توجه واقع‌بینانه به فضای مجازی، اجباری است که کرونا به وجود آورد/ عیب از مدیرانی است که به‌جای آینده‌پژوهی مدام «نق» می‌زنند/ رتبه ایران در اقتصاد دیجیتال در حد صفر است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات: توجه واقع‌بینانه به فضای مجازی، اجباری است که کرونا به وجود آورد/ عیب از مدیرانی است که به‌جای آینده‌پژوهی مدام «نق» می‌زنند/ رتبه ایران در اقتصاد دیجیتال در حد صفر است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، شیوه‌های سیاست‌گذاری در خصوص شبکه‌های اجتماعی جدید همواره چالش‌برانگیز بوده است؛ فضایی که بر همه حوزه‌های ازجمله ارتباطات و هنجارهای اجتماعی اثرگذار بوده و همین مساله ضرورت برنامه‌ریزی برای شیوه تعامل با آن را جدی‌تر می‌کند. در دوره شیوع کرونا و تعطیلی چند هفته‌ای و چند ماهه بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی، شاهد رشد چشم‌گیر استفاده از فضای مجازی به‌عنوان جایگزین فعالیت‌های حقیقی بودیم. اتفاقی که با چالش‌ها و بروز مشکلاتی هم همراه بود.

شیوه‌های سیاست‌گذاری در خصوص شبکه‌های اجتماعی و نحوه استفاده از آنها همواره با چالش‌هایی مواجه بوده است؛ آیا فکر می‌کنید نوع نگاه سیاست‌گذاران فرهنگی کشور در فضای مجازی، با کاربران در تعارض است؟ حدود ۹ میلیون نفر در جهان طی ماه‌های اخیر به کرونا مبتلا شدند و این واقعیتی جهانی است. تمام کشورهای دنیا چه پیشرفته و چه جهان‌سومی، با این مساله دست به گریبان‌اند. بنابراین مدیران و سیاست‌گذارانی که از این فرصت استفاده نمی‌کنند و «نِق» می‌زنند و سطح مدیریت‌شان در حدی نیست که بر حل مسائل، آینده‌پژوهی و سیاست‌گذاری فائق بیایند، احتمالا عیب از خودشان است. چون یک مدیر است که باید سیاست‌گذاری‌اش را برحسب واقعیت انجام دهد.

کرونا به بعضی‌ها ثابت کرد که پهنا و سرعت اینترنت لازم و کافی را برای پاسخ به نیاز کشور پیش‌بینی نکرده‌اند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ 40 درصد تست‌های کرونا در مشهد مثبت استمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت که هم اکنون 40 درصد تست‌های کرونا در این شهر مثبت است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 28 هزار و 833 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان؛ گروهی از مردم از ابتلا به کرونا احساس ننگ می‌کنند - BBC News فارسیدر افغانستان، تاکنون مرگ بیش از ۵۷۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دختری که می‌خواهد قدم در راه پدر بگذارد و به دنبال شغل رویایی‌اش در ناسا است🔺دختری که می‌خواهد قدم در راه پدر بگذارد و به دنبال شغل رویایی‌اش در ناسا است ⚡️ارن ایزلی اکنون دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع در دانشگاه ایالتی لوییزیانا است. او می گوید: «به یاد دارم وقتی کودک خردسالی بودم، پدرم برچسب های ناسا را به خانه می آورد»
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: سرنوشت 10 هزار کودک سوری که به اروپا پناه آورده اند، مبهم استاردوغان: سرنوشت 10 هزار کودک سوری که به اروپا پناه آورده اند مبهم است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش استفرمانده عملیات و مدیریت مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به اینکه هنوز 80 درصد از مردم بیماری کرونا را خطرناک می‌دانند، گفت: متاسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران به سرعت رو به کاهش است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »