تهیه پیش‌نویس سندجامع همکاری بلندمدت ایران و روسیه/اجرای توافق لغو روادید اتباع دو کشور به‌زودی

18/07/1400 08:41 ق.ظ

تهیه پیش‌نویس سندجامع همکاری بلندمدت ایران و روسیه دستیار وزیر امور خارجه: تهیه و تدوین سند جامع همکاری‌های بلندمدت بین ایران و روسیه در دست پیگیری است و در حال حاضر مراحل تهیه پیش‌نویس و هماهنگی با مراکز و دستگاه‌های ذیربط داخل کشور را طی می‌کند.

دستیار وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: تهیه و تدوین سند جامع همکاری های بلندمدت بین ایران و روسیه در دست پیگیری است و در حال حاضر مراحل تهیه پیش‌نویس و هماهنگی با مراکز و دستگاه‌های ذیربط داخل کشور را طی می‌کند. وی افزود: در بخش مربوط به روابط دوجانبه، روند جاری همکاری ها در حوزه های سیاسی، اقتصادی، بانکی، تجاری، گردشگری، کنسولی، فرهنگی و همچنین همکاری در مقابله با بیماری کرونا و راه های گسترش همکاری ها مورد بررسی طرفین قرار گرفت و بر لزوم تسریع در رفع...

وی افزود: در بخش مربوط به روابط دوجانبه، روند جاری همکاری ها در حوزه های سیاسی، اقتصادی، بانکی، تجاری، گردشگری، کنسولی، فرهنگی و همچنین همکاری در مقابله با بیماری کرونا و راه های گسترش همکاری ها مورد بررسی طرفین قرار گرفت و بر لزوم تسریع در رفع برخی موانع به ویژه در بخش صدور روادید برای بازرگانان ایرانی تأکید شد.

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: در این دیدار آقای امیرعبداللهیان با اشاره به اولویت سیاست همسایگی دولت سیزدهم، لزوم ایجاد جهش در همکاری ها به ویژه در حوزه اقتصادی و تجاری را مورد تأکید قرار داد و طرف روس نیز ضمن استقبال و اعلام آمادگی برای توسعه، تعمیق و تحکیم همکاری های دوجانبه، تقویت همکاری های منطقه ای و لزوم استفاده از ظرفیت های موجود در سازمان شانگهای را مورد توجه قرار دادند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

این بیشتر سند جامع بندگی بلند مدت ایران است تا هر چیز دیگری از روسیه هم پیمان درنمیاد ، نفهم ، بفهم

جمهوری آذربایجان مسیر صادرات ایران به روسیه را مسدود کرددر ادامه تنش‌های میان ایران و جمهوری آذربایجان، رحیم وهاب‌زاده، نائب رئیس اتاق بازرگانی مشترک دو کشور گفت که مرز زمینی برای صادرات ایران به روسیه از طریق عنل صحیحی انجام داد. نتیجه قُلدری رژیم جمهوری اسلامی، تحریم و انزوا توسط کشورهای همسایه او میباشد و ممالک جهان

آمریکا تحریم‌ دو سازمان حامی برنامه موشکی ایران را لغو کردآمریکا جمعه هشتم اکتبر تحریم‌های «گروه صنعتی ماموت» و شرکت تابع آن «ماموت‌دیزل» که به پشتیبانی از برنامه تولید موشک‌های نظامی ایران متهم شده بودند را لغو

توافق اعضای سازمان همکاری و توسعه بر سر مالیات گرفتن از شرکت‌های بزرگ بین‌المللیروز جمعه ۸ اکتبر (۱۷ مهر) بیش از ۱۳۰ کشور جهان در نشستی مشترک در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی مستقر در پاریس اعلام کردند که در مورد تغییرات گسترده در نحوه وضع مالیات بر شرکت‌های بزرگ چندملیتی به توافق رسیده‌اند.

قطعی‌شدن قهرمانی روسیه و دومی ایران در کشتی فرنگی قهرمانی جهانقطعی‌شدن قهرمانی روسیه و دومی ایران در کشتی فرنگی قهرمانی جهان در پایان رقابت‌های ۷ وزن کشتی فرنگی قهرمانی جهان و با توجه به وضعیت ۳ وزن باقیمانده، قهرمانی روسیه و نایب‌قهرمانی ایران در این رقابت‌ها قطعی شد. مبارکه! ابوالفضل نگهدارش!

روانچی: تحریم‌ها، دسترسی ایران برای اجرای کنوانسیون تغییرات آب و هوایی را محدود کرده استسفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل – نیویورک، روز جمعه 16 مهر ماه به وقت محلی، طی سخنانی در نشست عمومی کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل به تشریح مواضع کشورمان در حوزه‌های مربوط به این کمیته پرداخت. مرده شور همتونو ببره ک جز تحریم و بدبختی دستاورد دیگری نداشتید زرشک چقدرهم مهمه😅😂🤣نون نداریم بخوریم رفته آمریکاجاخوش کرده دنبال آب وهوای کره زمینه ملعون🤔🤨 تحریم ها مانع واردات واکسن و دارو هم شده!

ند پرایس: آمریکا و روسیه بر عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای اتفاق نظر دارندند پرایس، سخنگوی کاخ سفید، اعلام کرد آمریکا و روسیه بر این امر متفق هستند که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت سلاح اتمی یا برای همه ویابرای هیچکس....