توافق کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تحریم‌های جدید علیه بلاروس | DW | 01.12.2021

10/09/1400 11:43:00 ب.ظ

نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد اعمال تحریم‌های جدید علیه بلاروس به توافق رسیده‌اند. این تحریم‌ها در رابطه با بحران پناهجویی وضع می‌شود که اتحادیه اروپا بلاروس را مسبب آن می‌شناسد.

نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد اعمال تحریم‌های جدید علیه بلاروس به توافق رسیده‌اند. این تحریم‌ها در رابطه با بحران پناهجویی وضع می‌شود که اتحادیه اروپا بلاروس را مسبب آن می‌شناسد.

نمایندگان کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مورد اعمال تحریم‌های جدید علیه بلاروس به توافق رسیده‌اند. این تحریم‌ها در رابطه با بحران پناهجویی وضع می‌شود که اتحادیه اروپا بلاروس را مسبب آن می‌شناسد.

تحریم‌های جدید علیه بلاروس که کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت خود با آن را اعلام کرده‌اند شامل ۲۸ شخص و نهاد می‌شود که به روند قاچاق پناهجویان به مرزهای خارجی اروپا کمک کرده‌اند.پنگ شوای که از اوایل ماه نوامبر از انظار عمومی دور بوده است، در این مدت چند تماس مستقیم با مقامات خارج از چین داشته است.در سال‌های گذشته، تحت تاثیر محدودیت‌های ارزی که در ایران به وجود آمده بود، دولت روحانی اعلام کرد که بخشی از کالاهای اساسی باید با نرخ ۴۲۰۰ تومانی به کشور وارد شوند تا افزایش قیمتی در این حوزه دیده نشود.پنگ شوای که از اوایل ماه نوامبر از انظار عمومی دور بوده است، در این مدت چند تماس مستقیم با مقامات خارج از چین داشته است.

به گفته محافل اتحادیه اروپا، شرکت هواپیمایی دولتی"بلاویا" یا هواپیمایی"بلاویا بلاروس" نیز در فهرست این تحریم‌ها قرار دارد.این شرکت در آینده نمی‌تواند از شرکت‌های اروپایی هواپیما اجاره کند.با این حال یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا گفت که حضور پنگ شوای در انظار عمومی، نگرانی‌ها درمورد امنیت و آزادی او را کاهش نمی‌دهد.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید اتحادیه اروپا که پیش از این بلاروس را تحریم کرده الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری این کشور را متهم می‌کند که مهاجران را به‌عمد به بلاروس آورده و برای اعمال فشار بر اتحادیه، آن‌ها را راهی مرزهای لهستان، لیتوانی و لتونی کرده تا وارد خاک اتحادیه اروپا شوند.او می‌پرسد، «آیا ما باید مانند دولت پیشین به اسم مداخله برای اصلاح قیمت، علاوه بر فروش تمام ارزهای تأمین‌شده، ۶۵ میلیارد دلار از ذخایر بانک مرکزی را در بازار به باد بدهیم؟ دولت پیشین دو تجربه شکست‌خورده بحران ۱۳۷۴ و ۱۳۹۰ را پیش رو داشت و دیده بود که این روش بی‌نتیجه است، ولی عبرت نگرفت حالا ما سه تجربه را می‌بینیم.بلاروس این اتهامات را رد کرده است.اتحادیه اروپا در این بیانیه از چین می‌خواهد تا مدارک قابل تأییدی از ایمنی، رفاه، و محل نگهداری پنگ شوای ارائه دهد، و تحقیقات کامل، عادلانه، و شفافی درباره اتهامات تجاوز جنسی به او انجام دهد.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید طرح تعلیق قواعد حمایت از مهاجران در مرز بلاروس همزمان، کمیسیون اتحادیه اروپا می‌خواهد با توجه به اوضاع مرزی بلاروس، به لهستان، لتونی و لیتوانی اجازه دهد تا برخی از قواعد حمایت از پناهجویان را تعلیق کنند.از هنگامی که پنگ شوای در ماه نوامبر در شبکه‌‌های اجتماعی چین گفت که ژانگ گائولی، معاون سابق نخست وزیر، به او تعرض جنسی کرده، این بازیکن تنیس در محافل عمومی حاضر نشده است.

