توئیت وزیر خارجه سوئیس از اصفهان: از مروارید خاورمیانه بازدید کردم- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

وزیر خارجه سوئیس به اصفهان رفت ایگنازیو کاسیس که به منظور انجام سفری سه روزه به ایران سفر کرده است، قرار است روزهای یکشنبه و دوشنبه در تهران با مقامات ایرانی دیدار و گفت‌وگو کند توئیت وزیر خارجه سوئیس: از مروارید خاورمیانه بازدید کردم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

، «ایگناتسیو کاسیس» وزیر خارجه سوئیس در صحفه توئیتر خود نوشت: دیدار از شهر اصفهان ایران، مرواریدی در خاورمیانه. شناخت فرهنگ و مردم یک پیش نیاز برای روابط خوب دیپلماتیک است.

کاسیس که بامداد امروز شنبه وارد ایران شده بود، در سفری یک روزه به اصفهان از آثار تاریخی و میراث فرهنگی این شهر بازدید و با جمعی از مسئولان و استادان دانشگاه این استان گفت‌وگو کرد. بازدید از آثار تاریخی اصفهان از جمله میدان امام (نقش جهان) و جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی این شهر و گفت‌وگو با استادان دانشگاه صنعتی اصفهان در محل هتل عباسی اصفهان از جمله برنامه های وزیر خارجه سوئیس بود.

روز گذشته سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در تشریح وزیر خارجه سوئیس اظهار داشت: برنامه های رسمی سفر وزیر خارجه سوئیس بعد ازیک توقف کوتاه در اصفهان، از روز یکشنبه در تهران آغاز می شود که مهمترین آن جلسه‌ی یکصدمین سالگرد آغاز روابط دو کشور می باشد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا: آزادی برخی از زندانیان سیاسی بحران سیاسی در ونزوئلا را رفع نمی‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر امورخارجه سوئیس به اصفهان رفتایگنازیو کاسیس، وزیر امور خارجه سوئیس با ورود به ایران در ساعات آغازین روز شنبه برای انجام سفر کوتاهی راهی اصفهان شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تصاویری از افتتاح تونل جدید «چِنِری» سوئیسحاضران همزمان با شنیدن صدای سازهای محلی مردمان آلپ سوئیس، شاهد عبور نخستین قطار باری از تونل بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اهداف سفر وزیر امورخارجه سوییس به تهران از زبان سخنگوی وزارت امورخارجهسخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت:‏ محمد جواد ظریف روز دوشنبه ۱۷ شهریورماه در تهران میزبان «ایگنازیو کاسیس»، وزیر امور خارجه سوییس و هیئت همراه وی خواهد بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نگرانی وزیر بهداشت از موج جدید کرونا و خستگی کادر درمانوزیر بهداشت با انتقاد از بی توجهی برخی افراد گفت: نگرانم از اینکه با بی توجهی ها، شاهد موج جدیدی از بیماری باشیم، همکاران ما هم خسته هستند و نگرانم که همکارانم قربانی بی توجهی برخی افراد شوند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »