توافق فرانسه-ایران به سود حزب‌الله خواهد بود؛ گفت‌وگوی ایران‌وایر با اشرف ریفی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«اشرف ریفی»، وزیر سابق دادگستری لبنان، در گفت‌وگو با ایران‌وایر اظهار داشت: «دیدارهای 'امانوئل مکرون'،در لبنان، پس از انفجار_بیروت، ابتکار عمل را به پاریس وتهران سپرد و تنها شامل مفادی به نفع 'حزب_الله' و ایران بود» گزارش فاطمه العثمان👇 راستی_آزمایی

«اشرف ریفی»، وزیر سابق دادگستری لبنان، در یک گفت‌وگوی صوتی با «ایران‌وایر» اظهار داشت: «دیدارهای "امانوئل مکرون"، رییس‌جمهور فرانسه در لبنان، پس از انفجار بندرگاه بیروت، ابتکار عمل را به پاریس و تهران سپرد و تنها شامل مفادی به نفع "حزب‌الله" و ایران بود. برنامه او در این سفر عدم گفت‌وگو درباره سلاح‌های حزب‌الله در ازای کمک این گروه به تشکیل هرچه سریع‌تر دولت جدید لبنان و هم‌چنین حمایت اقتصادی از این کشور بود.

حزب‌الله علی‌رغم مخالفت با تحقیقات خارجی درباره این حادثه و عدم اعتمادش به هیچ نهاد بین‌المللی، به مشارکت پلیس فدرال آمریکا «اف.بی.آی» برای انجام تحقیقات درباره این بندرگاه اعتراض کرده است. وزیر سابق دادگستری لبنان انفجار بندرگاه بیروت را «حادثه‌ای عظیم، نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت توصیف و تصریح کرد که حزب‌الله در پی این انفجار متزلزل شده است و دیگر مانند سابق قادر به تحمیل شروط خود درباره این حادثه نیست. به همین دلیل، حتی از لحاظ قانونی نیز نتوانست مانع ورود «اف.بی.

به گفته ریفی، «حزب‌الله در بندرگاه بیروت دارای یک محوطه امنیتی مشهور به "بوابه فاطمه" است و با گرفتن ۵۰۰۰ دلار آمریکا کالاهای تجاری را از طریق آن به بیرون از بندرگاه می‌آورد. هیچ گروه دیگری جز حزب‌الله توان خارج کردن مواد ممنوعه را از بندرگاه ندارد.» ریفی ورود نیترات آمونیوم به بندرگاه در زمان مسئولیتش به‌عنوان مدیرکل نیروهای امنیت داخلی را تکذیب و تاکید کرد: «این نیروها هرگز در امور بندرگاه دخالت نمی‌کنند. من نیز در سال ۲۰۱۳ و قبل از ورود این مواد به بندرگاه بیروت بازنشسته شدم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت فرانسه به دنبال تعیین مجازات برای صدور گواهی بکارت استگروهی از پزشکان متخصص زنان و زایمان در فرانسه از طرح دولت برای ممنوعیت صدور گواهی بکارت و تعیین مجازات برای آن انتقاد کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در اردوی فرانسه؛ آبی‌پوشان بدون امباپه به مصاف کرواسی می‌روندکیلین امباپه هفتمین بازیکن باشگاه پارس سن ژٰرمن محسوب می‌شود که به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خط لوله مشترک ایران و اسرائیل نقطه قوت توافق با امارات متحده عربیدر حالی که بیشتر هیاهو و جنجال توافق اسرائیل و امارات متحده عربی بر بخش‌های فناوری، بهداشت و درمان، آموزش و گردشگری متمرکز است، شاید این توافق بیش از همه به نفع خط لوله نفتی باشد که اسرائیل زمانی در یک طرح مشترک مخفیانه با ایران راه‌اندازی کرده بود
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

روحانی: ایران و ترکیه درباره توافق خیانت‌بار امارات تصمیم واحدی اتخاذ کنندتهران-ایرنا- رئیس جمهوری گفت: توافق خیانت‌بار امارات با رژیم صهیونستی تهدیدی برای امنیت منطقه و لطمه به جهان اسلام و آرمان فلسطین است و از آنجا که ایران و ترکیه در بسیاری از مسایل جهان اسلام هم نظر و هم رأی هستند می‌بایست در این خصوص تصمیم واحدی را اتخاذ کرده و نسبت به مسایل امت اسلام همکاری نزدیکی داشته باشند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

واکنش 'اتحادیه ضد عادی‌سازی روابط با اسرائیل' به توافق میان تل‌آویو و ابوظبی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مخالفان استفاده از ماسک در فرانسه چه کسانی هستند؟زنان یا مردان، تحصیلکرده‌ها یا افراد با تحصیلات پایین‌تر، راست‌ها یا چپ‌ها، مخالفان استفاده از ماسک در فرانسه چه کسانی هستند؟ جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »