تهرانِ خشک و آلوده‌تر رهاورد انتقال آب از خزر به سمنان

04/08/1398 09:51:00 ق.ظ

یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با ایلنا: تهرانِ خشک و آلوده‌تر رهاورد انتقال آب از خزر به سمنان

نماینده مردم بابلسر گفت: اگر جنگل‌های هیرکانی تخریب شود در آینده و در تهران نیز رطوبت و بارندگی نخواهیم داشت و آلودگی تشدید و بحران کل سطح کشور را فراخواهد گرفت. وی افزود: اکنون گونه‌های آبزیان دریا مثل ماهی خاویار، کپور و... منقرض و یا در حال انقراض هستند که شورتر شدن آب این رویه را تشدید می‌کند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس تصریح کرد: ما تجربه‌ای مثل خشکی دریاچه ارومیه را داریم که شهرها و مناطق اطراف را دچار چالش کرد و اکنون باید میلیاردها هزینه کنند که این مشکل را حل کنند بنابراین نباید دوباره آن را تکرار کنیم. موضوع دیگر هزینه‌ای است که باید آب دریای خزر را تا ارتفاع 2 هزار متری پمپاژ کنند و دوباره برای خروج آب به داخل فلات مرزی فشارشکن احداث کنند که هزینه بسیار سرسام آور است.

وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر باعث از بین رفتن جنگل‌های مسیر می‌شود، اکنون خود مازندارن، گیلان و گلستان مشکل کم آبی دارند و در برخی نقاط با تانکر آبرسانی می‌شود، حال سوال این است؛ در حالی که حاضرند هزاران میلیارد تومان برای انتقال آب از خزر هزینه شود چرا برای احداث تصفیه خانه و تامین آب شرب بهداشتی این استان‌ها هزینه نمی‌شود؟ این عین بی عدالتی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

دو نفر دیگر در ارتباط با کشف ۳۹ جسد در یک کامیون در بریتانیا بازداشت شدندپلیس روز جمعه اعلام کرد که دو نفر دیگر را در ارتباط با کشف اجساد ۳۹ نفر در یک کامیون در شهر اسکس در بریتانیا، بازداشت کرده است. به گزارش گاردین، دستگیرشدگان یک مرد و یک زن، هر دو ۳۸ ساله، هستند. پیش

در حمله انتحاری طالبان در افغانستان پنج نفر، از جمله یک کودک کشته شدنددر حمله انتحاری طالبان در افغانستان پنج نفر، از جمله یک کودک کشته شدند سخنگوی استاندار ننگرهار می گوید ۱۷ نفر نیز در این حمله انتحاری مجروح شدند. او گفته است که شش نیروی امنیتی در بین مجروحان حمله هستند. مرده شور طالبان راببرند از دم. نیروی امنیتی کیست واز کجاست ؟عسکر افغانستان کیست واز کجاست ؟هر دو هموطن ودر نهایت (انسان )هستند ،چرا یکی دیگری خودرا میکشد ؟VOA شما ژورنالست هستید ولی این دستگاه نشرات با سرمایه گذاری امریکا ایجاد شده شما خلاف امریکا نشر کرده نمیتوانید مجاهد ،طالب ،اشرف ،عبداله ،همه ساخت امریکاست

اعتراض‌ خونین در عراق؛ دست‌کم ۱۴ نفر در بغداد و شهرهای جنوبی کشته شدندگردان‌های عصائب‌ اهل حق، از گروه‌های شبه‌نظامی شیعه عراق هستند که روابط بسیار نزدیکی با ایران دارند. ایالات متحده آمریکا این گروه را تروریستی نامیده و تحریم کرده است.

شمار کشته شدگان در تظاهرات ضددولتی در عراق به 24 نفر رسیدشمار کشته شدگان در تظاهرات ضددولتی در عراق به 24 نفر رسید

پژوهش جدید درباره مزاحمت جنسی در محیط‌های کاری در آلمان | DW | 25.10.2019نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که در سه سال اخیر در آلمان تقریباً از هر هشت زن و از هر ۲۰ مرد یک نفر با سخنان، حرکات یا لمس مورد آزار یا مزاحمت جنسی در محیط کار قرار گرفته است. این مزاحمت‌ها در برخی مشاغل بیشترند. چرا ما هیچوقت جزو اون ۲۰ نفر نبودیم‌ که خانما تجاوز کنن بهمون😂🤦‍♂️

اعتراض‌های خونین در اتیوپی؛ ۶۷ نفر در دو روز کشته شدندجاور محمد می‌گوید که آبی احمد علی، برندۀ جایزه نوبل صلح و نخست‌وزیر کنونی همچون سیاستمداران گذشتۀ اتیوپی، به دنبال متمرکز کردن قدرت در دستان خود، خاموش کردن صدای مخالفان و زندانی کردن منتقدان سیاسی است.