توافق اخیر، بن‌بست روابط ایران با آژانس را شکست/ ۲۰ سپتامبر با شرایط عجیب و بی‌سابقه‌ای در تاریخ شورای امنیت مواجه خواهیم بود/ فعال شدن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا، در عمل به رسمیت شناخته نخواهد شد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 72 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

احمدی در گفت‌وگو با ایلنا: توافق اخیر، بن‌بست روابط ایران با آژانس را شکست/ ۲۰ سپتامبر با شرایط عجیب و بی‌سابقه‌ای در تاریخ شورای امنیت مواجه خواهیم بود/ فعال شدن مکانیسم ماشه از سوی آمریکا، در عمل به رسمیت شناخته نخواهد شد

مواجهه بی‌سابقه ایران و ایالات متحده در نهادهای بین‌المللی و ناکامی‌های آمریکا فضا را به سمت یکجانبه‌گرایی بیشتر این کشور در به کارگیری فشارهای اقتصادی و سیاسی بر ایران پیش برده است. در این فضا اما نتوانسته کشورهای دیگر را با خود همراه سازد و این برگ برنده‌ای برای ایران در مناسبات بین‌المللی است. بیانیه‌های اخیر آژانس بین‌المللی نیز به ترسیم فضای مثبت برای ایران بسیار کمک کرده است.

وی درباره اینکه آمریکا نتوانسته علیه ایران اجماعی در شورای امنیت سازمان ملل شکل دهد بنابراینسوال این است که فعال‌سازی مکانیزم ماشه توسط این کشور به چه شکل اجرایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: سفیر نیجر در سازمان ملل که رئیس شورای امنیت در ماه سپتامبر است، به رغم فشارهای آمریکا تاکنون مواضع رئیس قبلی در مخالفت با ادعای آمریکا مبنی بر شروع مکانیسم ماشه را ادامه داده و بر نظر خود که در ظرفیت ملی به همراه سه کشور آفریقایی دیگر عضو شورای امنیت ابراز کرده بود، پایبند مانده است.

این کارشناس مسائل بین‌المللی با بیان اینکه اسرائیل تلاش داشته تا در سوریه و حتی گاهی در عراق با دست باز علیه متحدان منطقه‌ای ایران عمل کند، تصریح کرد:‌ در این رابطه، فشارهایی نیز روی روسیه برای انفعال وجود داشته و ابهامات و سوالاتی در مورد سیاست روسیه در این رابطه وجود دارد. اعلام عادی‌سازی روابط اسرائیل و امارات یکی از آخرین پرده‌ها در تلاش آمریکا برای واداشتن کشورهای منطقه به عادی‌سازی روابط با اسرائیل است. قبل از این تحولاتی در این مسیر، از جمله در رابطه با عمان، قطر و بحرین را شاهد بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در سطح بین‌المللی نیز مشکلاتی وجود دارد، ابراز داشت: آلمان، فرانسه و انگلیس نیز ادعاهایی را علیه سیاست منطقه‌ای ایران مطرح می‌کنند، بویژه در بیانیه برلین مورخ ۱۹ ژوئن چنین کرده‌اند. به رغم اختلاف در قضیه مکانیسم ماشه، این یکی از حوزه‌هایی است که متاسفانه اروپا ممکن است به راحتی با آمریکا برای فشار بر ایران همراه و همسو شود. اگر در انتخابات آمریکا، بایدن بر ترامپ غلبه کند، این همراهی و همسویی می‌تواند جدی‌تر مطرح شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دیدگاه: انجمن قضات آلمان و حقوق بشر در ایران گفت‌وگو با منصوره شجاعیانجمن قضات آلمان که گفته می‌شود از نهادهای غیردولتی و صاحب‌نفوذ آن کشور است،‌ جایزه حقوق بشر خود را به نسرین ستوده وکیل زندانی اهدا کرد. جایزه پیشین این انجمن، سال ۲۰۱۷ به یک وکیل ویتنامی تعلق گرفته ب
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تولید تلفن همراه در ایران با همکاری آسیایی‌هامعاون وزیر و سرپرست هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام کرد که این سازمان مطالعات برای تولید گوشی های هوشمند تلفن همراه به صورت قطعات منفصله اعم از SKD و CKD، از طریق به همرسانی فعالان داخلی با شرکای آسیایی توانمند را آغاز کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایران: سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا نداردسفر وزیر خارجه سوئیس به تهران به برخی شایعات درباره احتمال میانجی‌گری این کشور میان تهران و واشنگتن دامن زده بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از حجاب اجباری در خانه تا عکس یادگاری با ماسک؛ مدرسه در دوران کرونا
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ابهام‌ها در مورد بازگشایی مدارس در ایران و مشکلات آموزش مجازی - BBC News فارسیوزیر آموزش و پرورش ایران می‌گوید، حضور دانش آموزان در مدرسه الزامی نیست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نخستین سفیر افغانستان در امور مهاجران؛ زندگی افغان‌ها در ایران تسهیل می‌شود؟وزارت خارجه افغانستان در چند روز اخیر ۱۳ سفیر جدید را معرفی کرده که در این میان پست سفیر سیار و به عبارتی «نماینده خاص در امور مهاجرین» با واکنش‌های زیادی روبرو شده است. یورونیوز با محمد شفق خواتی، سفیر سیار افغانستان در امور مهاجران گفت‌وگویی انجام داده است که در این گزارش آن را بخوانید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »