توافق بریتانیا و فرانسه برای تردد مشروط رانندگان کامیون از مرزها - BBC News فارسی

03/10/1399 01:24 ب.ظ

توافق بریتانیا و فرانسه برای تردد مشروط رانندگان کامیون از مرزها

بریتانیا و فرانسه توافق کرده‌اند که رانندگان کامیون با در دست داشتن نتیجه منفی تست کرونا مجاز خواهند بود از مرز کاله عبور کنند. با شیوع ویروس جدید کرونا در بریتانیا که به بسته شدن مرزهای بسیاری از کشورها به روی بریتانیا انجامید، طی روزهای اخیر هزاران راننده در مرز این دو کشور مانده‌اند. آشفتگی در مرز بریتانیا و فرانسه در پی شیوع نوع بشدت مسری ویروس کرونا دانشمندان بریتانیا هشدار داده‌اند که گونه جدید ویروس اکنون همه جا وجود دارد و ممکن است مناطق بیشتری برای جلوگیری از گسترش ویروس با محدودیت شدید مواجه شوند.

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید تاکنون هیچ شواهدی به دست نیامده که گونه جدید ویروس کرونا از نوع قبلی شدیدتر یا کشنده‌تر باشد. اداره پست بریتانیا می‎‏گوید به دلیل محدودیت‌های فعلی در مسیرهای هوایی، جاده‌‌ای و همچنین خطوط کشتیرانی و قطار، به جز جمهوری ایرلند، به طور موقت تمام خدمات پستی به اروپا متوقف شده است.

اگرچه هنوز درباره گونه جدید ویروس کرونا "عدم قطعیت قابل توجهی" وجود دارد، اما بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا گفت که شدت سرایت این گونه ممکن است تا ۷۰ درصد بیشتر از نسخه قدیمی باشد. اما مقامات می‌گویند دلایل و شواهد محکمی در دست نیست که نشان دهد گونه جدید ویروس کرونا به افزایش مرگ می‌انجامد یا واکسن‌های فعلی بر آن کارگر نیست. headtopics.com

مایک رایان، رئیس اورژانس سازمان بهداشت جهانی می‌گوید گونه جدید بخشی طبیعی از تکامل یک بیماری همه‌گیر است و این به معنای آن نیست که وضعیت "خارج از کنترل" شده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »