورها به موسیقی بی‌کلام توجه بیشتری دارند.

واقعیت‌هایی از داخل ایران| کمبود بیش از ۱۰۰ هزار پرستار در ایران

کاریکاتور هفته | DW | 22.07.2019یعنی این زنها هستند که از حسادت و زشت بودنشان زنهای دیگر را بگروگان گرفتند. مگر نه کدام مرد احمقی نمیخواهد موهای زیبای زنان را که نمایان وجودی خودشان هست را ببیند!؟ این ملا های زن بدون عمامه را دستگر و ویرانشان کنید!؟

رئیس جمهوری مصر «وضعیت فوق العاده» کشور را سه ماه دیگر تمدید کرد«عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر حالت فوق‌العاده در سراسر مصر را به مدت سه ماه دیگر تمدید شود. به گزارش رسانه‌های مصری، السیسی این دستور را با توجه به «شرایط امنیتی کشور» صادر کرد. «وضعیت فوق ال این هم مثل مبارک سی سال حالت فوق العاده اعلان میکنه تا سرنگون شود این مردیکه یک فاشیسته.