توافق اخیر با آژانس برد-برد است/ روابط اصولی با آژانس می‌تواند فرصت اغراض آمریکا را بگیرد

11/06/1399 03:21:00 ب.ظ

کمالوندی: توافق اخیر با آژانس برد-برد است/ روابط اصولی با آژانس می‌تواند فرصت اغراض آمریکا را بگیرد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: توافق اخیر فصل جدیدی در روابط ایران و آژانس رقم زده و پادمان پروتکل الحاقی و برجام سه قالب اصلی چارچوب روابط ما با آژانس است. کمالوندی ادامه داد:‌اگر بر همین مبانی به این سؤالات پاسخ و اجازه دسترسی می‌دادیم بدون شک وارد یک دوره بی‌پایان از سؤال و دسترسی‌ها و تله دشمن می‌شدیم و دشمنان کشور که همواره مطالب ساختگی را مطرح می‌کنند، آژانس را مستمسک اغراض سیاسی خود قرار...

کمالوندی ادامه داد:‌اگر بر همین مبانی به این سؤالات پاسخ و اجازه دسترسی می‌دادیم بدون شک وارد یک دوره بی‌پایان از سؤال و دسترسی‌ها و تله دشمن می‌شدیم و دشمنان کشور که همواره مطالب ساختگی را مطرح می‌کنند، آژانس را مستمسک اغراض سیاسی خود قرار می‌دادند که نه به نفع ایران بود و نه آژانس.

کمالوندی خاطرنشان کرد: درنتیجه این توافق، پس از این‌که نگرانی‌های ایران رفع شد، موافقت کردیم که این دسترسی‌ها را بر مبنای پروتکل، به‌صورت داوطلبانه انجام دهیم چرا که یک ماده در پروتکل الحاقی وجود دارد که کشور عضو می‌تواند، مواردی را داوطلبانه اجرا کند لذا به لحاظ حقوقی ملاحظه ما مورد نظر قرار گرفته شد، ضمن این‌که اگر متن بیانیه را ملاحظه کنید، در گفتگو‌هایی که صورت گرفت عملاً جلوی یک روند بی‌پایانی که می‌توانست مشکل‌ساز باشد، گرفته شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ما شاهد بودیم که در سطح گسترده رسانه‌ها و شخصیت‌های بین‌المللی در مورد توافق بین ایران و آژانس موضع‌گیری و عمدتاً از آن استقبال کردند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کمالوندی: نتیجه‌ توافق میان ایران و آژانس برد-برد استسخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران توافق حاصل شده میان این نهاد و آژانس بین المللی انرژی اتمی را یک موفقیت بزرگ و نتیجه اش را برد-برد عنوان کرد. - خبرگزاری آناتولی

روحانی: توسعه و تقویت روابط راهبردی با همسایگان از اولویت‌های ایران استتهرانه - ایرنا - رییس جمهوری توسعه و تقویت روابط راهبردی با همسایگان بویژه در حوزه‌های تجاری و اقتصادی را از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تاکید کرد: پیوندهای تاریخی و فرهنگی ملت‌های منطقه، پایه مستحکمی برای توسعه و ارتقاء بیش از پیش همکاری‌ با کشورهای همسایه و به تبع آن، تامین کننده منافع مشترک ملت‌ها و دولت‌های منطقه است.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.

اجازه ایران برای بازرسی از دو سایت مورد درخواست آژانس هوشمندانه بود/چشم‌انداز نشست ماه سپتامبر شورای حکام مثبت است/ ترامپ برای مقابله با ایران تا انتخابات به هر دری می‌زنددیپلمات پیشین ایران به بررسی و تحلیل آثار سفر مدیرکل آژانس بین المللی به ایران‌و در نشست ماه سپتامبر شورای حکام پرداخت و اقدام ایران در قبال آژانس و قطعنامه ‌اخیر آن درباره ایران را هوشمندانه قلمداد کرد.

روحانی: توسعه روابط راهبردی با همسایگان بویژه در حوزه اقتصادی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimروحانی: وزارتخانه‌ها برای گسترش روابط خارجی وارد عرصه شوند توسعه و تقویت روابط راهبردی با همسایگان بویژه در حوزه اقتصادی از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است ملت و دولت ایران همواره در کنار ملت و دولت‌های دوست و برادر همسایه خواهند بود