توافق هسته‌ای با ایران «فاجعه» بود

07/06/1398 11:42:00 ق.ظ

مایک پنس: توافق هسته‌ای با ایران «فاجعه» بود

معاون رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که برجام یک توافق فاجعه‌بار بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارای بی اساس علیه ایران گفت: توافق هسته ای با ایران یک فاجعه بود. خروج از این توافق یک تصمیم درست بود..ر راستای پایان دادن به سوءاستفاده از آمریکا بود..جهان.به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سی.ان.ان ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در بازگشت از سفر به مسکو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: توافقنامه‌ای که با آمریکا به آن دست یافتیم، حرکت درستی به سوی ایجاد منطقه امن و تخلیه منطقه شرق فرات از یگان‌های مدافع خلق کرد است..

وی مدعی شد: ما در واقع با خروج از این توافق فاجعه‌بار توانستیم با بزرگترین کشور حامی تروریسم مقابله کنیم...معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به شکست داعش در مناطقی که تصرف کرده بودند، گفت: «ما اسلام رادیکال را از مناطقی که در دست داشتند، بیرون راندیم و دیگر خلافت اسلامی وجود ندارد.».

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

مشاهده دوباره یوز آسیایی در خراسان‌شمالی/ امیدها برای تداوم نسل یوزها زنده شد- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

مایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیممایک پنس: با خروج از توافق هسته‌ای ایران به دوران سوءاستفاده از آمریکا پایان دادیم معاون رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به شکست داعش در مناطقی که تصرف کرده بودند گفت: ما اسلام رادیکال را از مناطقی که در دست داشتند بیرون راندیم و دیگر خلافت اسلامی وجود ندارد

سخنگوی طالبان: دستیابی به توافق نهایی با آمریکا نزدیک است | DW | 28.08.2019مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به کسب توافق با نمایندگان گروه طالبان بر سر استقرار صلح در افغانستان ابراز خوش‌بینی کرد. سخنگوی طالبان نیز تایید کرده که دستیابی به 'توافق نهایی' نزدیک است.

اردوغان: هرگز اجازه تاخیر در توافق با واشنگتن درباره سوریه را نخواهیم دادرئیس جمهور ترکیه تاکید کرد، توافقنامه امضا شده با واشنگتن برای ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه اقدام درستی است و آنکارا هرگز اجازه نخواهد داد این امر به تاخیر بیافتد.

توافق جنبش ۵ ستاره و حزب دموکراتیک ایتالیا؛ کونته نخست‌وزیر ماندلوئیجی دی مایو با انتقاد از ماتئو سالوینی گفته بود که او ائتلاف ۱۴ ماهه سیاسی در این کشور را «از برق کشیده است».

جانسون: بدون لغو پشتوانه مرزی ایرلند چشم اندازی برای توافق برکسیت وجود نداردسخنگوی بوریس جانسون می گوید مکالمه تلفنی نخست وزیر بریتانیا با ژان کلود یونکر «مثبت و اساسی» بوده است.

مذاکرات صلح در قطر؛ طالبان و آمریکا در آستانه توافقبه نظر می‌رسد طالبان و هیات آمریکایی بیش از همیشه به توافق با یکدیگر نزدیک هستند.