توافق اولیه برای ائتلاف «چراغ راهنمایی» در آلمان؛ برنامه دولت احتمالی شولتس چیست؟

25/07/1400 10:45:00 ق.ظ

توافق اولیه برای ائتلاف «چراغ راهنمایی» در آلمان؛ برنامه دولت احتمالی شولتس چیست؟

سیاست آلمان, آلمان

توافق اولیه برای ائتلاف «چراغ راهنمایی» در آلمان ؛ برنامه دولت احتمالی شولتس چیست؟

توافق اولیه احزاب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد در آلمان احتمال ائتلاف آنها برای تشکیل دولت آینده در بزرگترین اقتصاد اروپا را تقویت کرده است. این ائتلاف مستلزم انعطاف هر سه حزب در موضوعات مختلف از جمله سیاست مالیاتی، حداقل دستمزد، محیط زیست، بدهی‌ها و کاهش سن رای است.

رهبران سه حزب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد در آلمان از توافق اولیه برای تشکیل دولت ائتلافی آینده خبر داده‌اند.به این ترتیب احتمالا این سه حزب برای اولین بار یک دولت ائتلافی با مشارکت سه حزب را در سطح فدرال تشکیل خواهند داد. ائتلافی که به دلیل رنگ‌های این سه حزب (قرمز برای سوسیال دموکرات، سبز برای حزب سبز و زرد برای دموکرات آزاد) به ائتلاف «چراغ راهنمایی و رانندگی» معروف شده است.

در صورت توافق نهایی برای تشکیل چنین ائتلافی اولاف شولتس، رهبر حزب سوسیال دموکرات و وزیر دارایی کنونی در دولت آنگلا مرکل، جانشین نخستین رهبر زن یکی از دولت‌های فدرال این کشور خواهد شد.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدآنگلا مرکل، ۶۷ ساله پس از ۱۶ سال صدارت به دنبال تشکیل دولت ائتلافی جدید از سیاست بازنشسته خواهد شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

توافق اولیه سبزها، لیبرالها و سوسیال دموکراتها برای تشکیل دولت جدید در آلمان اولاف شولتس که به احتمال زیاد صدر اعظم آینده آلمان خواهد بود ضمن استقبال از این توافق، تصریح کرد که بر پایه این توافق، امکان تشکیل دولت فراهم شده است. دولت جدید یا حکومت جدید؟ آرزومندم تمایز بین دولت و حکومت برای تان مبرهن باشد.

پیروزی و بازگشت میلان به صدر جدول در ایتالیا در شب شکست سنگین منچستر در انگلستانشاگردان استفانو پیولی در نمایشی دیدنی موفق شدند، شکست ۲-۰ در نیمه نخست را به پیروزی ۳-۲ در پایان بازی تبدیل کنند و به صدر جدول سری‌آ فوتبال ایتالیا راه یابند.

سه حزب آلمان بر سر آغاز مذاکرات نهایی ائتلاف توافق کردند | DW | 15.10.2021سران احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال دموکرات برای آغاز مذاکرات نهایی در باره تشکیل یک دولت ائتلاف ی توافق کردند. ظاهرا این سه حزب در گفت‌وگوهای مقدماتی بر سر اصلی‌ترین مسائل به توافق رسیده‌اند.

انفجار در مسجد شیعیان در قندهار 32 کشته و 53 زخمی بر جای گذاشتدر پی وقوع یک انفجار در یک مسجد شیعیان در شهر قندهار در جنوب افغانستان 32 نفر کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند.گفته شده که این انفجار در مسجد «امام بارگاه

در ایتالیا ارائه گواهی سلامت برای حضور در محل کار اجباری شد | DW | 15.10.2021در ایتالیا افراد شاغل تنها با در اختیار داشتن گواهی سلامت، مجاز به کار هستند. مقررات جدید کرونایی شامل ۲۳ میلیون نفر می‌شود. هزاران ایتالیایی در اعتراض به دستورالعمل جدید دولت به خیابان‌ها آمدند و با پلیس درگیر شدند.

انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در قندهار بیش از ۸۰ کشته و زخمی برجای گذاشتاین انفجار در زمان برگزاری مراسم نماز جمعه به وقوع پیوست و تعدادی از نمازگزاران جان خود را از دست دادند و تعداد بیشتری نیز مجروح شدند. اصلی ترین دشمن یک مسلمان ، یک مسلمان دیگر است. بی تردید کار داعشه. دوباره دمکرات ها اومدن و داعش رو با خودشون آوردن.

Aa رهبران سه حزب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد در آلمان از توافق اولیه برای تشکیل دولت ائتلافی آینده خبر داده‌اند.Aa حزب سوسیال دموکرات آلمان که در انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شد روز جمعه، پانزدهم اکتبر اعلام کرد که با دو حزب سبزها و لیبرال‌ها بر سر تشکیل دولت جدید توافق کرده اند.Aa در شبی که اینتری‌ها در رم مغلوب لاتزیو شدند، تیم همشهری در میلان توانست شکست ۲-۰ را به پیروزی ۳-۲ تبدیل کند.از راست؛ کریستیان لیندنر، اولاف شولتس، آنالنا بربوک، روبرت هابک حدود سه هفته پس از انتخابات پارلمان فدرال (بوندس‌تاگ) حزب سوسیال دموکرات به عنوان پیروز انتخابات و دو حزب سبزها و دموکرات آزاد (لیبرال) یک گام بلند به تشکیل دولت ائتلافی نزدیک شدند.

به این ترتیب احتمالا این سه حزب برای اولین بار یک دولت ائتلافی با مشارکت سه حزب را در سطح فدرال تشکیل خواهند داد. ائتلافی که به دلیل رنگ‌های این سه حزب (قرمز برای سوسیال دموکرات، سبز برای حزب سبز و زرد برای دموکرات آزاد) به ائتلاف «چراغ راهنمایی و رانندگی» معروف شده است. «ما موفق شدیم بر سر یک سند توافق کنیم. در صورت توافق نهایی برای تشکیل چنین ائتلافی اولاف شولتس، رهبر حزب سوسیال دموکرات و وزیر دارایی کنونی در دولت آنگلا مرکل، جانشین نخستین رهبر زن یکی از دولت‌های فدرال این کشور خواهد شد. اینتر که در این فصل با هدایت اینزاگی نتایج نسبتا خوبی گرفته بود در مقابل آبی پوشان لاتزیو حرف چندانی برای گفتن نداشت. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید آنگلا مرکل، ۶۷ ساله پس از ۱۶ سال صدارت به دنبال تشکیل دولت ائتلافی جدید از سیاست بازنشسته خواهد شد.» اولاف شولتس اولاف شولتس طی نشست مطبوعاتی با رهبران دو حزب سبز و لیبرال دموکرات گفت: «ما موفق شدیم بر سر یک سند توافق کنیم. در این گزارش برخی از موضوعات اصلی در مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی و توافق‌های اولیه به دست آمده بررسی شده است. به گزارش"تاگس‌شاو"، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان، این سیاستمدار سوسیال دموکرات می‌گوید اگر همکاری با دو حزب سبزها و لیبرال مانند روزهای گذشته به خوبی پیش برود آینده درخشانی پیش روی آلمان خواهد بود.

مدیریت بودجه دولت، بدهی‌ها و سیاست مالیاتی آلمان سال گذشته همزمان با بحران ناشی از شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» سیاست پرهیز از بدهی‌های جدید دولتی را کنار گذاشت.» موافقت احزاب سبز و دموکرات آزاد برای تشکیل دولت ائتلافی به رهبری سوسیال دموکرات‌های آلمان این سه جریان سیاسی از اوایل اکتبر مذاکرات خود را برای تشکیل یک ائتلاف بی سابقه، بدون حضور دمکرات مسیحی ها آغاز کرده اند. با این نتیجه لاتزیو توانست مجموع امتیازات خود را در این فصل به عدد ۱۴ برساند و تا رتبه پنجم جدول صعود کند. امری که به دولت اجازه داد تا با قرض گرفتن میلیاردها یورو در بازارهای مالی هزینه برنامه‌های خود برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تامین کند. با این حال دولت بعدی آلمان با توجه به حضور لیبرال‌ها از حزب دموکرات آزاد احتمالا به سیاست پرهیز از بدهی‌های جدید دولتی باز خواهد گشت. تشکیل دولت جدید آلمان و تعیین صدراعظم جدید این کشور پس از رفتن آنگلا مرکل که نزدیک به شانزده سال قدرت را در دست داشته نه تنها از سوی مجامع داخلی آلمان بلکه از سوی نهادهای اروپایی و بین المللی هم رصد می شود. اولاف شولتس نیز در جریان کارزار انتخاباتی گفته بود که به دنبال محدودیت برای بدهی‌های جدید دولت خواهد بود. روسونری که با لشکری از مصدومان وارد مسابقه با ورونا شده بود در همان ابتدای بازی دروازه خود را باز شده دید. سه حزب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد همچنین تاکنون توافق کرده‌اند که طی چهار سال آینده مالیات‌ها را افزایش ندهند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید به گفته هابک اینها از مسائل مورد اختلاف میان حزب سبزها و حزب دموکرات آزاد بوده، با این همه این امکان فراهم شده که بدون وارد شدن فشار بر شهروندان امکان سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها فراهم شود.

سیاستی که یک پیروزی دیگر برای حزب دموکرات آزاد محسوب می‌شود. این حزب از حامیان بازار آزاد و مخالفان فشار بر مالیات‌دهندگان است. قرمز و مشکی پوشان در ۴۵ دقیقه دوم ۳ بار موفق شدند در دقایق ۵۹، ۷۶ و ۷۸ دروازه حریف را باز کنند. توافق اولیه سبزها، لیبرالها و سوسیال دموکراتها برای تشکیل دولت جدید در آلمان افزایش حداقل دستمزد و کاهش سن رای سوسیال‌دموکرات‌ها در توافق اولیه برای تشکیل دولت ائتلافی آینده با انعطاف در برابر حزب دموکرات آزاد برای عدم افزایش مالیات‌ها و پرهیز از بدهی‌های جدید دولتی موفق شده‌اند از آنها برای افزایش حداقل دستمزد امتیاز بگیرند. حزب سوسیال دموکرات در جریان کارزار انتخاباتی خود وعده داده بود که حداقل دستمزد را به ساعتی ۱۲ یورو افزایش خواهد داد. در توافق اولیه بین سه حزب افزایش حداقل دستمزد از ساعتی ۹. در دقایق پایانی این مسابقه تلاش‌های دو تیم بی‌ثمر بود و در نهایت در شبی شیرین برای میلان، روسونری توانست بار دیگر به صدر جدول رقابت‌های لیگ سری آ ایتالیا برسد. پایان ۱۶ سال صدراعظمی مرکل اگر مذاکرات نهایی تشکیل یک دولت ائتلافی میان این سه حزب موفقیت‌آمیز باشد، احزاب محافظه‌کار پس از ۱۶ سال صدراعظمی آنگلا مرکل از قدرت کنار می‌روند و نقش بزرگترین فراکسیون پارلمانی اپوزیسیون را بر عهده خواهند گرفت.

۶۰ یورو به ساعتی ۱۲ یورو از همان سال اول تشکیل دولت ائتلافی پیش‌بینی شده است. رهبران سه حزبی که ائتلاف «چراغ راهنمایی» را تشکیل خواهند داد همچنین برای کاهش سن رای به ۱۶ سال به توافق رسیده‌اند. امری که با توجه به نتایج انتخابات اخیر در آلمان احتمالا بیشتر به سود سبزها و لیبرال‌ها در حزب دموکرات آزاد خواهد بود. شاگردان توخل با این نتیجه موفق شدند به نوزدهمین امتیاز خود در ۸ بازی دست یابند و بالاتر از لیورپول ۱۸ امتیازی در صدر جدول قرار گیرند. رای‌دهندگان جوان در جریان انتخابات پارلمانی اخیر به این دو حزب اقبال بیشتری نشان داده بودند. تغییرات آب و هوایی حزب سبز بیشترین دستاورد را در مذاکرات در زمینه سیاست‌های دولت آینده برای مقابله با تغییرات آب و هوایی داشت. در ائتلاف سه حزبی احتمالی آینده انتظار می‌رود این پست به حزب سبزها واگذار شود که آرای آن در انتخابات ۲۶ سپتامبر از حزب لیبرال بیشتر بود.

بنا به توافق اولیه سیاست دولت آینده آلمان کنار گذاشتن انرژی به دست آمده از صنعت ذغال سنگ تا سال ۲۰۳۰ خواهد بود. اما در دیگر مسابقه مهم هفته لیگ برتر انگلستان، منچستر یونایتد در شبی که کریستیانو رونالدو را ۹۰ دقیقه در زمین داشت با نتیجه ۴-۲ در مقابل لستر سیتی شکست خورد. این در حالی است که آلمان پیش از این قرار بود تا سال ۲۰۳۸ انرژی ناشی از ذغال سنگ را کنار بگذارد. احزاب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد همچنین بدون ارائه جزئیات بیشتر توافق کرده‌اند تا سطح استانداردهای محیط زیستی را در سال ۲۰۲۲ ارتقاء دهند. آنها همچنین متعهد شده‌اند تا همه «قوانین، مقررات و تدابیر» لازم برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را در دستور کار دولت آینده قرار دهند. در مقابل یاران کسپر اشمایکل موفق شدند در دقایق ۳۱، ۷۸، ۸۳ و ۹۰ توسط تیلمانس، سویونچو، واردی و داکا دروازه سرخ‌پوشان منچستری را باز کنند. سیاست خارجی سیاست خارجی در توافق اولیه برای تشکیل ائتلاف «چراغ راهنمایی» در آلمان تنها به صورت کلی مورد اشاره قرار گرفته است. انتخابات آلمان؛ ائتلاف‌های ممکن برای تشکیل دولت به روایت تصویر سیاه، قرمز، سبز – ائتلاف کنیا در رسانه‌های آلمان اغلب ائتلاف احزاب برای تشکیل دولت با رنگ‌ها توضیح داده می‌شوند.

سه حزب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد اعلام کرده‌اند که به دنبال «ارتقای استقلال راهبردی» اروپا خواهند بود. سیاستی که احتمالا مورد استقبال امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه به عنوان مهمترین شریک آلمان در اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت. گل‌های این مسابقه را برناردو سیلوا و کوین دی‌بروینه به ثمر رساندند. فرانسه قرار است از اول ژانویه سال ۲۰۲۲ یعنی احتمالا همزمان با ماههای اولیه تشکیل دولت جدید آلمان ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده بگیرد. احزاب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد همچنین رابطه اروپا با آمریکا را «رکن مرکزی» سیاست خارجی آلمان توصیف کرده‌اند. آنها همچنین عضویت در ناتو را «عنصری اجتناب ناپذیر» برای تامین امنیت آلمان دانسته‌اند. این ائتلاف به خاطر شباهت رنگ‌های نمادین احزابش به پرچم آلمان با نام"ائتلاف آلمان" شناخته شده است.

در توافق اولیه این سه حزب همچنین به صورت تلویحی از لهستان و مجارستان انتقاد شده است. در توافق اولیه سوسیال دموکرات‌ها، سبزها و حزب دموکرات آزاد آمده است که آنها خواهان «اتحادیه اروپایی هستند که از ارزش‌هایش و حاکمیت قانون در داخل و خارج» محافظت می‌کند. هم‌رسانی این مطلب: .