تهران؛ نزدیک به قله موج ششم کرونا / تاکید ویژه بر واکسیناسیون زنان باردار

04/12/1400 07:43:00 ق.ظ

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران: آمار مراجعات و بستری‌های کرونا بالاست موارد مرگ و میر روزانه تهران حدود ۷۰ نفر است دلتا همچنان در تهران در گردش است در تهران به نزدیکی قله یا پیک کرونا رسیدیم شاهد فوت مادران بارداری بودیم که هیچ واکسنی تزریق نکردند

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران ضمن تشریح وضعیت گسترش بیماری در پایتخت، بر لزوم واکسیناسیون زنان باردار تاکید کرد و گفت: تاکید ویژه ما واکسیناسیون مادران باردار است زیرا شاهد فوت مادران بارداری بودیم که هیچ واکسنی تزریق نکردند. نیمه دوم اسفند؛ احتمال ورود تهران به شیب نزولی بیماری سفرها و خریدهای عید؛ تهدیدی برای روند بیماری او ادامه داد: اینکه چه مدت در قله بمانیم خیلی قابل پیش‌بینی نیست ولی به نظر می‌رسد اگر اتفاق خاصی نیفتد در نیمه دوم اسفندماه وارد شیب نزولی شویم.

البته افزاش سفرهای درون شهری، خریدهای شب عید، چهارشنبه سوری و... در نیمه دوم اسفند یک عامل تهدید است که می‌تواند بر پیش‌بینی ما اثرگذار باشد.

آمار مراجعات و بستریها بالاست فوتیهای روزانه کرونا در تهران؛ حدود 70 نفر وی افزود: تعداد بستری‌ها بالا است و در حال حاضر تعداد ۴۱۰۰ بیمار بستری داریم و روزانه هم حدود ۷۰۰ بیمار بستری می‌شوند. تعداد موارد مراجعه سرپایی به مراکز درمانی حدود ۹۰۰۰ نفر است؛ البته طی روزهای گذشته این روند سینوسی بوده است. موارد مرگ و میر روزانه تهران حدود ۷۰ نفر (در یک هفته اخیر روزانه حدود ۵۰ تا ۷۰ نفر بوده است) و موارد بستری در ICU حدود ۱۱۰۰ نفر است که ۲۴۰ نفر هم پذیرش روزانه داریم.

توکلی درباره تامین دارو و تجهیزات در مراکز درمانی، اظهار کرد: هیچ‌ مشکل و کمبودی در این زمینه وجود ندارد. امیکرون نوعا بیماری خفیفی است و مواردی هم که بستری می‌شوند مدت زمان کمتری در بیمارستان می‌مانند و میانگین بستری بین ۳ تا ۵ روز است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

آتش‌سوزی در پاساژ تیراژه تهران؛ ۱۹ نفر مصدوم شدند

بغداد: دور پنجم مذاکرات تهران-ریاض به زودی برگزار می‌شود/ خوش بین هستیممشاور امنیت ملی عراق گفت: دور پنجم‌ مذاکرات ایران و عربستان بزودی در بغداد برگزار خواهد شد و ما به آن خوشبین هستیم.

ردیابی دانشجویانی که دز اول واکسن را نزدند/ امتناع دانشجویانِ خوابگاهی از اعلام ابتلایشان به کرونادر گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد: ردیابی دانشجویانی که دز اول واکسن را نزدند/ امتناع دانشجویانِ خوابگاهی از اعلام ابتلایشان به کرونا طبق مصوبات ستاد کرونا حضور در اماکن باید با بیست درصد ظرفیت باشه با توجه به پروتکل‌های ارائه شده توسط سازمان سنجش برای برگزاری کنکور،عملا چنین چیزی نشدنیه بهتره ستاد کرونا به مصوبات خودش عمل کنه و آزمون دکتری رو به تعویق بیندازه تعویق_کنکور_دکتری_1401 چندین ماهه داریم زحمت میکشیم ولی با این سردرد و سرفه مطمئنا اون تمرکز لازم سر جلسه رو نخواهیم داشت و زحماتمون به باد میره،قرار گرفتن در شرایط پیک بیماری و سرعت انتقال بالای ویروس در یک جلسه چهارساعته در فضای بسته هم به جای خود! تعویق_کنکور_دکتری_1401

امیرعبداللهیان: به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم/چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماستامیرعبداللهیان: *به نتیجه مذاکرات در وین خوشبینیم *چند موضوع باقی مانده، جزو خطوط قرمز ماست *هنوز در موضوع تضمین نتوانسته‌ایم یک ابتکار عملی و قابل اعتماد را از طرف آمریکایی دریافت کنیم خاک بر سر وزیر خارجه ایران که نفهمیده در عالم سیاست تضمین معنی ندارد و تضمین قراردادها و معاهدات بین المللی برد برد بودن است و به محض اینکه یک طرف حس کند نفعش از دست رفته است از معاهده و یا قرارداد خارج می شود . تضمین حفظ ذخایر غنی شده اورانیوم در ایران است.

واکنش نماینده مرند به باطل اعلام شدن مصوبه امروز کمیسیون ویژه طرح حمایت از حقوق کاربراننماینده مرند و جلفا در مجلس تاکید کرد: معاونت قوانین مجلس رای‌گیری امروز کمیسیون ویژه و تصویب کلیات را غیر قانونی دانسته و تصمیم‌گیری شتاب‌زده امروز عملا باطل می‌شود.

مشکلات اساسی که تا امروز مانع توافق شده، هنوز وجود دارد/ آمریکا و شرکای اروپایی‌اش همیشه با صدای واحد صحبت نمی‌کنند/ نگذاریم نوه‌هایمان هم در وضعیت غم‌انگیز ما قرار بگیرنداستاد دانشگاه جرج میسون آمریکا در گفت‌وگو با ایلنا: مشکلات اساسی که تا امروز مانع توافق شده، هنوز وجود دارد/ آمریکا و شرکای اروپایی‌اش همیشه با صدای واحد صحبت نمی‌کنند/ نگذاریم نوه‌هایمان هم در وضعیت غم‌انگیز ما قرار بگیرند