تهدید گازی تهران علیه بغداد؛ عراق بدهی ۲.۷ میلیارد دلاری را تایید کرد

28/12/2020 04:48:00 ب.ظ

تهدید گازی تهران علیه بغداد؛ عراق بدهی ۲.۷ میلیارد دلاری را تایید کرد

صادرات گاز طبیعی, عراق

تهدید گازی تهران علیه بغداد؛ عراق بدهی ۲.۷ میلیارد دلاری را تایید کرد

روند نزولی صادرات گاز طبیعی ایران به عراق که در اعتراض بدعهدی بغداد در بازپرداخت بدهی‌های ارزی خود به این کشور ادامه دارد، عراق را در آستانه کمبود برق تولیدی با اتکا به گاز وارداتی از ایران برای تامین نیازهای عمومی کشور قرار داده است.

سخنگوی وزارت برق عراق یادآور شد، عراق حدود ۲.۷ میلیارد دلار بدهی انباشت شده به ایران دارد که امید می‌رود وزارت اقتصاد این کشور نسبت به پرداخت آن اقدام کند.به گفته آقای موسی، به خاطر کمبود گاز حدود ۷ هزار مگاوات(معادل ۳۶ درصد) از ظرفیت تولید برق این کشور غیرفعال شده و بخش‌هایی از کشور به ویژه بغداد در آستانه خاموشی و قطع برق قرار گرفته‌اند.

در چنین شرایطی، رضا اردكانیان، وزیر نیروی ایران فردا(سه‌شنبه) به عراق سفر خواهد کرد تا شاید بتواند اختلاف کهنه مالی دو کشور را حل کند. پیشتر عبدالناصر همتی نیز دو بار با همین هدف به عراق سفر کرده و هر بار نوید تسویه بدهی‌های ارزی عراق به ایران را داده بود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

من جای عراقیها بودم پشگل هم به آخوندا نمی دادم