بر اساس طرح بروکسل، روند ثبت و بررسی تقاضاهای پناهجویی می‌تواند به جای ۱۰ روز ۴ هفته طول بکشد.در سال‌های اخیر تعداد فزاینده‌ای از تاجران، فعالان، و شهروندان عادی چین پس از انتقاد از چهره‌های حزبی، فساد، یا حمایت از کارزارهای حامی دموکراسی و حقوق کارگران از انظار عمومی ناپدید شده‌اند.با تورم افسار گسیخته بعدی چه می‌کند؟» رییس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت گفت که ارزش پول ملی ایران در طول سه سال گذشته کمتر از یک‌ششم شده است، یعنی بیش از پنج‌ششم ارزش خود را از دست داده است.در این مدت معمولا پناهجویان در مراکز پذیرش پناهجویان در مرزها مستقر می‌شوند.بر اساس این طرح که قرار است برای شش ماه اعمال شود، اخراج پناهجویانی که تقاضایشان مورد پذیرش واقع نشده آسان‌تر خواهد شد.برترین‌ها پر خواننده‌ترين‌ها ۱ طرح دوحزبی کنگره برای مقابله با برنامه پهپادی ایران؛ نامه ۲۵ نماینده جمهوری‌خواه به جو بایدن در مخالفت با کاهش تحریم‌ها ۲.گالری تصویری؛ بر سر پناهجویان بلاتکلیف بلاروس چه خواهد آمد؟ لوکاشکنو چه می‌گوید؟ الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس ۲۶ نوامبر با حضور در میان پناهجویان در منطقه مرزی بلاروس و لهستان ضمن وعده کمک به آن‌ها از دولت آلمان خواست تعدادی از مهاجران را بپذیرد.ولی آن را باید با ادامه وضع فعلی سنجید که دو نرخی رخ خواهد داد و قیمت دلار تا عید ممکن است به مقادیر غیرقابل تحملی برای اقتصاد ملی نیز برسد.اما آنگلا مرکل که روزهای پایانی صدراعظمی خود در آلمان را می‌گذراند گفته است، این مشکل باید در سطح اروپا حل شود.

لوکاشنکو پیش از این نیز گفته بود، منتظر پاسخ اتحادیه اروپا برای پذیرفتن ۲۰۰۰ پناهجوست.گالری تصویری؛ بر سر پناهجویان بلاتکلیف بلاروس چه خواهد آمد؟ ترس از شیوع کرونا هنوز مشخص نیست بر سر ۲۰۰۰ پناهجویی که در یک انبار در بروزگی در نزدیکی مرز زندگی می‌کنند چه خواهد آمد.در کنار آن افرادی نیز این ارز را گرفتند و هیچوقت به کشور بازنگردادند.ترس از شیوع کرونا در این خوابگاه موقت بالا گرفته است.تا کنون یک مورد مبتلا به کرونا در این محل تشخیص داده شده است.لوکاشنکو تأکید کرده که مانع ادامه سفر این پناهجویان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخواهد شد.به گزارش ایسنا، فروغان گران‌سایه معتقد است: « با توجه به اینکه در ایران یک نظام توزیع یک پارچه وجود ندارد، وقتی کالایی حتی با ارز دولتی تولید می‌شود نیز در مراحل بعدی تا زمانی که به دست مصرف کننده نهایی برسد با افزایش قیمت‌هایی مواجه می‌شود.

گالری تصویری؛ بر سر پناهجویان بلاتکلیف بلاروس چه خواهد آمد؟ کمبودهای بسیار هانس کلوگه، مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی دوشنبه ۲۲ نوامبر از خوابگاه موقت پناهجویان در نزدیکی مرز بلاروس و لهستان بازدید کرد و وعده ارسال دارو و کالاهای مورد نیاز را داد.مقام‌ها می‌گویند، حدود ۱۰۰ مهاجر، از جمله افراد مبتلا به ذات‌الریه تا کنون به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.گالری تصویری؛ بر سر پناهجویان بلاتکلیف بلاروس چه خواهد آمد؟ مهاجران بلاتکلیف اتحادیه اروپا لوکاشنکو را متهم می‌کند که با سازماندهی، مهاجران را از مناطق بحران‌زده به مرزهای اتحادیه اروپا کشانده است تا اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار دهد.آن‌ها می‌گویند که گروه محدودی از این ارز استفاده می‌کند و صاحبان همان رانت نیز از تداوم اجرایش دفاع می‌کنند؛ در صورتی که با حذف این ارز هم می‌توان شیوه‌هایی برای حمایت از مردم تعریف کرد و هم راه این رانت را مسدود کرد.لهستان و کشورهای حوزه بالتیک مرزهای خود را بسته‌اند و به همین دلیل پناهجویان در این کشور گیر افتاده‌اند.گالری تصویری؛ بر سر پناهجویان بلاتکلیف بلاروس چه خواهد آمد؟ لهستان مرز خود را بست به گفته گارد مرزی لهستان، حداقل ۳۷۵ نفر روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر تلاش کرده‌اند از بلاروس وارد خاک کشورهای اتحادیه اروپا شوند.

