تهران دوازدهمین شهر آلوده دنیا است

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

رئیس اداره سلامت هوا و اقلیم وزارت بهداشت: تهران آلوده‌ترین شهر ایران و دوازدهمین شهر آلوده دنیا است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

عباس شاهسونی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: تهران بعد از ۱۱ شهر آلوده در چین، هند و پاکستان در رده دوازدهمین شهر آلوده دنیا قرار دارد و در ایران نیز بعد از تهران، اصفهان، مشهد و کرج آلوده ترین شهرها هستند. همچنین در سال های اخیر، ذرات ریز کوچکتر از ۲.۵ میکرون مهمترین آلاینده هوا شناسایی شده است.

رئیس اداره سلامت هوای وزارت بهداشت افزود: البته رسیدن به این جایگاه و سالم شدن هوای شهر آلوده ای مانند تهران کار یک شبه نیست و حداقل به یک برنامه دقیق ۲۰ ساله و تعهد به اجرای آن نیاز دارد. شاهسونی گفت: از جنبه دیگر طبق مصوبات قانونی از جمله قانون هوای پاک باید خودروهای فرسوده و موتورهای کاربراتوری از چرخه حمل و نقل خارج شوند اما به علت محدودیت های مالی و تحریم این مصوبات اجرا نشده است و همچنان این خودروها در سطح تهران و کلانشهرها در حال تردد هستند و آلودگی ایجاد می کنند.

شاهسونی گفت: در این شرایط تنها کاری که می توان انجام داد این است که در روزهایی که شاخص آلودگی از ۱۵۰ بالاتر می رود، مدارس تعطیل شوند و اگر از ۲۰۰ بالاتر برود، ادارات نیز باید تعطیل شوند. البته این راهکارها اساسی نیستند و موقف هستند اما فعلا تنها اقدامی است که برای کاهش عوارض آلودگی در بین مردم می توان انجام داد، همین است تا اینکه باد یا باران بیاید و آلودگی ها کمتر شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نه..قم اولین شهر آلوده اخلاقی ایران و جهان است!!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مدارس شهر تهران و شهرستان‌های تهران در تمام مقاطع تعطیل شدمعاون استاندار تهران از تعطیلی مدارس مناطق ۲۲گانه شهر تهران و شهرستانهای استان تهران در تمام مقاطع تحصیلی در دو نوبت صبح و عصر به جز شهرستانهای پردیس، دماوند و فیروزکوه، دلیل آلودگی هوا خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تدوین لایحه‌ای درباره زیست‌شبانه در شهرداری تهران/ «شهر بیدار» ضرورت استرییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران «شهر بیدار» -زیست شبانه- را یک ضرورت در دنیای امروز و زیست کلانشهرها خواند و گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم شهر بیدار به عنوان یک فرایند در حال شکل گیری است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اختصاص ۹ محل در تهران برای اعتراضزندان اوین ،قرچک، فشافویه ، زندان ۳۰۰۰ ،قصر ،حشمتیه ، گوهردشت ،بازداشتگاه دادگاه انقلاب محل های اختصاص داده شده برای اعتراض
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ارکستر سمفونیک تهرانایرنا - تهران - تصاویر نمایی از اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری لوریس چکناواریان را شامگاه پنجشنبه در تالار وحدت نمایش می دهد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

هفته اول لیگ برتر والیبال زنان / دیدار اکسون تهران و ستارگان شیرازایرنا - تهران - دیدار تیم های اکسون تهران و ستارگان شیراز از هفته اول لیگ برتر والیبال زنان که روز پنجشنبه در خانه والیبال برگزار شد، با برتری سه بر صفر اکسون به پایان رسید.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آماده باش تمام پایگاه‌های اورژانس تهران در پی تداوم آلودگی هواآماده باش تمام پایگاه‌های اورژانس تهران در پی تداوم آلودگی هوا اورژانس تهران: تمام پایگاه‌های اورژانس در نقاط بیست و دوگانه تهران آماده باش هستند و هم وطنان می‌توانند در صورت بروز هر گونه مشکل به دلیل آلودگی هوا به این پایگاه مراجعه کنند. تو این مملکت، کلا ب درمان بیشتر علاقه نشون داده میشه تا پیشگیری🚾
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »