توافق اولیه برای ائتلاف «چراغ راهنمایی» در آلمان؛ برنامه دولت احتمالی شولتس چیست؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

توافق اولیه احزاب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد در آلمان احتمال ائتلاف آنها برای تشکیل دولت آینده در بزرگترین اقتصاد اروپا را تقویت کرده است. این ائتلاف مستلزم انعطاف هر سه حزب در موضوعات مختلف از جمله سیاست مالیاتی، حداقل دستمزد، محیط زیست، بدهی‌ها و کاهش سن رای است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رهبران سه حزب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد در آلمان از توافق اولیه برای تشکیل دولت ائتلافی آینده خبر داده‌اند.

در این گزارش برخی از موضوعات اصلی در مذاکرات تشکیل دولت ائتلافی و توافق‌های اولیه به دست آمده بررسی شده است.آلمان سال گذشته همزمان با بحران ناشی از شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» سیاست پرهیز از بدهی‌های جدید دولتی را کنار گذاشت. امری که به دولت اجازه داد تا با قرض گرفتن میلیاردها یورو در بازارهای مالی هزینه برنامه‌های خود برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را تامین کند.

سوسیال‌دموکرات‌ها در توافق اولیه برای تشکیل دولت ائتلافی آینده با انعطاف در برابر حزب دموکرات آزاد برای عدم افزایش مالیات‌ها و پرهیز از بدهی‌های جدید دولتی موفق شده‌اند از آنها برای افزایش حداقل دستمزد امتیاز بگیرند. احزاب سوسیال دموکرات، سبز و دموکرات آزاد همچنین بدون ارائه جزئیات بیشتر توافق کرده‌اند تا سطح استانداردهای محیط زیستی را در سال ۲۰۲۲ ارتقاء دهند. آنها همچنین متعهد شده‌اند تا همه «قوانین، مقررات و تدابیر» لازم برای مقابله با تغییرات آب و هوایی را در دستور کار دولت آینده قرار دهند.سیاست خارجی در توافق اولیه برای تشکیل ائتلاف «چراغ راهنمایی» در آلمان تنها به صورت کلی مورد اشاره قرار گرفته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توافق اولیه سبزها، لیبرالها و سوسیال دموکراتها برای تشکیل دولت جدید در آلماناولاف شولتس که به احتمال زیاد صدر اعظم آینده آلمان خواهد بود ضمن استقبال از این توافق، تصریح کرد که بر پایه این توافق، امکان تشکیل دولت فراهم شده است. دولت جدید یا حکومت جدید؟ آرزومندم تمایز بین دولت و حکومت برای تان مبرهن باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پیروزی و بازگشت میلان به صدر جدول در ایتالیا در شب شکست سنگین منچستر در انگلستانشاگردان استفانو پیولی در نمایشی دیدنی موفق شدند، شکست ۲-۰ در نیمه نخست را به پیروزی ۳-۲ در پایان بازی تبدیل کنند و به صدر جدول سری‌آ فوتبال ایتالیا راه یابند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه حزب آلمان بر سر آغاز مذاکرات نهایی ائتلاف توافق کردند | DW | 15.10.2021سران احزاب سوسیال دموکرات، سبزها و لیبرال دموکرات برای آغاز مذاکرات نهایی در باره تشکیل یک دولت ائتلافی توافق کردند. ظاهرا این سه حزب در گفت‌وگوهای مقدماتی بر سر اصلی‌ترین مسائل به توافق رسیده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انفجار در مسجد شیعیان در قندهار 32 کشته و 53 زخمی بر جای گذاشتدر پی وقوع یک انفجار در یک مسجد شیعیان در شهر قندهار در جنوب افغانستان 32 نفر کشته و 53 تن دیگر زخمی شدند.گفته شده که این انفجار در مسجد «امام بارگاه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

در ایتالیا ارائه گواهی سلامت برای حضور در محل کار اجباری شد | DW | 15.10.2021در ایتالیا افراد شاغل تنها با در اختیار داشتن گواهی سلامت، مجاز به کار هستند. مقررات جدید کرونایی شامل ۲۳ میلیون نفر می‌شود. هزاران ایتالیایی در اعتراض به دستورالعمل جدید دولت به خیابان‌ها آمدند و با پلیس درگیر شدند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انفجار انتحاری در مسجد شیعیان در قندهار بیش از ۸۰ کشته و زخمی برجای گذاشتاین انفجار در زمان برگزاری مراسم نماز جمعه به وقوع پیوست و تعدادی از نمازگزاران جان خود را از دست دادند و تعداد بیشتری نیز مجروح شدند. اصلی ترین دشمن یک مسلمان ، یک مسلمان دیگر است. بی تردید کار داعشه. دوباره دمکرات ها اومدن و داعش رو با خودشون آوردن.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »