تهران منشأ آلودگی کرونا/ ماسک نذر کنید

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حریرچی: تهران منشأ آلودگی برای شهرهای دیگر است موارد بستری در تهران اوج گرفته که خیلی خطرناک است از هر ۱۴ نفر بیمار کرونا بستری در تهران، ۱ نفر فوت می‌کند بستری سنین پایین نسبت به ۴ ماه قبل ۲ برابر شده‌ ۷۲ میلیون نفر در مناطق هشدار کرونا به سر می‌برند

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی با اشاره به افزایش آمار کرونا، گفت: اولا باید حوصله کنیم. ما از ۱۵ تیر ماه استفاده از ماسک را آغاز کردیم. برای کاهش مرگ ناشی از کرونا با وجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حداقل یک فاصله چهار تا شش هفته‌ای لازم است. در حدود پنج الی هفت روز اثر اجرای پروتکل‌ها بر تعداد مبتلایان دیده می‌شود، دو الی سه هفته بر تعداد بستری و بعد از چهار الی شش هفته در کاهش مرگ‌ومیر دیده می‌شود.

حریرچی افزود: میزان مرگ، همه ما را بسیار ناراحت می‌کند. در این مدت از ابتدای اسفند تاکنون، روزانه به طور متوسط ۱۰۲ مرگ داشتیم. در عین حال موارد کرونایی که در آمار ثبت شده، فقط افرادی هستند که تست مثبت کرونا داشته‌اند.وی با بیان این که مهم‌ترین موضوع سلامتی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دنیا، فعلا کرونا است، ادامه داد: ۲۶ استان کشور یا قرمزند یا در حال هشدار هستند و فقط پنج استان، زرد هستند. ۷۲ میلیون جمعیت کشور در استان‌هایی که وضعیت هشدار دارند، به سر می‌برند.

حریرچی تأکید کرد: نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که در انگلیس ۴۰ درصد میزان مراجعه برای سکته قلبی کاهش یافته است که این نشان می‌دهد که مردم مراجعه نکرده‌اند و این اتفاق خطرناک است. در کل اروپا ۲۵ درصد واکسیناسیون کاهش یافته که بعدا خودش را در انواع بیماری‌ها نشان می‌دهد. با این که در برخی مراکز خصوصی و مطب‌ها موارد بهداشتی رعایت نمی‌شود، اما خانه‌های بهداشت در روستاها و پایگاه‌های سلامت در شهرها ۱۰۰ درصد پاک هستند و اصلا بیمار کرونایی در این مراکز قبول نمی‌کنیم.

حریرچی درباره مکانیسم قرنطینه و رعایت فاصله فیزیکی، گفت: ماسک شرط لازم است اما شرط کافی نیست و فاصله‌گذاری هم باید رعایت شود. ثابت شده است که کرونا از طریق تماس مجاور و قطرات تنفسی منتقل می‌شود. باید توجه کرد که ۱۰ دقیقه صحبت به اندازه یک عطسه ویروس پخش می‌کند. در عین حال شواهدی آمده که ویروس ۸ دقیقه در هوا می‌ماند و می تواند منتقل کند. بر همین اساس برخی مناطق مثل پاساژها را اندازه‌گیری کردیم و شواهدی از حضور ویروس در هوا را مشاهده کردیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

توکلی در نامه‌ای به میرسلیم: اسناد خود درباره شهرداری تهران را ارائه کنیدتهران- ایرنا- رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه ای از مصطفی آقامیرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم خواست اسنادش درباره پرداخت رشوه ۶۵ میلیارد تومانی شهردار سابق تهران به نمایندگان برای توقف تحقیق و تفحص مجلس دهم را ارائه کند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

رکوردشکنی دوباره فوتی های کرونا در کشور / 'تهران' قرمز شدرکوردشکنی دوباره فوتی‌های کرونا در کشور شناسایی ۲۶۶۷ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۶۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۳۵ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۲۹۶۲۷۳ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص‌شده: ۲۵۷۰۱۹ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۱۶۱۴۷ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تمدید محدودیت‌های تهران تا پایان هفته آینده/ پیشنهاد استفاده از سربازان در مراکز درمانیزالی: *محدودیت‌های تهران تا پایان هفته آینده تمدید شد *برپایی هرگونه نمایشگاه در تهران ممنوع است *تمامی تجمعات در تهران اقدامی پرمخاطره تلقی می‌شود *به‌نظر می‌رسد تعداد مراجعه بیماران مشکوک و مبتلابه کرونا به بخشهای بهداشتی رو به افزایش است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آتش‌سوزی بیمارستان شریعتی تهران قبل از سرایت به بخش‌های درمانی مهار شدبخشی از بیمارستان_شریعتی تهران بامداد سه‌شنبه دچار آتش‌سوزی شد. به گفته جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی پایتخت، این آتش‌سوزی ساعت ۵و۱۹ دقیقه بامداد در طبقه دوم این بیمارستان آغاز شد و درحال سرایت به بخش‌های درمانی بود که نیروهای آتش‌نشانی حریق را مهار کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

اجاره خانه در تهران چقدر است؟قیمت اجاره مسکن به طور افسارگریخته‌ای در کشور بالا رفته است که تورم تنها در بازار مسکن خلاصه نمی‌شود بلکه همه اجناس و کالاها‌ متاثر از تورم شده‌اند و در این شرایط سبد خانوار نیز روز به روز کوچک‌ و کوچک‌تر می‌شود
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

خانه در تهران یک‌ماهه ۱۰ درصد گران شد - BBC News فارسیمسکن باز هم گران شد. آمارهای وزارت راه و شهرسازی ایران نشان می‌دهد متوسط بهای هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در تیرماه به ۲۱ میلیون تومان رسیده که ۱۰ درصد بیشتر از ماه قبل، و یک و نیم برابرِ تیر پارسال است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »