توافق بغداد با واشنگتن برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق

31/05/1399 01:48 ب.ظ

نخست وزیر عراق از توافق با ایالات متحده آمریکا برای خروج نظامیان این کشور از عراق خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نخست وزیر عراق از توافق با ایالات متحده آمریکا برای خروج نظامیان این کشور از عراق خبر داد. - خبرگزاری آناتولی مصطفی الکاظمی٬ نخست وزیر عراق اعلام کرد که پس از دیدار با دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور آمریکا در خصوص خروج کامل نیروهای این کشور از عراق به توافق رسیده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق٬ الکاظمی با موفقیت آمیز خواندن این دیدار گفت: برای اولین بار شاهد رفتار و موضع شفاف آمریکا در خصوص خواست‌های دولت عراق از این کشور بودیم.

وی تصریح کرد: با طرف آمریکایی توافق کردیم که نیروهای خود را از عراق خارج کند. در این زمینه تصمیم بر این شد که یک هیأت فنی برای ایجاد ساز و کار لازم تعیین کنیم. کاظمی همچنین با اشاره به اینکه توافق‌های دوجانبه در زمینه‌های گوناگون با ایالات متحده امضا شده٬ اعلام کرد که مهمترین آنها توافق‌نامه گاز طبیعی «ذی‌قار» است.

ادامه مطلب:
aa_persian »

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.

ترکیه: 8 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردیمترکیه: 8 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردیم

عراق: سطح آب ورودی از ایران کاهش یافته استوزارت منابع آب عراق از کاهش سطح آب در سدهای دربندیخان و دوکان ورودی از خاک ایران خبر داده و آن را «خلاف هنجارها و قوانین بین المللی» دانست. - خبرگزاری آناتولی

چهار تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدند

وزارت انرژی ایالات متحده: پنج شرکت آمریکایی با عراق قراردادهای انرژی امضا کردندوزارت انرژی ایالات متحده: پنج شرکت آمریکایی با عراق قراردادهای انرژی امضا کردند وزارت انرژی ایالات متحده اعلام کرد که پنج شرکت آمریکایی با هدف تقویت استقلال انرژی عراق و عدم وابستگی آن به ایران، با دولت عراق قراردادهای انرژی امضا کرده‌اند.

ترامپ در دیدار با الکاظمی: نیازی نیست که برای مدت طولانی در عراق بمانیمرئیس جمهوری آمریکا: ما از عراق حمایت خواهیم کرد تا این کشور قادر به دفاع از خود باشد و منتظر روزی هستیم که دیگر نیازی به حضور نیروهای ما نباشد