توجه به خواسته‌های متولدین ۸۰ از اولویت‌های فرهنگی کشور است/ صداوسیما همچنان مقبول جامعه است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: توجه به خواسته‌های متولدین ۸۰ از اولویت‌های فرهنگی کشور است صداوسیما همچنان مقبول جامعه است ۸۰ درصد از اعضای جامعه اعلام کرده‌اند که صداوسیما را به عنوان رسانه اصلی جهت مراجعه انتخاب می‌کنند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی و راهبری اجرای نقشه مهندسی فرهنگی کشور که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار کرد: دومین جلسه ستاد مهندسی فرهنگی امروز با حضور اعضای این ستاد در ساختمان ریاست جمهوری برگزار گردید.

عاملی گفت: ارزش این شاخص‌ها به آن است که به صورت سالیانه یا هر شش ماه یکبار رصد فرهنگی انجام شود و نیازها و اولویت‌های فرهنگی جامعه مورد بررسی قرار بگیرد. شناخت جامعه محور هر نوع تصمیم گیری است؛ چرا که مردم ذی‌نفع حوزه فرهنگ هستند. وی خاطرنشان کرد: از جمله دیگر مباحثی که در جلسه امروز مورد توجه قرار گرفت گروه نسل جوان بود؛ امسال نسلی وارد دانشگاه‌ها می‌شود که متولد سال 1380 هستند. این 18 ساله‌ها ظرفیت‌های فرهنگی متنوع و خواسته‌های فرهنگی متفاوتی دارند و هر کدام دارای سبک زندگی اجتماعی منحصر به فرد و متفاوتی هستند؛ توجه به این نسل بسیار مهم است و باید به خواسته‌ها و نیازهای فرهنگی آنها توجه کنیم.

وی با بیان اینکه «آمارهای حاصل از پیمایش‌های علمی برخی نگرانی‌ها را نشان می‌دهد»، خاطرنشان کرد: از جمله نگرانی‌ها این است که شیب مسئله و دغدغه اصلی مردم در حوزه اقتصاد همچنان رو به افزایش است و اقتصاد همچنان مسئله اصلی مردم در جامعه محسوب می‌شود. ما نیز در حوزه فرهنگی نیاز داریم و باید به اقتصاد توجه کنیم و امیدوارم مطالعات اجتماعی مبنای هر نوع تصمیم سازی فرهنگی و اجتماعی ما قرار بگیرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش سیدمحمد حسینی به شایعات تغییر رئیس صداوسیما+ عکس- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnimسیدمحمدحسینی بعد از بذرپاش به شایعه‌سازی درباره تغییر رئیس صداوسیما، واکنش نشان داد.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پناهجوی افغان مظنون به حمله با چاقو در فرانسه: ندایی به من فرمان قتل داددادستانی فرانسه اعلام کرده است که مظنون این حادثه خود را مسلمان معرفی کرده اما اظهاراتش «متناقض» است. بنا به این گزارش وی مدعی شده است که «ندایی» با مضمون توهین به خدا شنیده و به او دستور داده تا دست به قتل بزند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش اروپا به حمله به یک زندان در یمناتحادیه اروپا حمله هوایی به زندانی در شهر ذمار یمن را که موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است، باعث افزایش تنشهای منطقه ای دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا با تحریم ایران به اعتبار دلار به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زدوزیر امور خارجه روسیه برجام را یک دستاورد مهم دیپلماتیک دانست و گفت: آمریکا با تحریم ایران و ممنوع کردن روابط تجاری با ایران، در واقع به اعتبار دلار آمریکا به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حوثی‌ها: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندان ذمار ۶۰ نفر کشته شدندشاهدان عینی در ذمار از شش حمله هوایی به ساختمان زندان این شهر سخن گفته اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی انصارالله یمن به تقدیم استوارنامه سفیر این کشور به ظریفسخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به تقدیم استوارنامه سفیر جدید این کشور در تهران به وزیر خارجه کشورمان، گفت، این اقدام به تمام تحلیل‌ها در مورد موضع ایران در رابطه با مجلس اعلای سیاسی و دولت نجات ملی یمن پایان می‌دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »