تهدید دارایی های ژاپن در کره جنوبی؛ توکیو در حال بررسی اقدام متقابل

04/08/2020 11:00:00 ق.ظ

پکن- ایرنا- دولت ژاپن اعلام کرد راه های مقابله با فروش اجباری دارایی های یک شرکت ژاپنی در کره جنوبی به خاطر شکایت مربوط به کار دوران جنگ جهانی دوم را بررسی خواهد کرد.

ژاپن, کره_جنوبی

تهدید دارایی‌های ژاپن در کره_جنوبی | راه های مقابله با فروش اجباری دارایی های یک شرکت ژاپن ی در کره جنوبی به خاطر شکایت مربوط به کار دوران جنگ جهانی دوم بررسی خواهد شد

پکن- ایرنا- دولت ژاپن اعلام کرد راه های مقابله با فروش اجباری دارایی های یک شرکت ژاپن ی در کره جنوبی به خاطر شکایت مربوط به کار دوران جنگ جهانی دوم را بررسی خواهد کرد.

دولت ژاپن می گوید روال قضایی که کره جنوبی در پیش گرفته نقض آشکار قانون بین المللی است و هشدار می دهد که فروش این دارایی ها بر روابط دو جانبه تاثیری جدی خواهد گذاشت.مقام های ژاپن می گویند که همزمان با بررسی اقدامات متقابل یا ادعای خسارت، اقدامات طرف کره جنوبی را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت.

همزمان اعلام شد پرونده شکایت کره جنوبی علیه این شرکت ژاپنی در ارتباط با کار اجباری در دوران جنگ ممکن است وارد مرحله جدیدی شود زیرا دادگاه کره جنوبی گفته که در روز سه شنبه حکم توقیف دارایی ها به اطلاع شرکت ژاپنی رسیده است.این مساله مربوط به حکم دیوان عالی کره جنوبی در اکتبر ۲۰۱۸ است که در آن به شرکت Nippon Steel دستور داد به چهار تبعه کره جنوبی که می گویند در طول جنگ جهانی دوم این کارخانه فولادسازی به اجبار از آنها بیگاری کشیده، غرامت پرداخت کند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

کاهش مراجعین سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تهرانفرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، از کاهش بار مراجعات و موارد بستری در ۲۴ ساعت گذشته نسبت به روز قبل خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با اعمال محدودیت ها و تعهد مردم به استفاده از ماسک، این روند تداوم داشته باشد.

۲۰۸ فوتی جدید کرونا در ۲۴ ساعت گذشته / وضعیت نگران کننده بیماری در مازندرانشناسایی ۲۶۸۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور ٢٠٨ تن جان باختند *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۸۵ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۰۸ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۰۹۴۳۷ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۲۶۸۱۰۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۱۷۱۹۰ نفر

کرونا در ایران؛ فوت 208 بیمار در یک روزایران:‌ با فوت 208 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته تعداد جان باختگان کرونا به 17 هزار 190 نفر رسید.

ادامه اعتراضات کارگری در ایران؛‌ اعتصاب و تجمع در هپکو، ‌هفت‌تپه، پالایشگاه قشمگزارشها حاکی است کارگران دست‌کم پنج مجتمع صنعتی و پتروشیمی و همچنین سازمان‌ دولتی ایران در اعتراض به عدم دریافت مطالبات و تضییع حقوق کارگری خود اعتصاب کردند

اسناد جدید از احتمال پنهان‌کاری نیروهای ویژه بریتانیا در کشتار غیرنظامیان در افغانستان - BBC News فارسیاسناد طبقه‌بندی شده ارتش بریتانیا سوال‌های تازه‌ای را در مورد احتمال تلاش نیروهای ویژه این کشور برای پنهان کاری درباره کشتن غیرنظامیان در افغانستان مطرح می‌کند. این مدارک که پیشتر محرمانه بود بخشی از پرونده‌ای است که سال گذشته در پی تحقیقات برنامه پانورامای بی‌بی‌سی و هفته نامه ساندی تایمزدر دادگاه مطرح شد؛ پرونده ای که در آن ادعا شده بود نیروهای ارتش بریتانیا 'سیاست کشتن عمدی' مردان جنگجوی سالخورده را دنبال می‌کردند حتی وقتی که آنها مسلح نبودند و تهدیدی به حساب نمی‌آمدند.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا موجب برقراری دوباره محدودیت‌ها در ایالت‌ ویکتوریا در استرالیا شدافزایش شمار مبتلایان به کرونا موجب برقراری دوباره محدودیت‌ها در ایالت‌ ویکتوریا در استرالیا شد دنیل اندروز، رئیس دولت ایالت ویکتوریا، نیز اعلام کرد که قوانین فعلی اعمال شده از بروز هزاران مورد جدید ابتلا جلوگیری می کند.

به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی ژاپن، یک گروه از قانونگذاران حزب اصلی حاکم لیبرال دموکرات ژاپن از دولت خواسته است که اگر این دارایی ها به فروش برسد، بلافاصله تحریم های موثری را بر دولت کره جنوبی اعمال کند.به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی از بستری شدن ۶۶۲ بیمار جدید در بیمارستان های تهران در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱۱ مورد در بخش مراقبت ویژه بستری شده اند.به گزارش ایسنا، دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز ١٢ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶٨۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یک هزار و ۴٢٣ نفر از آنها بستری شدند.02.

دولت ژاپن می گوید روال قضایی که کره جنوبی در پیش گرفته نقض آشکار قانون بین المللی است و هشدار می دهد که فروش این دارایی ها بر روابط دو جانبه تاثیری جدی خواهد گذاشت. مقام های ژاپن می گویند که همزمان با بررسی اقدامات متقابل یا ادعای خسارت، اقدامات طرف کره جنوبی را از نزدیک زیر نظر خواهند داشت. البته در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۵۰۰ بیمار، ترخیص شده اند که از میزان بستری های جدید همچنان کمتر است. همزمان اعلام شد پرونده شکایت کره جنوبی علیه این شرکت ژاپنی در ارتباط با کار اجباری در دوران جنگ ممکن است وارد مرحله جدیدی شود زیرا دادگاه کره جنوبی گفته که در روز سه شنبه حکم توقیف دارایی ها به اطلاع شرکت ژاپنی رسیده است. وی همچنین گفت: خوشبختانه تاکنون ٢۶٨ هزار و ١٠٢ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. این مساله مربوط به حکم دیوان عالی کره جنوبی در اکتبر ۲۰۱۸ است که در آن به شرکت Nippon Steel دستور داد به چهار تبعه کره جنوبی که می گویند در طول جنگ جهانی دوم این کارخانه فولادسازی به اجبار از آنها بیگاری کشیده، غرامت پرداخت کند.۵ درصدی موارد بستری نسبت به روز قبل، عنوان کرد: همچنین آمار ترخیص یافتگان ۲. اما دولت ژاپن می گوید همه ادعاها و شکایات در این زمینه بطور کامل و نهایی در سال ۱۹۶۵ زمانی که ژاپن و کره جنوبی روابط خود را عادی سازی کردند، حل و فصل شده است ژاپن همواره از کره جنوبی خواسته است تا شرایطی که به گفته این کشور ناقض قوانین بین المللی است را اصلاح کند.

به گزارش رسانه های کره جنوبی احتمالا قیمت گذاری و فروش دارایی های این شرکت ژاپنی دستکم چندین ماه زمان می برد. به گفته دکتر زالی، پیش بینی می شود با اعمال محدودیت ها در تهران واستفاده منظم از ماسک و کاهش ظرفیت اداری، تا ۱۰ روز آینده همین روند تداوم با شیب ملایم داشته باشد. وی با بیان این که استانهای تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: همچنین استانهای آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم  هم در وضعیت هشدار قرار دارند. دولت کره جنوبی می گوید که به تصمیم دادگاه احترام می گذارد از سوی دیگر، دولت ژاپن در نظر دارد در صورت فروش دارایی های شرکت مذکور، دست به اقدام متقابل بزند. . وی با اشاره به اینکه در غالب این پویش مومنانه، اقلام حفاظت فردی همچون ماسک برای شهروندان کم بضاعت و ساکنین مناطق حاشیه ای و تجهیزات مورد لزوم بیمارستان های درگیر بحران کرونا با نام خیرین تهیه خواهد شد، گفت: روزهای آینده درخصوص نحوه شرکت مردم در این پویش اطلاع رسانی خواهد شد.