توافق نتانیاهو و گانتس بر سر تشکیل دولت ائتلافی در اسرائیل | DW | 29.03.2020

10/01/1399 03:15:00 ب.ظ

بحران کرونا به بن‌بست سیاسی تشکیل دولت در اسرائیل پایان داد. رهبران دو حزب 'لیکود' و 'لیست آبی و سفید' در جلسه‌ای شبانه بر سر تشکیل یک دولت ائتلاف بزرگ به توافق رسیدند.

نخستین گام جدی برای برون‌رفت از بحران سیاسی اسرائیل: توافق بر سر تشکیل دولت ائتلافی با رهبری چرخشی. بنیامین نتانیاهو و بنی‌ گانتس با اشاره به ضرورت مقابله با بیماری کرونا بر سر تشکیل یک دولت ائتلافی به توافق رسیدند. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کنونی اسرائیل و رهبر حزب محافظه‌کار لیکود با بنی گانتس، فرمانده پیشین ارتش این کشور و رهبر لیست موسوم به"آبی و سفید" روز یکشنبه ۱۰ فروردین (۲۹ مارس) بر سر تشکیل یک دولت اضطراری به توافق رسیدند.

هر دو سیاستمدار تشکیل چنین دولتی را در شرایط کنونی و با اشاره به شیوع بیماری کرونا الزامی اعلام کرده‌اند.

گفته شده است که مذاکرات بین رهبران دو حزب روز یکشنبه ۲۹ مارس نیز ادامه خواهد یافت. قرار است توافق حاصله به امضای رهبران این دو حزب برسد. رهبری چرخشی بر اساس گزارش‌هایی که از سوی رسانه‌های اسرائیل منتشر شده است، قرار بر تقسیم مسئولیت زمامداری اسرائیل بین بنیامین نتانیاهو و بنی‌ گانتس است.

سایت"تاگس‌شاو" وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان در گزارشی نوشته است که بر اساس توافق بین رهبران دو حزب یاد شده، قرار است بنیامین نتانیاهو برای مدت ۱۸ ماه (تا اکتبر سال ۲۰۲۱) رهبری دولت اسرائیل را بر عهده داشته باشد. پس از آن قرار است بنی گانتس به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل دولت ائتلاف بزرگ را اداره کند. headtopics.com

مشخص بود نتانیاهو کنار رفتنی نیست

😂😂😂😂😂😂😂😂😂 کرونا پیروز شد

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

جو بایدن حملات رسانه‌ای علیه پرزیدنت ترامپ بر سر شیوع کرونا را آغاز کرده استجو_بایدن حملات رسانه‌ای علیه پرزیدنت ترامپ بر سر شیوع کرونا را آغاز کرده است پیروزی های پیاپی بایدن بر رقیب انتخاباتی اش سناتور برنی سندرز در انتخابات درون حزبی دموکرات ها ناگهان تحت الشعاع گسترش ویروس کرونا در ایالات متحده قرار گرفت. تا اخرین نفس کثافتهای گلوبالیسم باید تقلا کنن جو بایدن هنوز فرق بین سارس و کرونا رو نمیدونه و همش جفنگ میگه تقریباً در همه کشورهای اروپایی احزاب اپوزیسیون کمترین انتقادی از دولت می کنند تا دولت‌ها بتوانند بر روی مبارزه با کرونا تمرکز زیادتری بکنند! متأسفانه در ایالت متحده آمریکا حزب دموکرات برایش اصلأ اتحاد و همیاری ملی هیچ ارزشی ندارد و مانند آخوندهای خودمان تنها به قدرت فکر می کنند.

919 فوتی در 24 ساعت: ایتالیا رکورد مرگ بر اثر کرونا در یک روز را شکستویروس کرونا در 24 ساعت بین 26 و 27 مارس 2020 جان 919 نفر را در ایتالیا گرفت، تا رکورد جدیدی در این حالا اینهمه فوت میکنن ایتالیا یه وقت خاموش نشه!

با هر بازیکنی که به تمرین تیم ملی هندبال نیاید بر اساس قانون برخورد می‌کنیممحمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال ایران، در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین:لژیونرهای هندبال ایران هرگز اعلام نکرده‌اند برای تیم ملی بازی نمی‌کنند 🔺این گفت‌وگوی ویدئویی را روز شنبه، 9 فروردین 99، در اعتمادآنلاین ببینید. مشاهده در سایت👇

۸۳۲ نفر دیگر در اسپانیا بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختنددر حالیکه طبق گزارش مقام‌های چینی در شبانه‌روز گذشته در این کشور سه نفر در اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا جان خود را از دست داده‌اند که شمار جانباختگان در اروپا و آمریکا سیر صعودی گرفته است. شیوع کرونا؛ ۲۴ ساعت مرگبار در اسپانیا: ۸۳۹ نفر دیگر جان باختند بیشتر بخوانید:

بیکاری حدود 8 هزار نفر در تهران بر اثر کرونامدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران اعلام کرد تا کنون 7 هزار و 752 نفر به دلیل شیوع کرونا در این کشور شغل خود را از دست داده اند. - خبرگزاری آناتولی

تاکید مولوی عبدالحمید بر عدم برگزاری نماز جمعه تا زمان پایان شیوع کرونا استمعاون اداری امام جمعه اهل سنت زاهدان و استاد دارالعلوم این شهر گفت: علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان بر عدم برگزاری نماز جماعت به ویژه نماز جمعه تا زمان پایان شیوع ویروس کرونا تاکید کرده‌اند.