اما آن‌ها به بلاروس بازگردانده شدند.آن‌ها بی‌توجه به کودکی که پشت سرشان از سطل زباله مشغول جمع‌آوری آشغال است به خیابان نگاه می‌کند.پنج مهاجر به دلیل از‌ حال‌رفتگی در بیمارستان بستری شدند.پلیس سه مظنون به قاچاق انسان را بازداشت کرد.از آن‌جا که لهستان اجازه ورود خبرنگاران به این منطقه مرزی را نمی‌دهد، نمی‌توان صحت این خبرها را بررسی کرد.او می‌گوید"کودکانی بودند که ۲۰ ساعت در روز نیز مشغول کار بودند؛ این یک نوع برده‌داری نوین است".گالری تصویری؛ بر سر پناهجویان بلاتکلیف بلاروس چه خواهد آمد؟ تلاش اتحادیه اروپا برای برگرداندن پناهجویان دفتر جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، با وزارت خارجه بلاروس برای تسهیل بازگرداندن پناهجویان در تماس است.

در اواسط نوامبر صدها نفر با پروازی ویژه به عراق بازگشتند.طبق خبرها، شنبه ۲۷ نوامبر نیز شرکت هواپیمایی عراق صدها شهروند عراقی را از فرودگاه مینسک به شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق منتقل کرده است.تصاویر کودکان، زنان و مردان زباله‌گرد در ایران پیش‌تر خبرگزاری"ایسنا" در گزارشی درباره زنان زباله‌گرد از قول"زینب" یک زن زباله‌گرد نوشت: «خفت‌گیری و تجاوز، مهم‌ترین مشکل زنان کارگری است که زباله‌جمع‌کن هستند.این شرکت می‌گوید، شامگاه شنبه نیز صدها نفر دیگر را به عراق بازمی‌گرداند..

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند🔺اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا گفت که حضور پنگ شوای در انظار عمومی، نگرانی‌ها درمورد امنیت و آزادی او را کاهش نمی‌دهد.

تداوم بلاتکلیفی بر سر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی | DW | 01.12.2021بخش خصوصی اقتصاد ایران خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و تک‌نرخی کردن ارز است. احمد توکلی، رئیس هیأت مدیره سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه به سران سه قوه حذف آن را بحران‌زا می‌داند که تبعاتی خواهد داشت.

اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند🔺اتحادیه اروپا از چین خواست در مورد سلامت تنیسور ناپدید شده «مدرک قابل تأیید» ارایه کند یکی از سخنگویان اتحادیه اروپا گفت که حضور پنگ شوای در انظار عمومی، نگرانی‌ها درمورد امنیت و آزادی او را کاهش نمی‌دهد.

ترکیه ششمین کشور جهان با بالاترین مقاومت در برابر کرونا شدترکیه در رتبه ششم فهرست کشورهای دارای بالاترین مقاومت در برابر نوع ویروس کووید-19 قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی

وضعیت اسفبار کنونی جان مردم را به لب رسانده است/ با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، قیمت دلار تا عید به مقادیر غیرقابل تحملی می‌رسداحمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه ای به روسای قوای سه گانه، کنار گذاشتن ارز ۴۲۰۰ تومانی را با تصمیمات اتخاذ شده فعلی بحران‌زا دانست و برای آن تبعاتی را متصور شد.

وزرای خارجه ترکیه و نروژ در شهر ریگا دیدار کردندمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه با همتای نروژی خود دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی