توافق سوسیالیست‌ها و پودموس؛ احتمال تشکیل دولت ائتلافی در اسپانیا

21/08/1398 11:04:00 ب.ظ

توافق سوسیالیست ها و پودموس؛ احتمال تشکیل اولین دولت ائتلافی در اسپانیا

پدرو سانچز، رهبر سوسیالیست های اسپانیا اعلام کرد برای تشکیل دولت ائتلافی با حزب پودموس به توافق رسیده است. دو روز پس از انتخابات پارلمانی اسپانیا، نخست وزیر سوسیالیست توانست پس از مذاکره با پابلو ایگلسیاس،...

دو روز پس از انتخابات پارلمانی اسپانیا، نخست وزیر سوسیالیست توانست پس از مذاکره با پابلو ایگلسیاس، رهبر پودموس( ما می توانیم) ، نظر وی را برای ائتلاف و تشکیل دولت مجاب کند. بدین ترتیب با ائتلاف بین سوسیالیست ها و چپ گرایان پودموس، پدرو سانچز می تواند کابینه جدید را تشکیل دهد.

اسپانیا اخیرا چهارمین انتخابات خود در چهار سال اخیر را برگزار کرد. عدم کسب رای اکثریت و نبود توافق برای تشکیل دولت ائتلافی، دلیل برگزاری انتخابات متعدد در این کشور بوده است. پدرو سانچز سه شنبه، ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر)، پس از دیدار با پابلو ایگلسیاس اعلام کرد که دو حزب برای یک دوره کامل چهارساله، دولت تشکیل می دهند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پمپئو: توافق هسته‌ای مصیب‌بار ایران به او اجازه خرید و فروش اسلحه را می‌دهدمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه 11 نوامبر 2019 ضمن انتقاد مجدد از توافق هسته‌ای ایران با

ادامه اعتراضات در کاتالونیا؛ تاکید پارلمان کاتالونیا بر خودمختاریپارلمان کاتولانیا در مخالفت با اخطار دادگاه قانون اساسی اسپانیا با هدف لغو خودمختاری کاتالونیانیا، مصوبه‌ غیرالزام آوری را تصویب کرد که بر خودمختاری این منطقه از اسپانیا تاکید می کند.

با موفقیت چشمگیر راست افراطی وضعیت سوسیالیست‌های اسپانیا پیجیده تر شدسردبیر صفحۀ انگلیسی روزنامۀ «ال‌پائیس» اسپانیا: احتمالا برای اولین بار اتفاقی بی‌سابقه در سیستم سیاسی اسپانیا روی دهد؛ به این معنی که سوسیالیست‌ها برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی موجود، با محافظه‌کاران حزب «مردم» وارد ائتلاف می‌شوند؛ رویدادی که تاکنون در تاریخ اسپانیا دیده نشده است.

‌روحانی در جمع مردم رفسنجان مطرح کرد: طرح معیشتی دولت برای حمایت از 18میلیون خانوار ایرانی‌- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim‌گروه استان‌ها ــ رئیس‌جمهور از طرح دولت برای کمک به خانوارهایی که در فشار اقتصادی‌اند خبر داد و گفت: ‌‌دولت از ماه آینده ‌به 18میلیون خانوار کمک‌هزینه معیشت اعطا‌ می‌کند‌.

یک مقام کرد: ترکیه در حال پاک سازی نژادی در شمال سوریه استیک مقام بارز منطقه خود مختار شمال و شرق سوریه از مذاکرات مستمر با روسیه و دولت سوریه در خصوص انتشار الهی هرچی تروریست و قاتله، از پ ک ک گرفته تا قاتل خاشقچی رو قربان سرباز تورک کنیم تلاش ترکیه در سوریه برای جلوگیری از زمینه سازی تشکیل کشور دموکراتیک کردستان است کرد ها سال ها درتلاش برای تاسیس این کشور هستند که تا به امروز موفق نشدندبرای ساخت این کشورباید بخش هایی ازترکیه سوریه عراق ایران ازکشورهایشان جدا شوند که این کار بسیار سختی میباشد

آیت‌الله جنتی: حاشیه‌سازی و دخالت دولت در انتخابات، خلاف حق‌الناس استدبیر شورای نگهبان تاکید کرد: حاشیه‌سازی و دخالت دولت در انتخابات، محدود کردن حق انتخاب مردم و خلاف حق‌الناس است.