تهران منشأ آلودگی کرونا/ ماسک نذر کنید

09/05/1399 06:46:00 ق.ظ

حریرچی: تهران منشأ آلودگی برای شهرهای دیگر است موارد بستری در تهران اوج گرفته که خیلی خطرناک است از هر ۱۴ نفر بیمار کرونا بستری در تهران، ۱ نفر فوت می‌کند بستری سنین پایین نسبت به ۴ ماه قبل ۲ برابر شده‌ ۷۲ میلیون نفر در مناطق هشدار کرونا به سر می‌برند

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت ابتلا، بستری و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در کشور و استان تهران، گفت، اکنون تهران منشاء آلودگی برای شهرهای دیگر است زیرا مقصد مسافرتی است و جمعیتی که در رفت‌وآمد هستند، به استان‌ها یا شهرهای مجاور می‌روند که می‌تواند شیوع گسترده‌ای را ایجاد کند. ماسک نذر کنیم وی افزود: ضمن تشکر از مردم برای افزایش استفاده از ماسک، تقاضا داریم که کنش اجتماعی داشته و از دیگران بخواهیم از ماسک استفاده کنند. همچنین مردم می‌توانند وارد نذر ماسک شوند.

برخی از خانواده‌ها همین ماسک‌های معمولی را هم نمی‌توانند تأمین کنند. کسی که با یارانه زندگی می‌کند یا روزمزد است، نمی‌تواند ماسک ۱۰۰۰ تومانی، ۲۰۰۰ تومانی یا ۳۰۰۰ تومانی را تأمین کند. ممکن است پارچه یا چرخ خیاطی هم نداشته باشند تا بتوانند ماسک خانگی تهیه کنند. بنابراین، بهترین نذر، این است که ماسک نذر کرده و در مناطق فقیر توزیع کنند.

نظارت بر تأمین و توزیع ماسک بر عهده وزارت صمت است حریرچی درباره وضعیت بازار ماسک نیز گفت: باید توجه کرد که طبق مصوبه ستاد ملی کرونا تأمین ماسک و نظارت بر توزیع آن بر عهده وزارت صمت است. روی داروخانه‌ها نیز هم وزارت بهداشت و هم وزارت صمت نظارت دارند. اخیرا که تقاضا برای ماسک زیاد شده، مقداری نابسامانی ایجاد شده است؛ در حالی که هم تولید صنعتی و هم تولید کارگاهی ما افزایش یافته است و ماسک به صورت استاندارد تولید می‌شود. در عین حال توصیه ما این است که از ماسک پارچه‌ای استفاده شود. نیاز نیست که حتما از ماسک طبی استفاده کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

توکلی در نامه‌ای به میرسلیم: اسناد خود درباره شهرداری تهران را ارائه کنیدتهران- ایرنا- رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه ای از مصطفی آقامیرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم خواست اسنادش درباره پرداخت رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شهردار سابق تهران به نمایندگان برای توقف تحقیق و تفحص مجلس دهم را ارائه کند.

رکوردشکنی دوباره فوتی های کرونا در کشور / 'تهران' قرمز شدرکوردشکنی دوباره فوتی‌های کرونا در کشور شناسایی ۲۶۶۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۶۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۳۵ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۲۹۶۲۷۳ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص‌شده: ۲۵۷۰۱۹ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۱۶۱۴۷ نفر

تمدید محدودیت‌های تهران تا پایان هفته آینده/ پیشنهاد استفاده از سربازان در مراکز درمانیزالی: *محدودیت‌های تهران تا پایان هفته آینده تمدید شد *برپایی هرگونه نمایشگاه در تهران ممنوع است *تمامی تجمعات در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می‌شود *به‌نظر می‌رسد تعداد مراجعه بیماران مشکوک و مبتلابه کرونا به بخشهای بهداشتی رو به افزایش است

آتش‌سوزی بیمارستان شریعتی تهران قبل از سرایت به بخش‌های درمانی مهار شدبخشی از بیمارستان_شریعتی تهران بامداد سه‌شنبه دچار آتش‌سوزی شد. به گفته جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی پایتخت، این آتش‌سوزی ساعت ۵و۱۹ دقیقه بامداد در طبقه دوم این بیمارستان آغاز شد و درحال سرایت به بخش‌های درمانی بود که نیروهای آتش‌نشانی حریق را مهار کردند.

اجاره خانه در تهران چقدر است؟قیمت اجاره مسکن به طور افسارگریخته‌ای در کشور بالا رفته است که تورم تنها در بازار مسکن خلاصه نمی‌شود بلکه همه اجناس و کالاها‌ متاثر از تورم شده‌اند و در این شرایط سبد خانوار نیز روز به روز کوچک‌ و کوچک‌تر می‌شود

خانه در تهران یک‌ماهه ۱۰ درصد گران شد - BBC News فارسیمسکن باز هم گران شد. آمارهای وزارت راه و شهرسازی ایران نشان می‌دهد متوسط بهای هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در تیرماه به ۲۱ میلیون تومان رسیده که ۱۰ درصد بیشتر از ماه قبل، و یک و نیم برابرِ تیر پارسال است.